Záhada údolí králů

Příběh mladého thébského písaře, pověřeného vypátrat vraha prvního písaře a předáka dělníků v Údolí králů, se odehrává za vlády faraona Merenptaha. Hlavní hrdina pracuje ve službách velekněze Théb a dostal za úkol v Údolí králů zkontrolovat pokrok prací na rozestavěné faraonově hrobce, protože ten se ji chystá navštívit. Ovšem noc před písařovým příjezdem je v jejích útrobách probodnut mečem první písař Místa pravdy a správce vesnice, ve které žili dělníci pracující na hrobkách a honosící se čestným titulem "služebníci na Místě pravdy". Mladík během pátrání přichází na to, že jde o komplot, jehož cílem je faraonova smrt. Jeho návštěva se rychle blíží a mladík má na vyřešení záhady málo času a zároveň ví, že v sázce je také jeho vlastní život a možnost získat milovanou ženu. Fundovaně a čtivě napsaný historicko-dobrodružný román potěší a zaujme nejen ty, kteří mají rádi období starověkého Egypta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51245/zahada-udoli-kralu-51245.jpg 3.917
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Baronet

Mord im Tal der Könige, 2001

Kniha Záhada údolí králů

aktijnov
25.12.2017

Hezká kniha. Odpočinková. Jen občas by nebylo na škodu více děje a méně popisu.

metrolog
09.06.2017

Nemyslím si, že ti, kteří mají rádi tento druh literatury budou zklamáni. A i když je jistě nepoměrně složitější srozumitelně vykreslit život ve starém Egyptě, například oproti Vondruškovým středověkým detektivkám, autorovi se to myslím povedlo. Já tedy zklamán nebyl a proto plný počet hvězdiček.

IvanaB
10.08.2016

Příjemná detektivka ze starého Egypta.

Liduka
07.10.2015

Kniha byla celkem pěkná. Mám moc ráda starý Egypt. Líbilo se mi, jak se v průběhu vyprávění měnili případní vrazi. Naopak na škodu byly mnohdy zdlouhavé nezáživné pasáže.

jaja1989
27.05.2014

super kniha

faraoni starověký Egypt

Cay Rademacher
německá, 1965

Kniha Záhada údolí králů je v