In nomine mortis

In nomine mortis https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4820/bmid_in-nomine-mortis-gE7-4820.jpg 4 41 10

Mladý dominikánský mnich Ranulf Higden přichází v roce 1348 plný radostného očekávání a touhy po vědění z Kolína nad Rýnem do Paříže, aby se na nejvěhlasnější univerzitě západní Evropy věnoval studiu teologie…Jenže už v den příchodu vezmou veškeré jeho plány a naděje za své. Připadne mu totiž pochybná pocta pomáhat mistru Philippovi, nejobávanějšímu inkvizitorovi ve městě, při objasnění zločinu, neboť před chrámem Notre-Dame byl nalezen zavražděný německý mnich. Bratr Ranulf se při vyšetřování toho hanebného skutku čím dál víc zaplétá do sítě záhad a intrik a čím umíněněji se snaží vnést do celé záležitosti světlo, tím víc se rozšiřuje seznam podezřelých, kteří jsou do toho tajuplného případu zapojení. Objevuje se mezi nimi krásná žena, potulný zpěvák, loďař a jeho manželka či židovský lichvář se svou dcerou. Co ale mají tyto osoby společného s ukradenou knihou a starými mincemi? A co je to terra perioca? Zatímco se mladý mnich vydává po stopě, vraždění pokračuje. K branám Paříže se zároveň nenápadně blíží morová nákaza.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

In nomine mortis , 2007

babicka_amalka
19.10.2022 3 z 5

Tajemství esejců i Záhada údolí králů se mi líbily. Ovšem tohle bylo spíš utrpení a několikrát jsem během čtení byla v pokušení zahodit knihu někam do kouta: neskutečně rozvleklé (přitom téma zajímavé a slibovalo hodně), k tomu ten náhlý konec (jakoby toho psaní měl dost už i sám autor :-DD).
Škoda, hodně jsem se těšila, protože tenhle typ knížek mám ráda. No, holt se ne vždy povede.

kannibal28
27.07.2019 2 z 5

pre mna dosť sklamanie dosť nudné čitanie plno neviem načo latinskych vyrazov a viet ktoré sú nakonci preložené ale je to už dosť zbytočné ked som knihu dočítal. Slovo inkvizitor tam tiež bolo strašne vela razi až mi to liezlo na nervy

RADIN
12.08.2018 4 z 5

Troška mi vadili tie latinské citáty,ale inak napínavý príbeh až do konca.Ranulf mal šťastie že ho nezasiahla tá morová nákaza.

OldFirehand
17.01.2018 3 z 5

Mne sa to tiež páčilo.
Tradičná zápletka, silné psychologické náhľady na postavy, príjemné opisy historického Paríža a života v ňom. Napínavé až do konca. Mladému hlavnému hrdinovi nemožno nefandiť.

Silmarien
13.05.2017 3 z 5

Mladý dominikán Ranulf prichádza z Nemecka do Paríža študovať. Skôr ako sa však ponorí do sorbonskej knižnice, prior kláštora ho pridelí k inkvizítorovi Phillipovi, aby mu pomohol s vyšetrovaním vraždy ich brata - nemeckého dominikána Heinricha z Lubecku. Pátranie sa začína a Ranulf, celý život v kláštore sa ocitá na miestach, na ktoré vôbec nie je pripravený. Navyše sa píše rok 1348 a do Európy sa vkráda čierna smrť... príde koniec sveta? Je toto Boží trest?

Na začiatku to bola strašná nuda, aj som to na dlhý čas odložila. Základná zápletka sa mi páčila, ale strašne mi liezol na nervy štýl. Nevadili mi večné latinské citáty ani úprava na písanie BOŽIEHO mena, dokonca ani väčšina naivných Ranulfových myšlienok, ale občas bol strašne otravný a kombinácia všetkých vecí nerobila knihe dobre.
Približne od polovice to nabralo spád a koniec bol veľmi dobrý, vylepšilo to ale celé dielo tak o tú hviezdičku. Na konci mi vadilo trochu klasické deus ex machina rozuzlenie celej veci, tak typickej pre množstvo detektívok, ale budiž.

kryspin66
22.09.2015 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala. Super mohu jen doporučit.

jaja1989
17.10.2014 5 z 5

Ty jo v tomhle pribehu je vsechno mor,laska, zrada, vira a poblazneni:-)
Kdo to neprecte o hodne prichazi!!!!!!
Ale asi mam odhad pac jsem vedela kdo za tim stoji:-)

Lucik666
28.08.2013 4 z 5

Bylo to dobré čtení. Mám takové knihy ráda, takže jsem se nenudila, akorát teda konečné rozuzlení zápletky byl pro mě trošku šok. Čekala jsem cokoliv, ale že to bude zrovna tohleto.... No, jsem ráda, že to vyplulo na povrch až úplně na konci a že nás autor dokázal udržet v tajnosti, protože jakákoliv nápověda by knihu naprosto zabila a mě by to ani potom nebavilo číst

Moňula7
25.10.2012 3 z 5

Zrovna historické romány nečtu ale tahle mě zaujala názvem. Sice tam byly hodně latinské úryvky z evangelií ale byly přeloženy a byla jsem ke konci úplně šokovaná jak to dopadlo.

Nikol18
15.10.2012 odpad!

Mám ráda historické knihy, ale už na začátku mě to nebavilo. Z období inkvizice zřejmě není můj šálek kávy. Historické knihy ze 13. století se mi více líbí od autora Pip Vaughan Hughes. Takže jsem knihu odložila po dvaceti stranách.

Cay Rademacher
německá, 1965