Domov pro Marťany

Vyprávění o jednom školním roce 10leté dívky, která je šťastná v kruhu své rodiny i přesto, že její mladší bratr je nevyléčitelně nemocný. Na počátku příběhu se rodina stěhuje do vlastního domku a hrdinka prožívá všechny problémy života v novém prostředí. Snaží se najít kamarádku a po počátečním zklamání se zdá, že se jí to podařilo. Autorka akcentuje pozitivní přístup k životu u všech členů rodiny, jejich vzájemnou lásku a pochopení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41661/domov-pro-martany-41661.jpg 4.788
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Misule.sv
28.06.2017

Jako malá jsem tuto knihu milovala, četla jsem ji pořád dokola. Doufám, že se tak bude líbit i mým dětem

Elen telemna
19.04.2017

Knížka má moc pěknou myšlenku. Je hezké, že autorka napsala příběh na toto téma. V dnešní době si lidé stěžují na to, co nemají, na to, co mají horší než soused, ale zapomínají si vážit toho, co mají. Zapomínají na to, že být zdravý není samozřejmost. Zapomínají, že někteří lidé se mají o hodně hůře než oni.

Nelimilujeknihy
11.03.2017

Moc krásná kniha, všem doporučuji!

makushenka
24.01.2017

Plné hodnocení si vždycky dvakrát rozmyslím, ale tady ani přemýšlet nemusím. Tuhle si určitě koupím do své knihovničky.

tatafa
07.01.2017

Velice čtivá a zajímavá knížka. Pouze zpětně nevím, čím mne oslovila.

MakiMel
28.11.2016

Knížka mi nepřišla až zas tak růžová, jak se tu v některých komentářích píše, když si představím, že bych to četla jako dítě, tedy cílová skupina, tak tam bylo dost zvratů a problémů, které se nám z pohledu dospělých zdají jako nicotné, ale pro dítě jsou mnohdy nepřekonatelné. Moc se mi děj líbil a oceňuji tak příjemné zpracování nevšedního tématu jako je dítě s handicapem natož s Downovým syndromem.

HáTa94
22.11.2016

Hezká (nejen dětská) knížka o tom, jak se cítí malé děvče, které se zrovna přestěhovalo do nového domu, chodí do nové školy, ve které nemá žádné kamarády a ještě má bratříčka s Downovým syndromem. Na knize se mi líbí, že je psaná z pohledu Míši a není vyprávěním toho, jak se asi Míša cítí. Myslím si, že touto formou bude knížka dětem bližší.

IvanaB
14.05.2016

Knížka mi byla doporučena na besedu pro děti o hendikepech. Nevím, jestli by se mi líbila, kdybych ji četla ve věku hrdinky, ale jako dospělá a matka jsem měla občas i slzy v očích. Ale jako taková mi knížka přišla až moc "růžová", rodiče pohodoví, nehádají se, maminka si ještě přivydělává šitím, Míše se dobře učí, chodí do kroužků... Ale je to knížka pro děti.. :-) Když jsem pak na besedě četla úryvek, překvapilo mě, že děti chtěly, abych četla dál a dál, chtěly vědět, jak to dopadne.

marta0912
27.03.2016odpad!

Asi budu vypadat jako stvůra mezi těmi hezkými komentáři. My jsme povinně četli tuhle knížku v páté třídě a pamatuji si, jak hrozně jsem ji nenáviděla. Všichni mi byli nesympatičtí a obzvlíšť hlavní hrdinka, která mi připadala hloupá, ufňukaná a všechny svoje problémy sváděla na svého postiženého bratra (chápu, že je těžké mít takového sourozence, ale mě to prostě vadilo), děj byl přitom úplně o ničem - takhle jsem to vnímala jako 11letá a i teď by to bylo určitě ještě horší. Tahle kniha mi byla prostě proti srsti.

helusa2
13.03.2016

Klobouk dolů... Napsáno naprosto realisticky z pohledu 10letého dítěte, žádné předstírání, falešné hrdinství... Velmi silná kniha! Tento týden jí představím dětem ve škole, jsem zvědavá, jak na ně zapůsobí a jak ji přijmou...

Anett05
01.01.2016

Velmi krásná kniha. Od této spisovatelky je to moje nejoblíbenější kniha. Všem doporučuji.

Gold351
08.12.2015

Senzačně napsaná kniha. Jemně, ale názorně a přiměřeně věku, líčí trable rodiny s postiženým chlapcem. Jeho sestra se setkává s nepochopením a výsměchem jiných dětí. Ukáže se důležitá role rodiny. Dochází k vysvětlení problému a snad i k uvědomění, co je v životě důležité.

candy72
04.08.2015

Jedna z nejúžasnějších knížek. Člověk si při jejím čtení uvědomí, že každý člověk není zdravý, ale i takový má své srdce, má city a žije, je to člověk jako jiný. ♥

bookwoman
27.05.2015

Je to báječná knížka!!!!!
Je mi velice líto že jí už mám přečtenou!!!

Komu se kniha líbila ať dá palec nahoru!!!

Supernova
19.03.2015

Tohle je úžasná kniha. Musím dát plný počet hvězd, protože jak jsem na ni zpočátku hleděla s rozpaky, tak jsme se s dcerou začetly OBĚ, je to příběh citlivé holčičky, napsaný bez všech pozlátek. Zároveň ale způsobem, který je stravitelný i pro cílovou věkovou skupinu. Vřele doporučuji.

viladora
24.01.2015

Předčítala jsem ji svým holkám (5 a 8 let) před spaním a nikdy se mi nechtělo přestat. Fakt super. Sama jsem zavzpomínala na pocity v dětství.

Reader007
21.11.2014

tak asi nejlepší dětská kniha co znám!!!!

smejkalova.m
31.08.2014

Tak tahle kniha je bomba, četla jsem ji jako dítě a dlouho jsem si nemohla vzpomenout na její název :)

paneskap
23.07.2014

Dostal jsem se k ní přes školní povinnou četbu a neskutečně mně okouzlila. 5 hvězd

Pavlnka
14.07.2014

Moc pěkně napsaná kniha, přečeta jsem jí jedním dechem.

R.E.M.
03.04.2014

Citlivě napsaná kniha o rodině s dítětem, postiženým Downovým syndromem, očima desetileté dívky. Oceňuji i popsané, ne pro všechny známé, projevy této nemoci. Trochu smutný příběh protknutý nadějí a pozitivní energií.

petrulka
10.01.2014

Krásná kniha, moc se líbila mě i devítileté dceři. Citlivě vnímá problematiku dětí s mentálním postižením, jejich vnímání okolím, dále se věnuje pravému i falešnému přátelství. Určitě se k ní budeme vracet.

terkas2001
09.03.2013

Co k této nádherně psané knížce od mé oblíbené spisovatelky ještě dodat...? Hlavní hrdinka má brášku s Downovým syndromem, kvůli kterému se jí spolužáci posmívají. Ale brášku má ráda a já tuto knihu taky. Je nádherná, nádherná, nádherná.... Všem (i dospělým) ji doporučuji!!!

adajka
29.01.2013

Dětská knížka, kterou jsem četla své dceři a tak trochu chvílemi měla "knedlík v krku" dojetím. Bylo by moc krásné, kdyby tuto knížku přečetlo co nejvíc školáčků.

MAGY
30.11.2012

Tahle knížka se mi rozhodně líbila . Vzpomínám si , že jsem brečela když jsem knihu dočetla .

simonabr
28.08.2012

Poučný příběh o chlapci s Downovým syndromem pohledem jeho starší desetileté sestřičky, díky němu si člověk uvědomí, že si má vážit toho, že je zdravý a hlavně tyto postižené lidi a jejich rodinu neodsuzovat.

Layss
19.02.2012

Tuhle knížku jsem naposledy četla před pár lety, přiznávám, ale stále si pamatuji, jak se mi líbila a líbí se mi i teď. Jen trochu jinak. Dříve jsem byla okouzlena hlavně modrou grafickou úpravou, ale dnes uvažuji o tom, jaké to je, mít takového sourozence, jako měla hlavní hrdinka.