Iva095 Iva095 komentáře u knih

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

Líbil se mi první díl a líbil se mi i tento.
Je to sice úplně jiné fantasy než na co jsem zvyklá, ale vůbec mi to nevadilo.
Nejvíce jsem si oblíbila Tristana a Nica a Parisa mi lezla na nervy úplně stejně jako v předchozím dílu.
Kniha se skvěle četla, jen je škoda. že to ho tam nebylo moc o té Společnosti.
Konec byl zase otevřený tak jsem zvědavá na další díl, který by měl být i závěrečný.

15.03.2024 4 z 5

Kopí protne vodu Kopí protne vodu Simon Jimenez

Příběh se mi moc líbil, ale kdyby byl pouze o Keemovi a Junovi tak bych si ho užila o hodně víc.

Kniha se krásně četla, je rozhodně originální a pro mně je velkým překvapením.

12.03.2024 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Kniha nebyla vůbec špatná, dobře se četla, děj pěkně plynul, konec byl nečekaný.
Já jsem spokojená.
Do pokračování se určitě pustím.

22.02.2024 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Romantické knihy čtu minimálně, ale minulí rok jsem četla Hypotézu lásky a ta byla skvělá a byl to i důvod proč jsem se pustila do Hlavy plné lásky. Ráda bych řekla, že jsem nadšená úplně stejně jako z předchozí knihy, ale to bohužel nejsem.
Kniha se četla pěkně, děj krásně plnynul, našla jsem i spousty zábavných momentů, ale také jsem si chvílkama říkala , že to není tak dobré jak jsem doufala a že ty hlavní postavy jsou takové nijaké a vlastně se k sobě moc nehodí.
Kniha nebyla špatná, ale ani nebyla tak dobrá jak jsem doufala, že bude. Takže za mě průměr.

27.01.2024 3 z 5

V zajetí emocí V zajetí emocí Petr Eybl

Někdo nemá vůbec nic,
zatímco ty máš všude kolem sebe
spousta citu, péči, modré nebe...
a chceš pořád víc...

Moc povedená básnická sbírka. Určitě se k ní časem vrátím.

Někdy musíš projít temnotou,
abys našel světlo.
A setkat se s hrůzou mrazivou,
abys poznal teplo.

23.01.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Nebylo to špatné. Kniha se pěkně četla, ale stejně jako u první autorčiny knihy tak i teď jsem měla problém z tím jak málo se na scéně objevoval Josef Bergman a jak málo se vyšetřovalo.
Na to že je jedná o detektivku tak to bylo slabé.

19.01.2024 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Tento díl byl tak moc překombinovaný, že jsem se v něm ztrácela až do úplného konce, který byl prostě a jednoduše špatný.
O proti prvnímu dílu to bylo slabé.

13.01.2024 3 z 5

Holka mých snů Holka mých snů Rachael Lippincott

Kniha mi dala přesně to co jsem od ní očekávala. Milý, pěkný a celkem dost svižný příběh, u kterého můžete úplně vypnout, nemusíte přemýšlet nad tím jak to asi tak dopadne, to je dané od začátku.

Myslím, že od autorky zkusím i nějakou jinou knihu.

19.12.2023 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

S každým dílem je to horší a horší. Ten konec byl naprosto o ničem. S touto sérii končím.

"Pojď Mio pojď" už mi začalo lézt pořádně na nervy.

29.11.2023 2 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

"Nejsou silnější zbraně než slova."

Jako první musím ocenit vzhled knihy obálka i ořízka jsou moc pěkné.
Věk přízraků je historický román s trochou fantasy. Příběh se odehrává v čechách v Olomouci.
Kniha se pěkně četla. Jedná se o krásný, originální a čtivý příběh.
Rozhodně stojí za přečtení.

06.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Z jednoho vězení se dostala a v dalším skončila.

Na začátku jsem chvilku bojovala s tím abych se začetla, ale jak se mi to podařilo tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Brexley je tak trošku superhrdinka a Farkas je prostě dokonalost sama. Bez koho by to nebylo ono je Mrňouska a Opie, nejvíce vtipných situací tak bylo s nimi.

Těším se na pokračování doufám, že na něj nebudeme čekat zase celý rok.

28.09.2023 5 z 5

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

Vamps prestižní škola pro upíry, na kterou nastupuje hlavní hrdina Dillon jakožto jediný dhrampír.
Rozhodně se nejedná o nudný příběh. Kniha se pěkně četla, děj plynul celkem svižně.
Těším se na pokračování.

20.09.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Některé části mě bavili a některé mě zase nudili. Bohužel těch nudných částí bylo víc. První díl se mi líbil víc.

23.08.2023 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Pěkný, čtivý a napínaví příběh. Jen bych knihu neoznačila jako thriller, ale spíš jako krimi.

31.05.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tato kniha by měla být thriller je to na ní i napsané, kdyby to na ní nebylo napsané tak bych vlasně ani nevěděla co čtu za žánr, protože tato kniha s thrillerem nemá vůbec nic společného. Příběh byl strašně nudný, postavy byli arogantní, zlý, nesympatický. Na začátku byla zmínka o tom, že je tam asi někde nějaká mrtvola, ale kdo to je to si můžete pouze tipnout, protože se to dozvíte až pár stránek před koncem. Takže je naprosto zbytečné přemýšlet o tom kdo by mohl být vrahem, když neznáme skoro celou knihu jméno mrtvého.
Na thriller to bylo hodně špatné.

15.05.2023 1 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Knihu jsem měla sice přečtenou hned, ale vůbec mě nebavila. První díl byl překvapením tento zklamáním. Jedna hvězdu za to že se kniha pěkně četla a druhá za romantickou linku.

14.05.2023 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Poslední kniha co od této autorky mám a už žádnou další nechci. Nečetlo se to špatně. Konec mě sice překvapil, ale chyběla mi tam tak jedna nebo dvě kapitoly. Zase nebyl pořádně zakončený. Že bych byla z knihy nějak nadšená to se říct nedá. Hodně průměrné čtení

16.04.2023 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Tento příběh mě hodně bavil. Serafenu jsem si oblíbila hned, ale s Nyktosem to bylo trošku složitější, chvílemi byl dokonalí a chvílemi zase na pár facek, ale ta chemie mezi nima byla dokonalá. Kniha byla čtivá, napínavá, plná humoru a ani o zvraty nebyla nouze. Konec ten byl geniální. Těším se na pokračování.

"Už zase jsi vstoupila do domu, aniž by sis zjistila, jestli jsi opravdu sama. To bylo neskutečně nedbalé. Už to nikdy nedělej."
"Právě jsem tě bodla do prsou a ty mi řekneš jenom tohle?"
"Ne, k tomu se hned dostanu."

12.04.2023 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na začátku jsme byli padouši všichni.

Hrdinové vs Zloduchové neboli Renegáti vs Anarchisté.
Nepatřím mezi velké fanoušky superhrdinů, ale tato knížka se mi moc líbila. Skvělí propracovaný svět, zajímaví superhrdinský jména i jejich schopnost a to v obou případech jak u hrdinů tak u padouchů. Čtiný, rychle plynoucí příběh. I přes to, že kniha je spíš pro mladší čtenáře tak jsem si jí užila a brzy se pustím do pokračování.

03.04.2023 5 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Nejsem velký fanoušek české literatury, ale už zase jsem si potvrdila, že musím dát víc prostoru českým autorům. YA thriller je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale všechny co jsem četla byli od zahraničních autorů a všechny ty knížky si byli v něčem podobné. Tato byla jiná což se mi ze začátku moc nelíbilo. Ale jsem ráda, že jsem pokračovala ve čtení, protože ten příběh byl skvělý. Knížka se pěkně četla. Příběh odsýpal. Nejdřív jsem si myslela, že knížce budu věnovat alespoň dva dny, ale po tom co jsem si zvykla, že je trošičku jiná tak jsem se od knížky nemohla odtrhnou a během dne jsem jí měla přečtenou.

24.02.2023 5 z 5