Iva.Iv Iva.Iv komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Dá se jen napsat to, co už napsali jiní...skvělé - šílené, úžasné - otřesné. Výborná kniha, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, taková, která ze mě hned tak nevyprchá. Vůbec nevím co teď číst, protože po Karikově Na smrt, mně momentálně nic číst nejde a pořád na to myslím. A doporučení " u čtení nejíst " je opravdu opodstatněné

22.05.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

(SPOILER) Na knihu jsem se těšila, ale je pravda, že jsem byla zklamaná. Čtení o baťovském Zlíně, bylo sice fajn, ale nějak jsem nemohla překousnout ty idealistické postavy hlavních hrdinů, bez sebemenší charakterové "skrvnky", byli prostě dokonalí, morálně i svými schopnostmi. Někdy to na mě půsovilo až legračně. Potom tisíce náhod, ano, něco se samozřejmě stát může, ale akce s talismanem a jiné, to bylo na mě moc. Historické chyby ad bombardování, to knize taky nepřidalo. Původně jsem chtěla dát 4 z 5 hvězd, protože to bylo čtivé a budování firmy Baťa celkem zajímavé, ale nakonec , když se mi příběh uležel, vyšly z toho hvězdy 3.

05.06.2023 3 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Dočetla jsem, protože se to četlo rychle. Jinak to pro mě bylo celé takové kostrbaté, nedotažené, nelogické a celé divně postavené. Konec úplná divočina a vyšetřovatelé mně připadali jako nezúčastnění pozorovatelé, to že vyšetřují, se projevilo jen množstvím vykouřených cigaret a vypité kávy

24.05.2023 2 z 5

Země Země Marek Epstein

Moc hezká kniha,mrzí mě, že už je dočtená. Změny časových os nevadily, naopak, mě to bavilo a počet postav byl přiměřený, neztrácela jsem se. Když skončil jeden časový úsek o konkrétní postavě, přála jsem si, aby pokračoval, ale začal jiný a byl ještě lepší a tak pořád dokola až dokonce. Kniha mě příjemně překvapila, byla bezvadná. Určitě doporučuji

24.04.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Životice jsou v mém kraji, tak asi proto životickou tragédii znám. Kniha Jizva se dobře četla, děj ubíhal, ale zdálo se mi, že je to více o tragédiích rodinných, či vztahových, na pozadí války. Samotná událost z 6. srpna je na pár stránkách a třeba to byl autorčin záměr, jen mně to přišlo trochu " jalové " Ale jsem se ráda, že jsem knížku četla

14.05.2023 3 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Ondřeje z Rohatce mám ráda, je to oddychové čtení, ale celkem fajn. Nejvíce se mi líbil druhý díl, Železná rukavice. Asi proto, že z velké části pojednávala o výrobě železa, hamrů apod a tím se lišila. Třetí díl Na králův příkaz byl pro mě slepenec předešlých dílů, jen se změnila jména postav a místo děje. Tři vojenská tažení byla rozepsaná okrajově a bitva u Kresčaku, to byla úplná rychlovka. Škoda, že se kniha aspoň trochu nepřiblížila předešlým dílům. P.S. tato série byla první, kterou jsem od F. Niedla četla, proto nemůžu srovnávat

13.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pro mě rozčarování a asi mé pocity nejvíce vystihuje komentář Mosuly

17.04.2023 2 z 5

Pět Číňanů oběšených v Idahu Pět Číňanů oběšených v Idahu Jenny Tinghui Zhang

První můj dojem, trestuhodný překlad názvu knihy, to by se mohlo u detektivky napsat do názvu jméno vraha a mělo by to stejný efekt .. .Román to byl hezký, rozhodně nic radostného, ale se spoustou zajímavých informací, jako byl rasismus vůči asiatům, nenávist, kterou posvětil Zákon o vyloučení Číňanů apod. O tom všem jsem neměla tušení. No a k tomu moc hezké pasáže o samotném životě a kultuře v Číně i kaligrafii. Určitě stojí za přečtení

17.05.2023 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Bezvadné, kniha měla spád, velice dobře se četla. Prostředí kolem Černobylu pochmurné , ale o to více zajímavé, stejně jako vztahy mezi Rusy a Ukrajinci. K tomu několik vražd, vyšetřování, které se točí i kolem doby samotného výbuchu v elektrárně a závěr, kdy se to prostě musí dočíst naráz, protože to nejde odložit. Jedna hvězdička dolů jen za ten, na mě možná až moc, divočejší závěr. Ale i tak supr čtení.

08.05.2023 4 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Jako asi každý v této republice, mám moc ráda Tomáše Holého. Vůbec mi nevadilo, že v knize nejsou kapitoly o natáčení, ale jsou hlavně o dětství, rodině, škole, studiu. A ty hospody? vždyť patřily ke studentskému životu a kdo tam nechodil? Jen knížka na mě působila jako článek z časopisu, nedotažená, stručná a trochu neslaná, nemastná. Fotografická příloha je moc hezká.

18.05.2023 3 z 5

Germania Germania Harald Gilbers

Kniha se výborně četla, bavila mě doba, do které bylo vyšetřování zasazeno, včetně atmosféry válečného Berlína z pohledu běžných Němců. Jednu hvězdičku dávám dolů jen za tu spolupráci s Židem, nad tím se z mého pohledu muselo přimhouřit oko, ale nerušilo to

14.06.2023 4 z 5

Králova spravedlnost Králova spravedlnost E.M. Powell

Příjemné překvapení v podobě této středověké detektivky. Kniha mě moc bavila, svižně napsaná, včetně popisu života Anglie 12. století. Zápletka, vyšetřování a další vraždy, to vše bylo napínavé, mělo to spád a ani chvilku jsem se nenudila. Kniha mi prostě sedla. Doporučuji a doufám, že ústřední dvojice, nevyšetřovala poprvé, že nás čeká v budoucnu nový případ

26.05.2023 5 z 5

Andílek Andílek Roman Horňák

(SPOILER) Andílek je první knihou, kterou jsem od autora četla a další už zkoušet nebudu. Zvrácenost zločinu, popis příšerného násilí, smutek a zoufalství rodičů, to bylo strašné. Ale pro mě bylo zoufalé i to, jak je kniha napsaná. Takové strašně amatérské, divné dialogy, porady vyšetřovacího týmu mi připadaly jako estráda. Pachatel vyčníval z pár podezřelých jako věž, nešlo ho přehlédnout. No a bavit se s kýmkoliv během vyšetřování jak je na tom oběť, popovídat si o jejím stavu, je trochu zvláštní. Nejvíce mi ale lezlo na nervy, když se mluvilo o holčičce, tak bylo xkrat použito Andílek a potom přišel na scénu, taky xkrat Ďábel - pachatel. Ďábel vstoupil,, Ďábel prošel chodbou atd..Škoda, na knihu jsem se těšila, nesedla mi a bylo to zklamání

15.01.2024 2 z 5

Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře Kenneth Kamler

Hodně zajímavých informací o fungování lidského těla, napínavé a čtivé příběhy. Nejvíce mě bavila Amazonie, oceán a poušť

07.06.2023 5 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Průměrná kniha u které mně strašně vadilo, že už od prvních stránek bylo jasné, jak se bude vyvíjet. Těšila jsem se až budu mít dočteno.

27.05.2023 3 z 5

Čas vražd Čas vražd Vladimír Matějka

Mně ta kniha úplně nesedla, nebo styl psaní, nevím. Dlouho jsem se nemohla začíst a když už se to povedlo, přišel takový, nějaký, konec narychlo.

19.06.2023 3 z 5