iv.ča iv.ča komentáře u knih

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Úžasná kniha, úžasně napsaná. Lidstvo od svého zrodu vždy bylo a bude rozděleno na dobro a zlo. Co jsou někteří lidé schopni udělat pro peníze, moc, postavení je už mnohokrát historicky prokázáno. Neštítí se ničeho. Zrůdnost tohoto příběhu je jen jeden z mnoha a díky lidem, kteří se zabývají tomu, aby se na tyto příběhy skutečných lidí, kteří byli tak ohavně zabiti, nezapomělo. Děkuji vám za to.

22.05.2022 5 z 5

Záhada černolických vražd Záhada černolických vražd Jaroslava Černá

Skvěle napsaná kniha, příběh podle skutečných událostí. Velice smutné životní etapy dvou rodin z odlišných vrstev.

27.11.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Velice hezká knížka o zapomenutém českém léčiteli. Líbila se mi!!!

02.09.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Hezký, ničím nerušený strašidelný příběh.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá kniha!!

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět nezklamal, neuvěřitelný příběh, skvěle napsaný, skvěle se to čte. Klobouk dolů.

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Zatím poslední knížka, co jsem od Tima četla. Naprostá pecka, když jsem si myslela, že jsem příběh rozluštila, Tim mě vyvedl ze zřetele. :D

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Nemám, co dodat.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pecka!

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Nádherná kniha, opravdu jsem prožívala s touto knihou spoustu emocí. Na této knize je cítit, jaká byla a je hmatatelná láska rodiny, přátel a Alice. Alice je anděl. Rozhodně doporučuji si pustit na YouTube její písničky a vidět jí. Její hlas je překrásný a ona sama také.

09.09.2023 5 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Hrůza. Je mi líto všech, kteří si v životě museli projít něčím takovým.

16.08.2023 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Opět skvělá kniha Tima Weavra. Nemám, co dodat!!!

05.04.2023 5 z 5

Cestující Cestující Ulrich Alexander Boschwitz

Příběh plný strachu, zmaru, ponížení a hrůz v době temna v německé historii, kde slovo a význam Žid neměl žádnou cenu. Příběh inspirovaný skutečnými prožitky spisovatele Ulricha, který tuto knihu napsal za čtyři týdny a zemřel v pouhých 27 letech při útoku německou ponorkou na loďi, na které cestoval .

24.03.2023 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Musím říct, že knížka se četla dobře a příběh ubíhal. Ale nelíbilo se mi dosazování názvu filmů a přirovnávání do děje knihy. Příběh byl vlastně strašně předvídatelný a neskutečně přeslazený. Takových příběhů jako je tento je spoustu, takže to nijak nevyčnívalo ani nepředčilo. A bohužel ani nenadchlo.

28.02.2023 2 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Tak tohle byla jízda!!!! Za mě super knížka.

25.01.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Miluju film, takže nemůžu nic jiného říct ani o knize. Super počin. Moc mě kniha bavila.

03.12.2022 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Zajímavě zpracovaný román o sériové vražedkyni. Kniha se dobře četla i když její obsah byl místy drsný. Dobrá prvotina autorky.

16.06.2022 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Hezky napsaná knížka. Horor bych tomu neříkala teda. Knížka mě bavila a ráda jsem se k ní vracela.

30.05.2022 5 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Mě ty severské detektivky prostě baví. Další skvělý příběh, tentokrát napsaný přímo bývalým detektivem. Díky moc za to.

21.03.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tak všechny knihy, co jsem od Darcy četla se dobře čtou, to bez pochyb. Odlišnost příběhu od strašidelných domů, mě nepřekvapila. Už jsem četla kořist, takže jsem věděla, že žánr bude více větvený. Kniha se mě líbila a nevadilo mě ani nesmrtelnost hlavní hrdinky, jak tu někteří píší. Za mě dobrý a těším se v lednu 2022 na pokračování.

30.11.2021 4 z 5