Ztracený ekniha

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391633/big_ztraceny-7ev-391633.jpg 4.4623

David Raker 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Mystery Press

Vanished, 2012

Kniha Ztracený

Petra101
23. listopadu

Napínavé a čtivé až do konce. Raker je sympaťák. Líbilo se mi to a těším se na další díly. Doporučuji.

tess.de.veles

Líbilo se mi to celé...od začátku až do konce....Já tenhle žánr moc nevyhledávam a čtu z něj jen to, co se mi náhodou dostane do ruky....Na začátku roku to byl
všemi vychvalovaný Robert Bryndza...no a teď knihy od Tima....a dle mého tedy musím říct, ač jsem zatím přečetla jen dvě a chystám se na třetí, že jeho knihy jsou o několik levelů výše než knihy pana Bryndzy...Přečtu je všechny...tedy doufám...a už se nemůžu dočkat ...Za mě je asi pan Weaver špička co se tohoto žánru týče....Bravo....A překlad opět bravurni :-) Krása :-)

EliskaD

Třetí kniha v pořadí a za mě zatím nejslabší. Přestože si Weaver udržuje svůj standard skvělé čtivosti a mistrně budovaného napětí, tento díl mě neoslovil tak jako předcházející díly. Ztracený je méně akční (na druhou stranu tím možná trochu více uvěřitelný). U Weavera se mi ta ačknost (a s tím spojená i neuvěřitelnost) líbí a sedí mi. Zde jsem ty akční scény postrádala v průběhu, závěr to ale vyrovnal.

Timkim

Poslouchalo se to dobře, některé části zbytečně podrobné popsané, části překombinované, ale ve výsledku docela dobré. Není to za mě top, ale je to realistický uchopitelné. Konec byl překvapivý, který mi připadal jako z filmové série SAW.

jaroiva

Od začátku mě to chytlo. Postupně, jak se to komplikuje, mi to už pak začíná připadat překombinované. To je zatím všude můj problém s Weavrem, vždycky mě zaujme záhada, ale už mě tak nebaví její vyřešení.
Ale tento díl se mi zatím líbí nejvíc ze série (čtu tedy postupně, takže zatím 3. kniha).

bigben

Na scéně opět neohrožený David Raker a rozuzlení případu až úplně na konci knihy, co víc si přát...

Evina74

Napínavá detektivka. Určitě si přečtu i další díly.

soupik2012

Pro mě byla tato kniha zatím tou nejlepší z celé série. Není to sice taková akční jízda jako v předchozích dvou knihách, ale to je jedině dobře. Protože tyto situace jsou povětšinou značně nevěrohodné a příběhu spíš škodí. Máme možnost sledovat dvě dějové linky. V té hlavní David Raker znova pátrá po zmizelé osobě. Ve druhé se policie snaží dopadnout únosce lidí. Samotný závěr byl sice zbytečně překombinovaný, ale stále v mezích věrohodnosti. Audioknihu čte pan Igor Bareš a tak jako vždy odvedl mistrovskou práci.