Sněhulák

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/big_snehulak-pjw-477742.jpg 4.55961

Harry Hole 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Kniha Sněhulák

Drahuska12
26. listopadu

První kniha od autora. Přesto, že jsem knihu četla opravdu dlouho ( asi čtecí krize) se mi moc líbila. Mohu vřele doporučit. Určitě si v budoucnu přečtu další :-)

pohoda58
24. listopadu

Jo Nesbo prostě nezklame, super kniha.

marek2800
20. listopadu

(+ SPOILER) Na to, jak vyzdvihovaná je tahle kniha, jsem trochu zklamaný. Autor nesporně umí psát, nicméně jaký obrázek si mám udělat o norské policii, když bez jakékoli zpětné vazby nebo ověřování několikrát za sebou označí sériového vraha, a potom, ehm, trapas, není to on?
A podobně, to udržování napětí stylem - ona je ve smrtelném nebezpečí, stihneme to? - ne, nestihneme, je stejně pozdě - je to tak, je mrtvá - ne, není mrtvá, to je jiná ženská, je za ni jen oblečená! - ale má to stejně spočítané, podaří se ji zachránit? - ne, je to nemožné - zoufalý pokus - zachrání ji? - nezachránil, nevyšlo to - vyšlo to! - ale co detektiv? - ten to odnese - ne, neodnese, přečůral ho - a kruci, stejně umře - neumřel!! V určité fázi mě to prostě začne unavovat. Nakonec všichni víme, že každý bude jenom tak mrtvý, jak to autor dovolí...
A jestli k ohlasu dopomáhají scény jako - chtěl onanovat do umyvadla, ale nakonec se tam místo toho vyzvracel - tak je taky něco špatně.

Zuzulinka
20. listopadu

Kniha se mi moc líbila. Zajímavý nápad. Ještě lepší zpracování.

Meda77
06. listopadu

Nechci se nikoho dotknout, ale kniha rozhodně není na 5 hvězd.Je spousta lepších a napínavějších krimi. Děj až do 150 strany nemastný neslaný,pak jen zlehka odvíjí příběh. Konec vcelku dobrý, ale v podobném duchu měl psát Nesbo už od začátku. Harryho už by měl nechat od chlastu trochu odpočinout, vždyť tohle je o játra, nehledě na to, že člověk má hned chuť na paňáčka. Standardní průměr.

malinle

Čtivě psaná detektivka, ale asi od poloviny jsem věděla, kdo je vrah, ztratilo se tím napětí a překvapení.

ctuacturad

Dva večery s jednoduchou detektivkou, napětí pro mě skoro žádné, prvoplánované, ale napsané to špatně není, jen nevidím účel další takové knihy

Marciem

Sněhulák od Jo Nesbøa mi sedl dokonale. Hlavní hrdina Harry Hole je super. Životem protřelá troska, vyléčený alkoholik, kterému v soukromém životě nevyšlo skoro nic, ale ještě pořád fyzicky a psychicky docela funguje a je to výborný detektiv. Vlastně se mi jeho postava celkem dost zaryla pod kůži a všechny jeho monology, vyšetřovací metody nebo úvahy o všem možném mě bavily číst. Kniha mě nenudila, hned na začátku nastavila poměrně svižné tempo a já se okamžitě chytnula a přistoupila na její hru a byla jsem napjatá, jak to dopadne. Poslední čtvrtina je plná překvapivých zvratů a já takové finální rozuzlení teda nečekala. Neříkám, že mi přišlo úplně geniální a možná jsem čekala něco trochu sofistikovanějšího, ale rozhodně mě překvapilo. Kvalitní detektivka podobná těm severským.