Přízraky domu Carrowů

od:

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4.2 1210
Koupit Koupit eknihu Bazar

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Série:

Strašidelné domy 4.


Žánr:
Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: (ekniha) , Fobos
Originální název:

The Carrow Haunt , 2018


více info...

Komentáře (376)

Komentáře 376 Recenze 9

Enrikea
Enrikea
předevčírem 5 z 5

Opět bomba.Remy statečná průvodkyně domu.obdivuju její odvahu.I to ze se tam dokonce začali pak podezrivat všichni jak tam začali umírat jeden po druhém.Opet byli v pasti.ani být venku ani utéct.ani bezpečí v domě.No prostě super čtenicko.Jenom mě mrzí že tam nebylo aspoň pár obrázků třeba domu a tak.Tezko si vybavuju jak to bylo v domě....vůbec jsem neměla žádnou představu.

Michellesixx
Michellesixx
18.09.2023 4 z 5

Od začátku jsem věděla, že tahle kniha mi sedne, jak snad ještě žádná jiná od Darcy. Bylo to fakt všechno super, miluju autorky styl psaní, dokud nedojde na konec. Jak jsem se přesvědčila už asi v pěti knihách od ní, konce jsou za mě zmatečné. Už to nemá takový ladný průběh, ale mám v hlavě totální guláš, nevím co si představovat dřív a ani v té spleti událostí to autorka nevysvětluje s takovým nadšením, jako zbytek.. Hodnotila bych tak 3/4 knihy na 150 %, ale ten konec, to rozuzlení, už tak maximálně 60-70 %. Nejen že ani pořádně nevím, co se tam vše stalo, ale ještě i ta zápletka byla taková opravdu divná - jak už jsem tu párkrát četla, nejsem sama, komu ten konec nesedl. No nevím, kniha je skvělá a přečetla jsem ji jedním dechem.. jen ten konec...


verden
verden
10.09.2023 4 z 5

Tak toto sa mi riadne páčilo, až som mala pocit, že som 9.členkou skupiny :)) Remy mi bola sympatická, mohli by sme byť kamošky, len by som sa jej asi stále snažila vysvetliť, že nie je vedúcou v detskom tábore a NEMÁ za všetko a všetkých zodpovednosť :)

Trolice
Trolice
01.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížku jsem četla raději přes den, moje představivost jela naplno a nerada bych cestou do postele potkala někoho jiného než manžela :-D autorka to podle mě ve svých knihách umí dobře rozjet, ale ty konce... Napnuté nervy se mění v úšklebky a protáčení očí. To jako fakt, že všichni aktéři vstali z mrtvých a pohodička? :-D

nela3812
nela3812
15.08.2023 4 z 5

Autorka zas a znovu dokazuje, že umí vytvořit naprosto jedinečnou ponurou atmosféru. Tentokrát je však příběh velmi nevyvážený a první polovinu knihy se neděje vůbec nic, na co se čtenáři strašidelných domů obvykle těší. Druhá polovina je naopak doslova nabitá nadpřirozenem!

V první polovině se autorka, skrze hlavní hrdinku Remy, zabývá prohlídkami domu a jeho historií. Tato část mě velmi bavila a jako bývalá průvodkyně jsem se naprosto vžila do role Remy. Následně ale přišlo stěhování skupinky do domu, aby zde 2 týdny nocovali a v těchto okamžicích zde nebylo nic, co by mě chytlo. Seznámili jsme se s postavami, opět jsme se seznámili s domem, zažili jme nárazy vln a extrémní změny počasí, ale jinak? Ticho po pěšině.

Ovšem druhá polovina příběhu nabízí velkou porci duchů a hororových scén. A to až do takové míry, že jsem několikrát v noci příběh odložila a vrátila se k němu raději až ráno. Nebydlím sice v rozpadlém domě na konci světa, ale jeden prostě nikdy neví!

Příběh je nejen strašidelný, jak by se dalo očekávat, ale má také propracovanou zápletku a až do jejího odhalení se nabízí mnoho různých variant. Pokud se nebude bát číst dál a dál, tak věřím, že vám zvládne zamotat hlavu. Chvílemi jsem si říkala, zda to skončí jako deset malých černoušků, nebo nás autorka překvapivý jiným koncem a přeci jen v tom bude trocha duchařiny. No a jak to nakonec dopadlo? O tom se musíte přesvědčit sami!

Hodnotím 3,5/5

Přečteno na Bookportu.

Lindawal
Lindawal
27.07.2023 4 z 5

Tohle mě bavilo :) Opravdu jsem se bála. Příběh je čtivý a postavy zajívamé a dobře vykreslené. Konec trošku přestřelený. Přečteno 2x.

Aknel26
Aknel26
22.07.2023 5 z 5

Tohle mě opravdu bavilo! Krom prvních dvou dílů tuto sérii nečtu popořadě, ale na přeskáčku, podle toho, na jaký díl zrovna natrefím v knihovně. A musím říct, že tento byl velmi napínavý a rozhodně předčil všechny ostatní.
Moc se mi líbilo, že děj nestál jen na jediné postavě, ale že jich bylo v domě hned několik, přičemž každý měl k pobytu ve strašidelném domě jiné důvody a také jiný přístup: zvědavost, touha po dobrodružství, snaha o racionální vysvětlení, odmítání, přesvědčení o vlastních nadpřirozených schopnostech, hledání pravdy i pomsta. Napětí se stupňovalo, atmosféra houstla - a s tím i má neochota knihu odkládat. A konec měl teda grády! Opravdu čtivá záležitost, strašidelná tak akorát - člověk se sice bojí, ale zatím je to ještě ten příjemný hřejivý pocit.

Gordonlord
Gordonlord
13.07.2023 4 z 5

Darcy umí napsat vážně skvělou knížku. Mise v nejvyhlášenějším strašidelném domě, financována Markem - milionářem s tajemnými úmysly, zahrnující Remy, jakožto nadšenou průvodkyni strašidelným domem, sedmnáctiletou majitelku onoho domu, jedno zkušené a ješitné médium, jejího mručivého sluhu a pár dalších postav - má v jejím podání neskutečně barevné a hluboké vyznění.

Umění napsat skvělé postavy, které přímo dýchají životem a nikdy a za žádných okolností nenechají čtenáře chladným, zde opět bohatě zůročila. Motivace, osobnosti a strachy všech zůčastněných se proplétají a setkávají v zajímavé mozaice, donekonečna živené událostmi, zvraty a napětím, gradujícím ve finále, které tentokrát není tak velkolepé jako v knize "Duch domu Ashburnů".

Autorce se již nepovedlo pracovat se závěrem, kde se naplno odhalí zlo a hrdinové přesně vědí, čemu čelí. Zde opadne veškeré napětí i pracně budovaná atmosféra a vy už jen čekáte, kdy a jak hrdinové hlavního zlouna sejmou.

Jinak to byl zase jednoduchý, perfektně napsaný, krásně čtivý a napínavý horor, jednoduchého a odpočinkového rázu, u kterého není možné se nudit. Ba právě naopak - Darcy dovede svojí šikovností vypracovat atmosféru neustálého napětí a gradace takovým způsobem, že je téměř nemožné se od knihy odtrhnout a vy se najednou divíte, kam se těch tři sta stran podělo.

RadimB.
RadimB.
02.07.2023 4 z 5

Moje již pátá kniha od Darcy. Líbí se mi, že i když většina je o strašidelných domech. Nikdy se příběh neopakuje. Tento je o sídle Carrow, které leží na pobřeží a straší v něm. V minulosti se v něm událo spousta vražd. Hlavní hrdinka Remy dělá průvodkyni po tomto domě. Kývne na dvoutýdenní pobyt, který organizuje bohatý nadšenec a děj se může rozehrát. Opět je plný zvratů a velice čtivý. Můžu doporučit.

lost.in.books
lost.in.books
04.06.2023 4 z 5

Hodnocení: Další ze skvělých hororů od královny hororu Darcy Coates ze kterého vás bude mrazit. Za mě opět skvělá, napínavá a mrazivá kniha od skvělé autorky. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a ke konci už vůbec ne, v knize se pořád něco dělo a odložit knihu bylo opravdu nemožné.
Postavy v tomto dílu byly různorodé a bylo jich opravdu hodně, což v jiných dílech strašidelných domů od autorky nebývá. Líbilo se mi že hlavní hrdinka dělala průvodkyni po strašidelném domě a přímo se s nadpřirozenými jevy setkávala.Že bych se bála, to se říct nedá, ale o povedený hororový příběh plný nečekaných nadpřirozených jevů opravdu jde a neměl by minout každého milovníka napětí.

sipkulka
sipkulka
31.05.2023 2 z 5

Asi první knížka ze série strašidelných domů, kterou sem se měla problém prokousat. Knížky které jsem četla předtím byli lehce strašidelné pohádky s více či méně dobrým příběhem, ale tato mi přišla vyloženě jako slátanina, s příšerně přeslazeným happy endem.

lucia0482
lucia0482
20.05.2023 3 z 5

Nezačalo to zle,naopak, konečne som mala pocit,že sa mi do rúk dostáva dobrý diel. Skupinka ľudí uväznených v strašidelnom dome vyzerala nádejne. Dobre sa to čítalo, no hororové to nebolo ani trochu. Ten šialený koniec s nepochopiteľným happyendom ma však veľmi sklamal. Od Darcy Coates som čakala niečo lepšie. Mám všetky jej knihy, ktoré doposiaľ vyšli v češtine,ale začínam ľutovať každé euro,ktoré som do nich vrazila. Prvý diel zo série strašidelných domov mal grády, no každý ďalší je viac sklamaním. Aj sa bojím,čo prinesie ďalšia kniha.

mirek93
mirek93
17.05.2023 3 z 5

Celkem povedený díl. Přijde mi odlišný od ostatních v počtu postav a jejich vzájemných interakcích.

Na konci je překvapeni s velkým spádem asi posledních 100 stran. Zbytek knihy je budování postupného napětí.

Doporučil bych i dalším k přečtení.

Zuzunda
Zuzunda
05.05.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série! Ale nedoporučuji číst ho za tmy na dvorku ... Musela jsem pak "utéct" dočíst knížku domů :D

Lucie846
Lucie846
29.04.2023 5 z 5

Darcy opět nezklamala její knihy se čtou jednim dechem. Další skvělá kniha o duchach napínavé a moc čtivé i když sem se nebála,ale to se nebojím u žádného hororu. Na vlastní zkušenost bych ale nechtěla zažít.

pakoshka
pakoshka
27.04.2023 3 z 5

Po dvou letech jsem dostala zas chuť na nějakou duchařinu. Trochu úlet. Bavila mě tak první třetina, kde jsem byla trošku napnutá, druhou třetinu si zabral můj racionální mozek a u třetí jsem kroutila očima, přehnaný.

Lovana
Lovana
05.04.2023 4 z 5

Na knihy autorky jsem se dlouho chystala a konečně jsem se k nějaké knize autorky dostala. Byl mi doporučen právě tento díl s tím, že je nejlepší, vzhledem k tomu, že, knihy na sebe nenavazují, tak jsem nakonec začala tímto.
Kniha mě bavila, ale čekala jsem, že se budu více bát, jelikož se jedná o horor a já na hovory příliš nejsem. Ale na to, že kniha je horor, tak jsem se více bála u některých thrillerů či detektivek Na druhou stranu, být příběh jako film, tak u toho bych se asi strachy zbláznila. Jak jsem se blížila ke konci, tak už jsem kniha vůbec nechtěla odložit a chvílemi jsem i trochu strach měla (to bych se asi bála více, kdybych tuto část četla za tmy, a ne za denního světla).
Oblíbila jsem si postavy, které v této knize máme, některé více, některé méně, ale velmi mě bavili celkově jako skupina.
Za mě fajn kniha, která mě bavila a měla jsem ji rychle přečtenou. Určitě si přečtu ještě i další knihu autorky ze série Strašidelné domy.

Hodnocení 4*/5*

Bakana
Bakana
27.03.2023 4 z 5

Dobré, napínavé, i když nemůžu říct, že bych se bála, což by bývalo bylo u téhle knížky žádoucí. Taky to není nějaká perla literatury typu Vojna a mír, ale má pobavit, a to se taky stalo.

Markéta.
Markéta.
05.03.2023 5 z 5

Velmi napínavá a čtivá, často jsem se u ní bála. Přečetla jsem ji jedním dechem. Atmosféra na mě působila opravdu realisticky. Postavy byly sympatické a každá byla jiná. Za mě super.

st18321
st18321
28.02.2023 5 z 5

Čtvrtý díl ze série o strašidelných domech je pro mne zatím nejlepší. Postavy zajímavé. Děj napínavý se spoustou nadpřirozena všude kolem. U této knihy jsem se občas i trochu bál. Každopádně skvělé počteníčko.

r0st4
r0st4
28.02.2023 4 z 5

Ale jo, musím být fér. Tohle mě vlastně i bavilo (narozdíl od předchozích dvou pokusů). Hodně mi to - hlavně atmosférou - připomínalo starý Zámek hrůzy (1999), což je takové moje filmové guilty pleasure :)

I tady je tak k dispozici sympatická skupinka odvážných (změna zavedené formule Coates výrazně pomohla), které prostě nejde nefandit. Velkým plusem je i fakt, že vlastně až do konce člověk tak úplně neví, jestli tam opravdu straší, nebo řádí vrah z masa a kostí (za to všechny palce hore!).

A i když, stejně jako ve všech předchozích knihách, autorka podle mě nezvládla finále, já se bavil. Opět sice platilo, že horor to vlastně moc nebyl (s větším počtem postav je obecně těžší navodit pocit strachu), ale tentokrát jsem prostě spokojený :)

Pog
Pog
26.02.2023 4 z 5

Zpočátku naprosto skvělé dílo, bála jsem se pak i jít na záchod, úžasně vykreslená atmosféra - ponurá, děsivá, nejistá. Ale jak je u Darcy zvykem, jinak brilantní příběh dokáže na pár posledních stránkách neskutečně pokazit a znehodnotit. Takže málem, ale opravdu jen málem, napsala skutečný horor. Jedno velké plus dávám za romantickou linku, která byla naprosto nenásilně vložena, byla napsána věrohodně, pěkně. To se opravdu povedlo. Jinak... tady mě typický happyend zklamal asi nejvíc, protože jinak to byla opravdu velmi dobrá kniha.

J.Clouseau
J.Clouseau
05.02.2023 4 z 5

Ze série Strašidelných domů byla tahle kniha mou první. Ten začátek se docela táhnul, moc se toho tam nedělo, takový pomalý rozjezd. A najednou, když se pomalu kniha blíží ke konci, tam bylo mnoho děsivých momentů. Ale pak ten konec.. Ten byl vskutku divný. Říkala jsem si: to autorka jako myslí vážně? Happy end jsem opravdu u takového žánru úplně nečekala.

Twinny
Twinny
05.02.2023 3 z 5

Čtvrtý díl strašidelných domů a za mě nejlepší. Příběh byl celkem promakaný a docela logický. Hodně mě to bavilo a občas jsem se i bála. Jen ten konec byl trochu podivný, jinak by to bylo za 4*

anibeni
anibeni
20.01.2023 4 z 5

Bylo to čtivé a zvláštní a strašidelné a plné duchů a mrtvých... a autorce se povedlo, že jsem přebíhala od jednoho podezřelého ke druhému, ale že toho pravého jsem neodhalila.. Mělo to ale jeden malý háček - konec.... Ach. Ten. Konec.

Knihochod
Knihochod
14.01.2023 5 z 5

Tak, ako som sa bála pri tejto časti Strašidelných domov, tak som sa veru už dávno nebála.

Nepríjemný paranoidný pocit sa vo mne prebudil prakticky už v momente, kedy som knižku chytila do rúk a trval bez prestávky až do poslednej stránky. A to aj vtedy, keď som zrovna nečítala - pohybovanie sa či umývanie riadov naproti oknu, keď už vonku prevládala tma, bolo pre mňa takmer nemožné. Pár dní trvalo, než som tieto činnosti bola opäť schopná vykonávať aj po západe slnka. No, a o tom, že som trpela nočnými morami, sa radšej nebudem ani dlhšie rozpisovať. Ale snúbenec tvrdil, že moje vyplašené hekanie bolo veľmi desivé.

Možno by som mohla povedať, že určité momenty som dokázala celkom ľahko predvídať, ale akosi som aj tak bola prekvapená a vyplašená, a to aj napriek tomu, že sa stali presne tak, ako som si myslela, že sa stanú.

Čo sa týka postáv, upodozrievala som úplne každú, keď sa v deji udialo niečo zlé, čo nemalo žiadne vysvetlenie a nedôverovala som ani jednej z nich. Ale teda nemala som pocit, že by tam niektorá bola úplne zbytočne.

Za mňa teda zatiaľ najlepší a najstrašidelnejší zo Strašidelných domov od tejto autorky, ktorý môžem iba odporučiť!

MartinProtschke
MartinProtschke
30.12.2022 4 z 5

Carolxc přesně to mi jediné na té knížce vadilo, občas by neškodilo vynechat happy end..

Carolxc
Carolxc
28.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Ze všech knih, které jsem od Darcy četla byla tato nejstrašidelnější. Alespoň trochu jsem se bála a dokázalo to se mnou vnitřně hnout.
Délka knihy dovolila vytvořit atmosféru a přilnout k postavám. Bála jsem se o ně a záleželo mi na nich. Plus knihy je i více postav oproti předchozím knihám.
Bavilo mě to a říkala jsem si, konečně příběh, jenž je dospělejší a potom přišel konec.

SPOILER
Tím dospělejší myslím tím, že tam konečně někdo umřel. Přišel pocit, že někdo může umřít a ten někdo může být kdokoliv. I někdo, koho jste si oblíbili.
Jenže Darcy má ráda šťastné konce, což já taky a těžce nesu smrt mé oblíbené postavy. Zde to rozbilo celý příběh a i atmosféru, když jsem dostala opět pohádkový konec.
A u téhle knihy mě to zklamalo, což byla asi má chyba, když jsem věděla, jak Darcy píše své postavy a dalo se to očekávat.
Co jsem nečekala bylo, že mě osobně by happy end takhle vadil a uvedl mě do rozpaků, jako zde.
KONEC SPOILERU

Závěrem. Pořád je to ta Darcy, co se skvěle čte. Oddechová hororová pohádka - z mého pohledu, co má lepší atmosféru než předešlé knihy. Konec, ovšem udělal své a já nevím, na jaké místo bych ji postavila, kdybych měla knihy řadit podle toho, která byla nejlepší. Dávám 4 hvězdičky, i když je to dost na hraně, díky konci.

Knihu i tak doporučuji. Myslím, že konec si najde někoho, komu se bude líbit. Mě ne, ač jinak je to skvělý.

Alexus035
Alexus035
04.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Zatím asi nejlepší kniha kterou Darcy napsala. Líbilo se mi jak vás donutí si v jednu chvíli myslet že vraždil nějaký duch, poté do vás vtluče myšlenku že vraždí někdo z jejích přátel a nakonec to byl duch v těle člověka. Rozhodně doporučuji.

martunka
martunka
30.11.2022 5 z 5

Super! Tak tahle kniha se Darcy fakt povedla.

Kate3003
Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Tenhle díl je prozatím asi mým nejoblíbenějším. Tentokrát je zde sympatická hlavní hrdinka což je velké plus. Velmi se mi líbila atmosféra příběhu a celkový popis, charakteristika duchů a jejich konání v domě. Konec byl možná až trochu moc “šťastný” na to že se jedná o hororový příběh, ale vlastně mi to až zas nevadilo a zvykla jsem si na to že příběhy od Darcy končí takto. Asi mě překvapí až některá kniha ze série strašidelných domů nebude končit Happy endem.

lexikon_tf
lexikon_tf
20.11.2022 4 z 5

Prozatím jsem se duchů namlsala do sytosti, děkuji! Po předchozích knihách od autorky tu na mě bylo těch duchů už trochu moc. Ale líbilo se mi to, i když o malilinko méně než předchozí knihy.

Ve strašidelném sídle rodiny Carrow se pořádají prohlídky pro senzacechtivé návštěvníky. Průvodkyně Remy zná každé zákoutí tajemného domu a všechny historky spjaté s jeho děsivým tajemstvím. V domě totiž kdysi bydlel krutý pán, který vraždil služebnictvo i pocestné!

Jeden z návštěvníků projeví zájem strávit v domě dva týdny a pátrat po stopách nadpřirozených jevů pomocí seancí i moderní techniky.

Osmičlenná různorodá skupinka je připravena a natěšena na nadcházející události. Ovšem nikdo nepočítal s několikadenní bouří, která dům na několik dnů izolovala od okolního světa.
A začaly se dít prapodivné a strašidelné věci!

hana17.1.
hana17.1.
08.11.2022 5 z 5

No jedním slovem Wow! Tohle byla neskutečná jízda, přečteno jedním dechem, skvěle napsáno a nevím jestli se takové označení hodí na hororovou knihu, ale bylo v ní i cosi pěkného, co mě někde hluboko u srdce příjemně zahřálo.
Začátek se pozvolna nevinně rozvíjí a uvede nás do té správné atmosféry a později jak už to u hororů bývá si říkáte: proboha ne, nechoď tam, vy jste se všichni museli zbláznit. Kniha se neskutečně rozjede a oči nestíhají číst. No a ten konec. Skvělý. Vždycky si říkám, že autorka už mě nemůže ničím překvapit, ale s každou její knihou jsem nadšená pokaždé na novou úroveň.

Satyrka
Satyrka
26.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Po díle Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla Craven Manor a Duchové rodiny Folcroftů, mi přišlo, že Přízraky domu Carrowů jsou temnější, zlověstnější a tentokrát tu umírají i postavy. Stejně jako u prvního dílu, který ve mně stále zůstává, jsem jen tajila dech, bušilo mi srdce a byla jsem velmi napjatá. Taky jsem ji nedokázala odložit. Celou knihu jsem vše jasně viděla jako film, a slyšela vlny, moře nebo praskání ohně (je možné že dost napomáhalo chrápání buldočka vedle mě...). Někdy mi příběh připomněl knihu Nevítaný host od Shari Lapeny, jen s prvky duchařiny navíc. Je pravda, že s námětem "všichni trčíme na jednom místě a někdo z nás je vrah" nepřišla ona, ale byla to první kniha, kterou jsem s tímhle námětem přečetla.
Kniha je napsána tak, že jsem si několikrát řekla, zda to stále píše stejná spisovatelka. Je tak nějak více propracovaná a detailnější. Nicméně, na první díl to stejně nemá, aspoň u mě.
Miluju happyendy. Pomáhá mi to věřit, že vždy existuje nějaká naděje a nikdy není vše ztraceno. Líp se mi pak i po přečtení spí, a pocitem, že vše dobře dopadlo. Ovšem to "znovuzrození" Lucille, Pierse a Marjorie mi přišlo trochu přehnané, vlastně i to, že Taj přežil, ale za to jsem se vlastně modlila, takže jsem ve výsledku s tímhle "přehnaným" happyendem spokojená.
Rozhodně chci přečíst všechny díly, baví mě to, ale Darcy Coates bych za Královnu hororu rozhodně neoznačila.

uzivatel8130
uzivatel8130
08.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Jsem na mateřské a tak jsem chtěla něco lehčího, co se rychle čte, je to napínavé, ale ne žádné románky. Bavilo mě to, ale ten konec se mi nelíbil. Tak ona spadne z útesů do moře, pak jí vlna mrskne zpět na střechu a nakonec se probere a je vpořádku? To jako nebylo nutné, alespoň někdo umřít mohl. Na mě až moc happyend. Ale popis perfektní, dům, lidi i duchy jsem úplně viděla před sebou, to jako jo.

JerryDexter
JerryDexter
04.10.2022 4 z 5

Znovu se budu opakovat s tím, že autorka píše velice čtivě a její romány tak čtenář proletí jedna radost. Otázkou ale zůstává, co si z toho odnese. Tohle je moje třetí zkušenost a přiznávám, že byť mě tenhle díl z celé série o strašidelných domech zatím bavil nejvíc, nemůžu se zbavit myšlenky, že jiný autor by z toho dokázal jistě vytřískat víc. Možná ohraný, ale pořád zajímavý námět, perfektní atmosféra, pokulhávající druhá polovina knihy a rozpačitý konec. U tohoto dílu navíc tak přeslazený, až mi málem nešly otáčet stránky, jak byly slepené cukrkandlem. Je to jako přes kopírák. A další věc, která mi na téhle sérii začíná vadit je, že to pokaždé dojde ke stejnému závěru. Opravdu to aspoň jednou nemůže být všechno jinak? Musí za vším vždycky být nadpřirozeno? Ale jak říkám, dobře se to čte. Jdu na další díl.

Calinda
Calinda
29.09.2022 1 z 5

Tak za mě ne, duchařské romány mám moc ráda, ale tato autorka opravdu není nic pro mě. Pokud by mi bylo dvanáct, tak možná...

Arev122
Arev122
27.09.2022 4 z 5

Pěkné napínavé čtení s trochou tajemna.

kacenka0239
kacenka0239
23.09.2022 5 z 5

Začátek mi přišel hrozně zdlouhavý. Chvilku jsem uvažovala, že knihu odložím, protože se tam hrozně dlouho skoro nic nedělo. Ale pak… Trochu jsem se bála, že z toho budu mít noční můry Nakonec mě příběh úplně pohltil a bylo mi trochu líto, že už to končí. Třetí kniha ze série, kterou jsem přečetla a tahle z nich byla zatím nejlepší

Emma27
Emma27
22.09.2022 2 z 5

Kniha mě přišla zdlouhavá a slabší než ostatní.