itulenka itulenka komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

O knize jsem roky nesčetněkrát slyšela a až dnes na prahu třicítky se k ní konečně dostala. Nechápala jsem co tak závratneho by na těch pár stránkách mohlo být. A ono to tam bylo! Takže ponaučení, že i na pár stránkách toho může být moc :-)

08.07.2018 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Po přečtení knihy o holokaustu jsem potřebovala něco pozitivního, oddechového a to tahle knížka splnila. Chytla mě od začátku. Střídání postav mně nedělalo potíže, spis naopak bavilo mě a posouvalo k tomu číst pořád dál.

06.01.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Potřebuji další díly! :-)) Skvěle se četla celá série. Jojo to umí.

17.03.2019 5 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě. Nemohla jsem se do ní začíst. Příběh zajímavý, napínavý,ale rušilo mě promlouvání mrtvých dětí. Někde v půlce mě to začalo bavit a zajímat a už jsem byla tak zvědavá na výsledek vyšetřování, že jsem to zhltala na počkání. Ačkoliv jsem asi čekala víc, tak hodnotím kladně.

27.01.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nenacházím slova.. Jen brečím :-(

29.10.2018 5 z 5

Pořád jsem čtení tohoto dílu odkladala. Nějak jsem si tím divadelním zpracováním nebyla jistá. A nakonec jsem ji otevřela a během pár hodin zhltla. Ke konci jsem si i pobrecela a dostala jsem chuť pustit se opět do celé série o Harrym :-)

10.10.2017 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce po všech těch detektivkach co teď čtu. Prvních pár stránek jsem si zvykala na jiné téma a pak jsem se zacetla a byla to jízda :-).
Layana mě děsně stvala. Proč jako milenec když má tak fajn chlapa? A ještě se s ním tahá tak okatě! :-) Celou dobu jsem neměla tušení co za tím stojí. Takže třetí část knížky jsem dočítala s pusou otevřenou a pěkně se vše vysvětlilo a zapadlo do sebe.
Jediné co mě rušilo byly časové údaje (před rokem a třemi měsíci, před 7 měsíci, atd...) nějak jsem se vždycky zarazila kdy co čemu předcházelo až jsem to začala pro svůj klid vynechávat.

09.08.2017 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Mě naopak červené písmo nalákalo a nedělalo mi potíže. Příběh byl napínavý a čtivý. Sem tam jsem se ztrácela v ději, ale nebylo to úplně nejhorší. Jen mně tedy chybí vysvětlení co všechno manžel věděl,jestli vůbec něco a jak dlouho..

22.05.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Knížka která chytí a nepustí. Několikrát jsem ji musela na chvíli odložit a sklidnit se,protože jsem samou nedočkavostí přeskakovala řádky. Kepler opět nezklamal. A to rozuzlení perfektní.

06.08.2017 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a jsem ráda, že zrovna po ní. Ten popis jak by svět vypadal bez elektřiny je děsivý. Ke všemu v den kdy jsem četla vypnuli u nás na celý den el., netekla voda a o to víc jsem si ty popsané následky uvedomovala.

19.03.2017 3 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

První knížka kterou jsem od autorky četla a jsem nadšená. Knížka byla až do konce napínavá, prolínání minulosti a přítomnosti mě bavilo. Ke konci jsem už preskakovala slova, jak jsem byla zvědavá na rozuzlení :-).

21.02.2017 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Nenadchne, neurazí. Začátek mě vůbec nebavil. Moc postav, musela jsem se vracet zpět a upřesňovat si kdo je vlastně kdo. Tak od půlky už jsem se dokázala víc orientovat a chytlo to i nějaký zážívnější děj.

14.05.2019 3 z 5

Vzpřímeně stát a zoufale věřit v zázrak Vzpřímeně stát a zoufale věřit v zázrak Lenka Šedová

Knížka ve mě zanechala silný dojem, ostatně jako všechny knihy o holokaustu :-(. Ty ženy v knížce si prošly doslova peklem, které si nejde dostatečně ani představit. Několikrát jsem při popisech těch hrůz brečela..
A svou sílu předvedly i při psaní svých knih, kdy se museli v myšlenkách vracet zpět.

06.01.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Neskutečně napínavá a čtivá knížka od prvního slova až po konec. Nemůžu jinak, než opět knížku s Joonem Linou vychválit :-)

08.04.2017 5 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Přesně tohle jsem teď potřebovala. Čtivá oddechovka. Některé pasáže mě rozesmály, konec vyloudil i slzu, přestože byl takový závěr předem jasný :-) Dobré se četla.

12.03.2019 5 z 5

Deník fejsbukové matky (ne)končí Deník fejsbukové matky (ne)končí Lucie Nachtigallová

Já mám tuhle rodinku tuze ráda :-) Opět jsem se zasmála.

11.01.2019 5 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Knížku jsem přečetla. Docela mě i v průběhu bavila. Jen ten konec mě nenadchl, bylo to takové utnuté bez šťávy.

29.07.2017 4 z 5

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Mám z knížky smíšené pocity. Příběh nebyl špatný, byl propracovaný, plný detailů. Mám ráda, když má knížka děj roztažený do více stran. Ale tady to na mě bylo už moc rušivé. Ztrácela jsem se v postavách a chvílemi měla chuť knížku odložit a nedočíst. Ale zvítězila zvědavost a kvůli zvědavosti sáhnu asi i na druhý díl :-)

05.05.2017 3 z 5

Říkejte mi Miriam Říkejte mi Miriam Miriam Kotorová

Přečteno jedním dechem. Že je rakovina zlá nemoc samozřejmě vím, ale i tak mě šokovalo do jaké míry až to je zlé . Pocity autorky po chemoterapii mě dojali až k slzám.

08.03.2017 4 z 5

Dívčí deníky Zdenky Kaizlové z let 1909 - 1919 Dívčí deníky Zdenky Kaizlové z let 1909 - 1919 Dagmar Hájková

Docela jsem se na čtení těšila,ale vůbec mě to nechytlo. Místama jsem text preskakovala jak mě nudil.

07.03.2017 1 z 5