iška iška komentáře u knih

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Každý z nás prý potřebuje občas pohladit. Téhle knížce se to povedlo. Byla mi prostě pohlazením.

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Opět jeden střípek do historie. Ještě jsem nestihla filmovou podobu a přiznám se, že se trochu bojím.

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Tato edice nakladatelství Metafora je opravdu dobrým počinem. Již jsem těch životopisů pár přečetla a je zajímavé, jak se události kolem lidí, které jsem zatím znala okrajově, prolínají a doplňují obrázek tehdejšího světa.

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Mně byla hrdinka věkově blízká a užila jsem si to.

18.07.2014 4 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Možná, že se mi o krapítko více líbila Pařížská manželka od Pauly McLain. Je sice pouze o první manželce Hadley, ale asi právě proto trochu propracovanější. Teď se ještě chystám, na knihu vnuka pana Hemingwaye: Hemingwayové a tím bych asi tuto tématiku uzavřela. Idealistické představy o velkých autorech ovšem berou za své.

18.07.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ani trochu nezklamalo a už teď se těším na třetí příběh.

18.07.2014 5 z 5

Ma vie: Můj život Ma vie: Můj život Marc Chagall

Jeho vyprávění je stejně půvabné jako jeho obrázky.

22.04.2014 5 z 5

Záhadný rukopis Záhadný rukopis Thierry Maugenest

Není to sice zrovna špička v tomto žánru, ale už jsem si díky ní stáhla Voynichův rukopis - a kniha, která mě donutí ke čtení další knihy, rozhodně nemůže být špatná.

22.04.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Rozhodně se to dobře četlo. Dobře zpracovaný příběh i když ne zcela nové téma. Trochu mi to připomnělo filmy Madisonské mosty a Dopisy pro Julii.

24.02.2014 4 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

V každém případě zde bylo hodně podnětů k zamyšlení.

17.02.2014 4 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Možná to bylo mě přibližným věkem autorky, spousta jejích problémů mi byla značně blízká a musím říci, že jsem se bavila.

11.02.2014 4 z 5

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Nic moc náročného, člověk si odpočine a nemusí příliš přemýšlet. A i to je občas potřeba.

11.02.2014 3 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Možná jsem jen byla moc natěšená. Po jejím prvním u nás vydaném románu "Padněte na kolena" jsem si nastavila laťku a ačkoli nemohu tuto knihu hodnotit špatně, tak má očekávání prostě nesplnila.

11.02.2014 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Příběh, který rozhodně donutí čtenáře k zamyšlení.

11.02.2014 5 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Není každá severská detektivka špička, ale tato, bych řekla, patří k těm lepším.

11.02.2014 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro letošek asi nejlepší český román. Moc se mi líbilo, že se autorka nesnaží dělat postavy jen černými či bílými. Mohu jen doporučit.

12.11.2013 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Těším se na každou novou detektivku této autorky, ale tahle mne zklamala. Jako by autorka přestala být sama sebou a zkusila si zahrát na Agathu Christie. Ta je sice nadčasová, ale bohužel její napodobeniny nestojí za moc.

17.09.2013 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hodně jsem se bála, že autorka sklouzne do sladkobolné roviny, k čemuž by mohlo téma knihy svádět. Naštěstí se nestalo. Byl to úžasný příběh.

17.09.2013 5 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Ano, ano, nic se nemá přehánět a mrazit čtenáře může i bez masových vrahů.

17.09.2013 5 z 5

Divná doba Divná doba Benoît Duteurtre

Benoita Duteurtra jsem objevila asi tak před rokem a už jsem přečetla většinu jeho prací. jeho pohled na svět mi je blízký a u jeho knih se krásně bavím. Ale zatím se mi nejvíce líbila kniha Dráhy a Kniha Služba zákazníkům.

17.09.2013 4 z 5