Iris30 Iris30 komentáře u knih

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Příběh odehrávající se v 19.století na francouzském venkově, je opředený tajemstvím a šťastný konec nechybí. Moc se mi líbila.

19.11.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další romantické čtení od autorky a opět mně nezklamala.
Kniha se mi zatím líbila asi nejvíc.
Popisování chutí je opravdu vynikající, takže večerní čtení jsou pro mne muka.
Příběh se mi moc líbil, nicméně konec byl opět úspěchaný, já bych ho trochu natáhla.

08.05.2023 5 z 5

Koupila jsem si ho loni kvůli čtenářské výzvě, abych si tam zapisovala přečtené knihy, přeci jen co je psáno, to je dáno.
Je to taková jistota, kdyby technika nevydržela.

11.03.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Hned bych se do toho malého domku vydala. Spisovatelka umí krásně popsat místo i krajinu tak, že má člověk chuť se hned zbalit a odjet. K tomu kulinářská škola, kde jsou recepty popsaný dokonale a člověk má hned nutkání jít něco skvělého uvařit.
A nakonec další dávka romantiky, která určitě nezklamala.

20.11.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Doporučuji s k ní vzít hodně velkou čokoládu, jinak, mně se moc líbila, je to taková oddechovka, se kterou se přenesete na hory a máte chuť si hned zalyžovat, jo a už se neskutečně těším na sníh, teď jen aby napadl.

14.11.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Pokud se chcete smát tak, že i slzy nebudete moct zadržet, tak vřele doporučuji :)
I když jsem četla v noci, smála jsem se opravdu nahlas.
A konec byl pro mně překvapení, dopadlo to úplně jinak, než jsem myslela.

28.02.2024 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

I když už je dávno po vánocích, s chutí jsem si knihu přečetla a moc se mi líbila. Opravdu navnadí na Vánoce a já se vlastně už teď moc na ně těším.
Děj je sice předvídatelný, ale v knize je krásně vystiženo to, že každá mince má dvě strany a je potřeba vždy vyslechnout obě, aby byl člověk v obraze.
Mám takové knihy ráda a vřele doporučuji.

15.02.2024 5 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Pěkná kniha pojednávající o krutosti, síle a lásce.
Chvílemi mi běhal mráz po zádech, naštěstí vše dopadlo dobře.

08.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Konečně bylo v hlavní roli šampaňské a ne jídlo, kniha se mi líbila, i když od prvních řádku čtenář ví, jak to dopadne.
Romantika na letní dny.

29.12.2023 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Tahle kniha mě naprosto dostala. Vrátila mě do dětství a já si vybavila všechny vzpomínky, které jsem jako malá v mé rodné vesničce zažívala.
Všichni se znali, všichni věděli o všech naprosto vše, v hospodě bylo narváno, a vůni posečeného sena a trávy miluji do teď, nikomu nevadilo listí ze sadu a brzy ráno kokrhající Kohouti.
I kopce tam máme, i když ne tak velké, i přesto někdy funím, než je vylezu.
Bohužel časy se mění, tak jako lidé i vesnice už není, to co bývala.
Přesto se tam ráda vracím a naštěstí mi ty vzpomínky nikdo nevezme.
Autorce za knihu moc děkuji a kdybych mohla, dám 10*

19.04.2023 5 z 5

Jak zvířátka našla domov Jak zvířátka našla domov Dagmar Hilarová

Nalezeno v knihovně u rodičů, nostalgie je krásná věc, hned večer jsme museli přečíst.
Mám ráda tady ty starý knížky a pohádky, říkadla, básničky.
Bonus jsou pak i nádherné ilustrace.

20.03.2023 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Pro mě naprosto nádherná kniha, která nejen, že mě dostala dějem, stejně tak jsem si zamilovala i postavy, prostředí a obálka, ta je krásný bonus nakonec.
Ani mně nevadilo, že se v knize střídá minulost se současností.
Kdo by si nepřál v takovém KNIHKUPECTVÍ pracovat, jestli se nemýlím, tak je to sen každého knihomola :-)
Za mne mohu jedině doporučit a určitě si ji ještě někdy přečtu.

26.04.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kniha se mi líbila, romantika, vtip, prostě oddechovka.
Co se mi ale líbilo nejvíc, že autorka čerpala inspiraci z části svého života a to dost podstatnou.
Je to sice slaďárna, ale na odreagování starostí skvělá.

16.02.2024 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Moc pěkný příběh, který vypráví babička, kdy si dva lidé naprosto odlišných profesí vymění role.
Pěkná vánoční oddechovka.

25.01.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Vzhledem k tomu, že se chystá celá kniha, tak tuto ochutnávku beru, jinak bych byla zklamaná koncem.
Teď už budu čekat na knihu kterou si určitě koupím, Romantické útěky mám ráda.

01.12.2023 5 z 5

Krtek a jeho svět Krtek a jeho svět Jiří Žáček

Synovi jsem koupila k narozeninám a čteme a čteme a čteme :)
Prostě je to klasika a syn momentálně nechce číst nic jiného.
Ilustrace jsou úžasný a syn podle nich popisuje děj, moc se mi to líbí.

02.06.2023 5 z 5

Příhody neposlušného pejska Příhody neposlušného pejska neznámý - neuveden

Kniha se mi líbí, jsou tam tři příběhy, nejraději mám ten o kapce, kde je krásně popsány život kapky během všech ročních období.
V knize jsou i krásné ilustrace, to se moc líbí zase synovi.

04.03.2023 5 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Kniha je napsaná krásně, i když je v ní hodně smutku.

Nejednou jsem měla slzy v očích, když jsem si během četby uvědomila, že všichni ti lidé to opravdu prožili, tolik utrpení, takové hrůzy, nekončící peklo.

Paní Sendlerová, která vůbec nic nemusela, přesto udělala vše, aby zachránila životy ostatním, i když riskovala ten svůj.

Je to historie, kterou by si měl přečíst každý, protože každý zachráněný život za to stojí.

Vím, že kniha ve mně zůstane hodně dlouho a zaslouží si plný počet *****

26.09.2022 5 z 5

Krtek jde do školy Krtek jde do školy Michal Černík

I když mám radši klasickou knihu, co se týče krtečka, tak i leporelo se nám líbí, vzhledem k tomu, že normální knihu skoro nelze sehnat.
Syn je spokojený a já také.

27.01.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Mně se moc líbily popisy Japonska, nejen místa, ale i zvyky a tradice. Jinak je to oddechovka, kde čtenář dopředu ví, ze kniha bude mít šťastný konec a to od oddechovky očekávám.

05.11.2023 5 z 5