Ingenír Ingenír komentáře u knih

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Zcela chápu nutnost dodržovat určitý počet stran, ale upřímně - Se smrtí v zádech a Hořící andělé by byla nádherná, akční a dobrodružná kniha. Žamboch je prostě mistr, že si dovolí, rozdělit takový krásný příběh do dvou "paperbacků " :-)
Líbí se mi ta ženská převaha, není to jen o mužích. Tuto knihu (pardon, tyto dvě knihy), ze série JFK si klidně může přečíst každá žena. Určitě pochopí, že není určena jen k "rozmnožování". Ale chlapci pozor - mít takové ženy jako je Andrea Villeford nebo Krystýna Rustová - jsme v prd...élce.

15.06.2017 4 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Je krásně poznat, jak se pan spisovatel posouvá. Toto je asi nejlepší dílo z těch všech čtyř příběhů. Sice je to trochu prodlužované, ale zase se můžeme těšit na další příběh. Mě se to četlo velmi dobře a rychle. Klasické postavy, ubylo lehce zbytečných hlášek, které mi možná i chyběly :-) ale přeskočily ten rušivý moment samosatného příběhu. Těším se na další.

28.01.2017 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Není co řešit. Prostě bomba. Jsem rád, že Joe Hill oživil tuto komiksovou řadu a dal jí perfektní hororový nádech. Doufám, že budou další příběhy ze zámku Klíč.

18.01.2017 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Nebudu nic měnit. Tato komiksová série je jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a prohlížel. Některé kresby jsou skoro démonické a vždy v nich najdu další a další detail, umně schované někde v pozadí. Perfektní dialogy, temná atmosféra, láska sem tam trochu humoru - prostě paráda.

21.11.2016 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Víte, co se mi líbí? Martin Moudrý se s tím nebabral, skoro vynechal klasické hlášky, přidal více krve a hodně utrpení. Jeho dlouhé, ničím nepřerušované odstavce jsou plné pravdy, války a utrpení. Je na první pohled poznat, že píše úplně jinak než mistr Kulhánek, ale jsem rád, že dokončil načatou trilogii. Není důvod tomu dát méně než pět hvězd a pod hvězdami mu zatleskat.

21.11.2016 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Panu Kulhánkovi se nedá nic vytknout...stop - dá !!! Proč nedopsal tuto trilogii? Je to snad nejlepší dílo, které jsem od mistra četl. Naštěstí se moudře pan Moudrý rozhodl a dílo dodělal. Cynik je úžasné, vtipné a mimozemské dobrodružství a já jsem jen zvědav, jak se s tím spisovatel Martin Moudrý porve. Snad to bude vidět a nebude to "paladin".

27.10.2016 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Paráda. Nejlepší a nejmrazivější kniha celé série. Takhle má vypadat pořádný příběh. Krásně rozděleno, perfektně načasováno a všude plno beznaděje.

27.10.2016 5 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Věděl jsem, že Joe Hill je borec po svét otci, ale, že se tak krásně spřáhne s dobrým kreslýřem a spolu tak vytvoří jedno z nejgeniálnějších děl - to bych netušil. Naštěstí jsem neodolal reklamě a koupil jsem všech šest příběhů. Jdu na čtvrtý, ale věřím, že to bude lepší a lepší.

16.08.2016 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Bomba. Tedy ne tady, ale ta kniha, ten příběh - to je bomba. A to jsem teprve u prvního příběhu. Válel jsem se smíchy a brečel štestím. Tohle je ta správná atmosféra. Černý humor, akce, mimozemšťani, nasraný srnky - prostě paráda.

16.08.2016 5 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Jdeme do finále a Vyvyan určitě něco vymyslí. Příběh se dostal do vážnější tóniny, ubylo trochu humoru, přibylo více akce. Ale určitě bych to viděl na delší pojetí příběhu. Něco bych přidal, možností je tu dost. Povedená trilogie ke které je stopro ještě vrátím. Všechny knihy se dobře čtou a já se u nich bavil.

02.07.2016 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Teprve se to rozjíždí. Jeden klíč vládne všem. Ale na vládnoucí klíč si asi budeme muset ještě chvilku počkat. Protečou potoky krve, umře hodně lidí a budeme se bát. Vidím v tom ohromný potenciál a jen doufám, že se mistři Hill a Rodriguez této šance nezaleknou. Pokud se bude brutalita stupňovat a nebude to zakončeno slaďoučkým finále, bude to jako celek bomba. Už v ruce držím trojku, ale zatím jen koukám klíčovou dírkou a závan větru má pachuť krve.

02.07.2016 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Miluji Kinga a jeho syn Hill jde perfektně v jeho stopách. Po pár psaných příbězích se vrhnul na komiks a je to bomba. Erotika, napětí, dobrodružství, krev a magie. Co dodat? Hurá na další díl, tedy proč ne, když už jsem do toho vložil celé jmnění.

17.06.2016 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Četl jsem hodně Českých spisovatelů a spisovatelek, ale u pana Urbana jsem překvapen. Vlastně přišel úplně s něčím jiným, než třeba Jiří Kulhánek. Ten používá klasickou akci a černý humor. Jan Urban dokázal do svého příběhu vložit lidský faktor. Ano, přidal pár bohů, pár nadlidí, ale drží se při zemi a to já oceňuji. Krav padlých andělů se mi velmi dobře četla a určitě ji ještě dám. Ale nejdříve třetí část této trilogie.

17.06.2016 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Byl jsem velmi překvapen touto knihou. Skoro bez reklamy se dostala na Český trh a jak se rychle objevila, tak se rychle dostala do výprodejů. Já si ji koupil a strašně se mi příběh líbil. Plné zajímavých mimozemšťanů, krve, dobrodružství a je to v některých částech i šíleně akční. Já se prostě bavil. Takovéto příběhy mám rád.

16.06.2016 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Tohle se mi strašně líbilo. Zapamatovatelné postavy, příjemné prostředí, sranda a dobrodružství. Koukal jsem, že pan Urban zatím nic jiného nenapsal, než Pragocalypsu, ale ten člověk má šmrnc a věřím, že dodá další povedené příběhy.

11.06.2016 5 z 5