Ingenír Ingenír komentáře u knih

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Tohle se velmi povedlo. Perfektní, přehledné, i když se jedná o čtyři světy, čtenář vždy ví, kde je. Příjemné postavy, celkem dost jich je kladných a u těch záporných tak nějak netušíte, kdy budou kladné a kdy ještě zápornější. Dobrá opera, jen tak dál.

25.06.2019 5 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Jaroslav A. Polák

Zdá se, že svět JFK neodkladně upadá to temnoty. Příběhy přestávají fungovat, tak jak mají, vtip už skoro žádný, překvapeních je jen málo a hlavně tento příběh je až moc apokalyptický. Vím, jmenuje se to Apokalypsa, ale umře zde stovky lidí, vše je beznadějné a ponuré. Skoro mě to nebavilo.

20.04.2019 3 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Přímej rozjezd, který jen brzdí Reis. Jeho vstupi do děje se staly pro mě utrpením. Uvažoval jsem, že dám jen tři hvězdy, ale zas tak moc se mi nechtělo kazit celkem dobrou sérii. Co mě však docela nasralo je zjištění, že i když Darynda Jones již napsala další dvě knihy s Charley Davidsonovou, série má v Čechách útrum. Opět zvítězila moc nad penězi oproti slušnému příběhu. Díky pane Dobrovský......

03.03.2019 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tohle je uvolněnější bez zbytečných zaláskovaných pasáží. Děj se posouvá, hlavní hrdinka je tvrdší a zdá se, že i akčnější. Dobře se to četlo, čtenář si u toho odpočině, pobaví a možná i něco jiného. Pomalu se dozvídám, že už jsou napsané knihy pět a šest, ale u nás je asi nikdo nevydá. Jak tipické pro Český knižní trh.

05.01.2019 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Oproti prvnímu hrobu je toto mírné zlepšení. Možná přibylo i víc srandy a tak trochu i akce. Sexuální hlavní hrdinky při příchodu jedné nejmenované osoby jsou už trapné a někdy i nechutné. Avšak, jak jsem již napsal, jisté zlepšení tady je a tak jsem si v pátek dokoupil další dvě knihy o Charley Davidsonové. Je to sice roztříštěný příběh, ale má něco, co vás nutí číst dál. Prostě není to tak stupidní, jako některé teen romány.

02.12.2018 3 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Nevědět, že příběh je v rámci série JFK, klidně bych to zařadil mezi Žambochovo další samostatnou knihu. Směs fantasy a westernu. Příjemné dobrodružné počteníčko. Velmi mě rozesmávali názvy kapitol, to byl od mistra dobrý tah. I když nejste vyznavači série Johna Kováře, klidně si tuto knihu přečtěte, určitě stojí za to. Nutnost znát předešlé příběhy tu není tak důležitá.

20.10.2018 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Celkem jsem se těšil, i když mě místní komentáře ta trochu odrazovaly. Ale dal jsem to. Nic moc. Četlo se to rychle, ale některé pasáže jsou přehnané a možná až moc dětinské. Nezavrhnu však tuto sérii a určitě si časem přečtu druhou knihu.

08.09.2018 2 z 5

Budiž vám Měsíc lehký Budiž vám Měsíc lehký Josef Pecinovský

Tvářilo se to celkem zmateně. Trojjedinný John a mistr Pecinovský rovná se skvělá kombinace. Pro některé až moc složité pasáže o jednu hvězdu méně. Mám pocit, že to mohlo být jednodušší. Ale je to prostě dobré a své místo v JFK se to poctivě zaslouží.

05.08.2018 4 z 5

Svůj svět si musíme zasloužit Svůj svět si musíme zasloužit Miroslav Žamboch

Bohužel, spousty povídek nestojí snad ani za přečtení. Obrovským překvapením pak zůstává počin Františky Vrbenské. Já jsem snad zpočátku ani nevěřil, že to napsala ona. Její povídka "Tichá noc svatá noc" je jedna z nejlepších v této sbírce. Zklamáním pak je Tomáš Bartoš (Komando) a mistr mistrů Miroslav Žamboch, který svou povídku "Ustoupit není kam, za námi je Moskva " totálně odflákl. Ve svazku pak můžete najít i pár pěkných kreseb.

07.07.2018 3 z 5

Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Jan Hlávka

Pan Hlávka je borec, Musím si od něj sehnat více knih. Odplata je perfektně napsaným příběhem, který lehce zapadne mezi ty nadprůměrné v sérii. Ano, je tam pár nesrovnalostí, proto jen čtyři hvězdy, ale není to důvod proč tento příběh nedoporučit ostatním.

02.06.2018 4 z 5

Odplata 1 - Země prokletých Odplata 1 - Země prokletých Jan Hlávka

Už podle přečtených komentářů jsem tušil, že to bude bomba. A byla. Mistr Hlávka dokázal Kováře zdramatizovat a tím, jak si krásně pohrává se slovy, vnesl do příběhu i svůj zvláštní humor. Příběh však není žádná sranda, jedná se spíš o postapo hororovou záležitost. Je to temné a kruté, ale zároveň se to dobře čte.
Už se těším na druhý díl, ale nejdříve dočtu Jeruzalemský masakr, který se mi po dlouhé době podařilo získat v knižní podobě.

19.05.2018 5 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Tohle bylo velmi těžké čtení. Paní Vrbenská dostala sérii JFK do úplně jiné dimenze. Nepřehledný, nezáživný, bez humoru i vtipu...prostě divný. Nebýt to součástí Johna Kováře, vůbec to nedočtu.

22.04.2018 1 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

Další povedená věcička v této sérii. Příběh z hlubokého vesmíru má akci, děj a perfektní rozuzlení. Pár vad by se našlo, ale nejsou tak očividné.

06.02.2018 4 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

Tohle se mi strašně líbilo. Trochu jinak pojatý příběh ve kterém však nechybí vůbec nic, na co je čtenář série JFK zvyklej. Paní Karolína a hlavně její styl psaní mě uchvátil.
Hlavní hrdinku jsem sice z počátku litoval, ale ona to pojala statečně a vrhla se srdnatě do boje.
Velmi povedený příběh.

05.01.2018 5 z 5

Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Miroslav Žamboch

Musím přiznat, že souhlasím s komentářem uživatele Terva. Příběh je smutný a zmatený. Potřebuji oddychovou a úsměvnou možná i akční četbu, ale tohle mi nadalo ani jedno. Ale jako součást Johna a jeho agentury je tohle nutné přečíst. Nebudu spoilerovat, ale je tu důlažitý moment pro celou sérii. Jinak, dal bych i jen dvbě hvězdy, ale asi by to nebylo fér. Nakonec se to nečetlo tak špatně, což je asi tím, že jse si tuto sérii hodně zamiloval.

23.12.2017 3 z 5

Prokletí legendy - Dámská hra Prokletí legendy - Dámská hra Miroslav Žamboch

Zajímavá chvilka nastala hned na začátku knihy. Sice jí píše Miroslav Žamboch, ale měl jsem pocit, že ne. Že ji píše zase pan Němec. Ale po několika stranách se začne projevovat Žambochova dravost a pak už si jede to své.
Jedna krasavice vedle druhé a chlapci ni chlapy tu nemají co dělat.
V knize také můžeme najít několik stránkových kreseb, nejsou špatné a trochu zpestřují příběh. Avšak příběh je to lehce průměrný a více jak 60% si nezaslouží.
Na konci je vložena povídka pana Poláka, „Oni“. Po přečtení Dámské hry je tohle zase převážně o chlapech. Vincent a John v akci. Povídce jsem dal čtyři hvězdy.

05.12.2017 3 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Po „Armádě nesmrtelných“ jsem si myslel, že v sérii už nebude nic nečitelnějšího. Omyl je pravdou. Tomáš Němec napsal naprosto zdařilou „Chladnou hru“, což bylo povedené ledové postapo. Avšak v této knize tedy nic moc. Mimozemšťani mu nějak nejdou. Příběh postrádá pořádnou akci a hlavně mi tam chyběl humor. Nebo tam možná nějaký byl a já jej nepochopil. Tady jsem se hodně nudil. Jako celek to vytváří další střípek do mozaiky zvané JFK, ale jako samostatný příběh bych to snad ani nečet.

20.11.2017 2 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Naprosto úžasná šílenost. Mistr Procházka uvařil houbovou polévku a všechny v ní vyválel. Jeden z mála příběhů, který jsem dočetl a, nedivte se, začal jej znovu číst. Strašná škoda, že pan spisovatel nezůstal v rauši déle a nenapsal delší nebo alespoň druhý příběh na toto téma.

07.11.2017 5 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Ondřej Neff dostal sérii JFK na jinou úroveň. Dojemně dobrodružný krvavý příběh plný překvapení a tak trochu i srandy.
Knihu jsem si sehnal v elektronické podobě, protože už se nedá sehnat. Někteří jedinci za ní chtějí i 600 korun. Ať si jí nechají. Série JFK začala tento rok vycházet znovu a tak desátý díl bude k mání někdy koncem příštího roku. Vydřte.

22.10.2017 5 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Hlávka trefil do černého. Dokázal dokázat, že JFK mu sedí a není žádný problém se v tomto světe pohybovat, rozšířit jej a neomaleně použít. Postava Al Žambocha mě dostala a rozesmála.

01.10.2017 5 z 5