Indilwen Indilwen komentáře u knih

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Knize nelze upřít, že se čte opravdu dobře, ale děj nebyl nic pro mě, stejně tak postavy a jejich charaktery. Jistě potěší každého milovníka ponuré, drsné fantasy, ve které leží slovo romantika na dně té nejšpinavější jámy na.. však vy víte.

Velmi by mě zajímal příběh tolikrát zmiňovaných, leč nepřítomných elfů.

09.12.2018 4 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Tak skvělou, nádherně a čtivě napsanou fantasy jsem už hodně dlouho neměla v rukou. Když jsem dočetla poslední větu, málem jsem vyletěla z kůže, že nemám po ruce druhý díl.

16.09.2013 5 z 5

Začni tam kde jsi Začni tam kde jsi Pema Chödrön

Tuto knihu by si měl povinně přečíst každý. Krásně vysvětluje a naslouchajícím ukazuje, že člověk ve svém duchovním vývoji může jít neustále dál a dál.. aby nakonec zjistil, že cesta k absolutnímu klidu a radosti ze života je ta nejprostší a nejzábavnější věc na světě.. a že ona láska a radost spočívá například v dělání věcí, na které bychom jindy absolutně ani nepomysleli - jeden z mnoha příkladů :)

20.07.2013 5 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Skvělá, neskutečně čtivá kniha. V některých pasážích mi dost připomínala Rozsévače větru (andělská hierarchie). Archanděl Michael byl sice na můj vkus až moc velké zvíře, ale do knihy jako celku pasoval úžasně. Navíc musím přiznat, že toto knižní a autorovo osobité ztvárnění Lokiho mi na severského boha sedí více než aktuální marvelovské černovlasé "nedochůdče" (omlouvám se všem fanynkám) :) Nezbývá než říct - Viva la plyšový medvídek! ^^

14.10.2012 5 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Po sté straně jsem knihu odložila.. Pokud chtěla autorka nastínit "jiné vnímání" světa a všeho kolem nás, od stravy až po prenatální traumata (témata mně blízká), zvolila dost zvláštní formu. Na to, jak mají být hlavní postavy "na jiné duchovní úrovni", jsou jejich rozhovory a způsob vyjadřování neskutečně přízemní, pro mě někdy až vulgární. Takhle se s druhými nebavím ani já, a to ještě nejsem "osvícená" :-)

Samozřejmě mě nalákal marketing a charismatický popis obsahu, ale čekala jsem opravdu něco úplně jiného.

16.06.2022 2 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Musím přiznat, že po úžasném prvním díle, kdy jsem se těšila na epické a poetické pokračování, byla pro mě tato kniha velkým zklamáním a nevím, zda jsem se více nudila nebo trpěla.. P. Brackston dokáže vymyslet skvělé téma i prostředí, ale jakmile má rozvíjet delší dějovou linku, začne se motat v kruhu a místo akce přijde nekonečný vodopád slov o ničem. Vzhledem k příjemnému a krásně zvládnutému prvnímu dílu je to (pro mne) velká škoda.

02.01.2024 2 z 5

Chápu, že se mírně "esoterický" styl, s jakým Marie knihu napsala, nemusí setkat s pochopením mnohých lidí. Přesto bych ji naordinovala všem povinně, základní myšlenky a praktické (ač radikální) rady jsou prostě skvělé a... osvobozující :-)

29.09.2019 5 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Paradoxně první kniha, která se mi od této autorky dostala do rukou. Už po prvních kapitolách jsem si ji hluboce zamilovala pro její racionalitu. Ano, duchovní rady typu "prostě dělej, co tě baví a postav na tom své živobytí" možná někoho nakopnou, ale tahle kniha k nim rozhodně nepatří a velké DÍKY za to! Konečně někdo dokázal napsat, jak to doopravdy se světem umění je - tvrdě, rozumně, a přesto s láskou.

09.07.2017 5 z 5

Čarovná říše víl Čarovná říše víl Ted Andrews

Kouzelná kniha.. Dost mě ovšem mrzelo, že se autor zbytečně stále opakuje (např. u popisu meditací), tím pádem kniha začne velmi brzy nudit. (Občas mě to dohnalo k přeskočení celého zbytku kapitoly.) Mnohem více bych uvítala autorovy osobní zážitky než neustálé strohé "učebnicové" popisování duchů, živlů, atd.

11.02.2015 3 z 5

Válečná zóna Válečná zóna Brian Wood

Měla bych-li to vyjádřit jazykem autora, tenhle komiks fakt žeru :) Nikdy mě nepřestane bavit tímhle sešitem listovat; co stránka, to perla.. A těch neskutečně úžasných kreseb se zkrátka nejde nabažit.

16.02.2014 5 z 5

Tři stíny Tři stíny Cyril Pedrosa

Nádherný a originální komiks, který ve své knihovničce ocení každý milovník jemných a přesto barvitě dramatických příbehů. Úžasná kresba. Doporučuji :)

24.09.2013 5 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Skvěle napsaná, úžasně čtivá - ale nechtěla bych ji číst znovu. Je v ní tolik smutku, vnitřní prázdnoty a touhy nebýt.. přesně ty pocity, které jsem v pubertě po ztrátě maminky zažívala i já. Naštěstí je v ní i naděje, i když prosvítá velmi nenápadně. Ke konci jsem se neubránila slzičkám.

22.02.2023 4 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Jsem vděčná, že se těmito přirozenými principy vztahů začíná zabývat čím dál více lidí; přesto mi jejich počet přijde stále k uzoufání malý.. Pro mě je kniha zásadním dílem. Dozvíte se v ní i leccos o sobě samých, ač to nemusí být zrovna hezké.

Styl, jakým je kniha psána, není pro každého. Je hodně psychologická a je třeba ji číst pomalu a nechat zapadnout skutečné významy tam, kam mají, vlastním tempem.

26.07.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Kapitolky s Elisou byly naprosto skvělé a čtivé, stejně tak dopisy.. škoda, že se v podobném duchu nenesla celá tato "dodatková" kniha.

20.02.2022 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Netuším, zda to bylo překladatelkou anebo jsou i v originále rozhovory a střety mezi postavami tak nelogické.. (anebo je to mnou?).. Jako oddechovka poslouží skvěle, ale neláká mě číst dále.

28.04.2020 3 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

(SPOILER) Po dočtení se nedivím rozhořčenému komentáři od Elizzy.. (haha). Popravdě jsem také doufala, že se autorka po prvním dílu trochu umoudří a dá ději hlubší a uvěřitelnější smysl, ale i přes tu skvělou čtivost jsem dost zatínala zuby..

*SPOILER* Nejvíc mě dostal hrozivý drak, jehož sluj je pokrytá kostmi sežraných lidí, který vězní půlelfa oplývajícího vysokou magií.. ale jakmile se setká s hlavní hrdinkou, začne mluvit jako osmileté dítě, dělá vtipy o Star Treku a nechá je jen tak jít.. Tajná elfí vyšetřovací společnost lidí - pardon.. elfů, kteří umí jen tak mrknutím oka cestovat časem a jezdí v Mercedesech (na téma cestování časem si raději znovu přečtu trilogii Drahokamy..) Nemluvě o tom náhlém, neuvěřitelném zástupu Feyiných ctitelů, ke kterým se chová jak nerozhodné dítě v obchodě s cukrovinkami a s každým chce za každou cenu "zůstat kamarádka".. Grrr :-)

24.10.2019 3 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Zatím nejlepší kniha, jaká se mi o všech těch tématech zdravé výživy, raw, bio, eko a kdo-ví-čeho.. dostala do rukou :-)
Sama jsem dlouhá léta vegetarián, zkoušela jsem i veganství.. ale můj zdravý rozum a intuice se prakticky ve všem shodují s touto knihou.

Vřele doporučuji všem, nejen vyznavačům zdravé výživy :-) Je to návrat k selskému rozumu.

20.01.2018 5 z 5

Prokletá komnata Prokletá komnata Mireille Calmel

Velmi čtivý příběh, který v sobě překvapivě nese prvky červené knihovny, hororu i hlubokých myšlenek o podstatě ženství.

09.01.2018 5 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední měsíce četla, pokaždé mi bylo líto ji odložit. Je zde nádherně vykreslený střet mezi skutečným lidským rozumem, intuicí danou od přírody a náboženským fanatismem a vlivem "toho, co je moderní", na chování a celkový způsob života.
Je smutná a neskutečně humorná zároveň. Rozhodně doporučuji.

15.07.2016 5 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Milá, relaxační kniha. (Pokud odbočím od literárního světa, trochu mě mrzí, že jsou některé příběhy ve zfilmované podobě úplně odlišné od knižního originálu a člověka to místy dost mate.)

05.03.2016 4 z 5