Tři stíny

Tři stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60507/mid_tri-stiny-c7k-60507.PNG 4 66 16

Jáchym a jeho rodiče žili šťastně v údolí ukrytém mezi horami. Jenomže pak se objevily stíny, a nic už nebylo jako dřív. Temná hrozba byla vyslovena: můžou jen utéct, nebo se podřídit. Vydejte se na podivuhodnou cestu, cestu nebezpečnou i dojemnou zároveň.

Literatura světová , Horory , Komiksy

Vydáno: , Sýpka

Trois Ombres , 2007

LordSnape
LordSnape
31.07.2022 4 z 5

Příjemné překvapení. Pokud máte ponuré, pohádkově smutné příběhy, bez zbytečného filosofování, tak je top komiks určitě pro vás.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
25.07.2022 4 z 5

Záplava emocí ukryté za jednoduchou kresbou se nedala odložit, dokud nebyla dočtena.
Ne, že by to byl velký problém, protože o přes délku komiksu, je příběh dost skoupý na text, ale to vůbec nevadí, protože o to tu nejde.
Pokud chcete něco příjemného, smutného a čtivého Třemi stíny nic nezkazíte

puczmeloun
puczmeloun
11.02.2022 3 z 5

Emocionální linka příběhu je bezpochyby velmi silná. Nemluvě o tom, jak může zapůsobit na (čerstvého) rodiče. Tady musím říct, že mě kniha překvapila a dostala.

Výtvarná linka to celé jen podtrhuje. Je energetická, s ohledem na situaci se kresba mění. Jednoduše černobílá, někdy však detailní, když má ale příběh rychlý spád tak rozvolňuje. Občas bohužel až na úkor přehlednosti.

Jen výsledný příběh je nevyrovnaný. Někdy člověk cítí s každou stránkou množství emocí, někdy děj přeskočí, zamotá se, zaměří se úplně jinam (předzávěrečný příběh) nebo se zastaví ve vzduchoprázdnu (cestování na lodi). Nějak si navíc nejsem jist, jak drží pohromadě fungování principů tohoto světa, ale o to autorovi pravděpodobně nejde.

Tři stíny tedy na svého čtenáře rozhodně zapůsobí (zvláště pokud je ve správném rozpoložení), pokud ale hledá něco víc, pravděpodobně to nenajde. Minimálně já nenašel...

čika
čika
01.03.2021 4 z 5

Dojemne, nevsedne, smutno-pekne. Po grafickej stranke parada! Rusil ma nedotiahnuty preklad, napr. pri roznych zvukoch, citoslovciach.

ejwa1937
ejwa1937
08.04.2019 4 z 5

Málo slov a přesto mnoho sděleno... Velice hezké :)

zdenur
zdenur
15.02.2019 4 z 5

Silný smutný příběh, který umocňuje grafické provedení. Dojímá k slzám.

Tomas@S
Tomas@S
13.12.2017 3 z 5

Na to jak je tato kniha tlusta se da dej shrnout priblizne do dvou vet :-) Proto dej popisovat radeji nebudu. Je to spis cele takove poeticke, hlavni postavy jsou sympaticke. Kresba spis naznacuje nez ze by vypiplavala detaily. Vzhledem k temto skutecnostem se stranky otaceji az moc casto a za chvili budete na konci. Bohuzel v zaveru knihy jsem narazil na problem, dej se trochu lame a objevi se tam najednou podstatne vice postav a detailu, a prave tady se kresba zmeni a z prechozich lyrickych naznaku se stane trochu matouci zmet detailu, ze ktere se obtizne lusti co se to tam vlastne deje. No chci rict, ze me tato kniha moc nenadchla a hodnotim ji spise hure nez lepe. Skoda, zacatek byl docela slibny.

Mercatino
Mercatino
31.08.2017 5 z 5

Toto je jeden z nejsmutnějších komiksů a i vlastně příběhů, který jsem četl. Kresba mi přišla jako vítr a hlas blížícího se konce příběhu.

therealjumbo
therealjumbo
12.07.2017 4 z 5

Hezký příběh .. ač velmi smutný ...

Mikik
Mikik
30.04.2017 5 z 5

Mně se tento komiks moc líbil, smutný, ale nádherně "vyprávěný". Jsem moc ráda, že se mi dostal do ruky.

lucimark
lucimark
19.05.2015 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se k tomuto dílu dostala. Hodnotím ho celkově kladně, ale je fakt, že to bylo na mě až moc tajemné a smutné. Já vím, ono je to o smíření se s tím zlým, co nás čeká a nemine, ale i takhle na papíře to bylo hodně těžké. Dávám 3 a půl a ne čtyři. A ne pro ten smutek, který to ve mně nechalo. Ale pro některé pasáže (hlavně v průběhu cesty na lodi), ve kterých jsem se ztratila a nebyla jsem schopná si je do příběhu nijak zařadit. Jinak milovníkům grafických prací a komiksů určitě můžu doporučit.

Kapis
Kapis
14.05.2015 5 z 5

Velice silný a dojemný příběh. A přes to temno a marnost, z toho radost ze života přímo cáká. Jinak nemám co dodat. Snad jen, více takových!!

Nifredil
Nifredil
01.02.2014 5 z 5

Právem označeno jako grafický román a cenu právě v téhle kategorii to dostalo také právem. Vynikající příběh a sugestivní kresba jen podtrhuje atmosféru.

Indilwen
Indilwen
24.09.2013 5 z 5

Nádherný a originální komiks, který ve své knihovničce ocení každý milovník jemných a přesto barvitě dramatických příbehů. Úžasná kresba. Doporučuji :)

Petrvs
Petrvs
14.10.2012 4 z 5

Pěkný komiks se zpočátku ne úplně líbivou, avšak výstižnou a dynamickou kresbou, kterou jsem si postupem času zamiloval. Příběh je ovšem na můj vkus trochu slabší z hlediska temporytmu celého vyprávění - navíc je i poměrně krátký, dočteno do dvou hodin.

Locika
Locika
04.09.2012 4 z 5

Hodně zajímavá kniha, přečtena během jednoho dne. Milovníci komiksu jistě ocení ;)

smutek

Autorovy knížky