Ildi Ildi komentáře u knih

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Viem, že knihu, ktorú si zaobstarám po odporúčaní hliny- Martinky sa mi bude neskutočne páčiť. A presne tak to bolo aj pri tejto knihe. Krásne, milé dielo, ktoré má popredné miesto v mojej knihovničke.

14.10.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Do Oveho nie je možné sa nezamilovať :-) taký ten zvláštny pán s veľkým srdcom...spisovateľ to nádherne opísal...kto má rád ľudskosť, príbehy neobyčajných ľudí v obyčajnom svete...si príde na svoje...nemáte šancu knihu pustiť z rúk a príbeh je tak krásny, že na konci si treba pripraviť vreckovky :-) nádherný čitateľský zážitok

14.10.2017 5 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Detektívka so scenériou anglického vidieka a okorenená humorom. Páčila sa mi, príjemná detektívka, ale slečna Marplová je slečna Marplová :)

14.10.2017 4 z 5

Sila lásky Sila lásky Eva Biela Brndiarová

Emotívna, tajomná . Takto na mňa pôsobila celá kniha. Veľmi dobre sa čítala a záver úplne nečakaný.

14.10.2017 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Som nadšená, úžasná kniha. Autorke sa dokonale podarilo opísať atmosféru vojnového Francúzska. Knihu som nevedela odložiť, bola neskutočná. Vychádzala zo skutočných udalostí a pridala k nim podmanivý príbeh. Na túto knihu tak skoro nezabudnem . A bez sĺz to dočítať ani nešlo. Vrelo odporúčam

12.09.2017 5 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Nádherne vyrozprávaný životopis. S niečim takýmto som sa stretla prvý raz. A veľmi sa mi to páčilo. Vrelo odporúčam.

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Páčilo sa mi to veľmi, veľmi a ilustrácie to všetko skvelo dopĺňali :) Za mňa určite palec hore , dnes, zajtra a stále :)

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Som mačkomil vždy a všade a v knižnici ma obálka hneď upútala. Prečítať sa to dalo, ale knihy s mačičkami som určite čítala aj lepšie.

23.08.2017 3 z 5

Krv na snehu Krv na snehu Jo Nesbø

Harry mi tam chýbal, ale čítalo sa to dobre...

23.08.2017 4 z 5

Dánske dievča Dánske dievča David Ebershoff

Nečítala som knihy s podobnou tématikou. Dobre napísané, ale musím sa priznať, že pre mňa ako manželku nepredstaviteľné....

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Balzám pre dušu? áno súhlasím. Skvelá, zaujímavá, milá a netradične duchovná :)

23.08.2017 4 z 5

Bhútán - Volání Himálaje Bhútán - Volání Himálaje Karel Nohejl

Bhútán najprv som videla dokument, veľmi ma zaujal. Tak čistá a nepoškvrnená krajina. Začala ma priťahovať stále viac a viac . A kniha ma zaujala úplne od začiatku až do konca. Som rada, že ju vlastním :)

Příběhy z konce předměstí Příběhy z konce předměstí Shaun Tan

Skvelé, vydarené dielo. Veľmi sa mi páčili príbehy a tie ilustrácie , úplne nádherné. Zahrejú myseľ, dušu a hneď je krajší deň.

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý diel ságy sa mi páčil ďaleko viac ako prvý. S kľudným svedomím dávam 5 hviezdičiek :) a teším sa na ďalší diel.

13.08.2017 5 z 5

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Nádherná kniha s nečakaným koncom. Tak na túto knihu tak skoro nezabudnem a som nesmierne rada, že ju mám medzi knihami v knihovničke a môžem sa k nej kedykoľvek vrátiť. Vrelo odporúčam.

02.08.2017 5 z 5

Názov knihy je naozaj nádherný a tým to asi končí.... veľmi som sa na knihu tešila, ale za mňa sklamanie. Ešte uvidím aký bude druhý diel, ale veľkú šancu tomu nedávam. Som rada, že ju mám iba vypožičanú z knižnice...

02.08.2017 2 z 5

Názov knihy je pútavejší ako kniha samotná - nápad na príbeh je pekný ale napísaný až príliš jednoducho a veľmi predvídateľne. O niečo lepšie ako prvý diel. V každom prípade ide o nenáročné čítanie, ktoré neodporúčam pre náročnejšieho čitateľa.

02.08.2017 3 z 5

Erik Erik Shaun Tan

Nádherné malé , veľké dielo.

Modlitbičky Modlitbičky Milan Rúfus

Krásne modlitbičky a nie len pre deti.

Chlapec z kociek Chlapec z kociek Keith Stuart

Veľmi pekný príbeh. Pútavo napísaný. Odporúčam prečítať . Treba sa zamyslieť nad tým čo prežívajú rodičia postihnutých detí a ako to ovplyvní ich partnerský život.....