iiiccc iiiccc komentáře u knih

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Seriál se mi líbil. Tohle sice nebylo úplně nejhorší ale na to, že to má "detektivní" zápletku, to byla dost nuda. Navíc jsem nepochopila, proč z té Aimee dělali pořád takovou tupěnu...

19.08.2022 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Z celkem dost zmateného a nezajímavého začátku s množstvím otravných postav se nakonec vyklubal skutečně dojemný, možná trochu naivní, ale i přes to velmi citově zabarvený příběh. Až mi skoro slzička ukápla :)

11.05.2022 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Uznávám, že zápletka příliš nápaditá není a ještě před půlkou jsem měla poměrně jasnou představu o tom, jak to tam vlastně celé bylo. Naštěstí to nezměnilo nic na tom, že jsem si opravdu vychutnala všechnu tu vynikající omáčku kolem hlavní dějové linky. Celou knihou navíc prostupují tarotové karty a pro ty mám prostě slabost.

11.05.2022 5 z 5

Hurvínek a kouzelné muzeum - Kniha k filmu Hurvínek a kouzelné muzeum - Kniha k filmu Ivona Březinová

Kniha má krásné vizuální zpracování, ale příběh se mi bohužel moc nelíbil.

04.04.2022 1 z 5

Dokonalá zrada Dokonalá zrada Lauren North

Tohle byla síla. Šla jsem do kolen.

04.04.2022 5 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Kniha se po všech stránkách prezentuje jako komická. Ale tolik smutných postav jsem ještě v žádné jiné knize nepotkala. Vlastně všechny postavy, které zde vystupují jsou bolestně nešťastné, netýká se to jenom Annie. Ta to ve finále vlastně celé vyhrála :) Kniha svým název, přebalem i anotací cílí na naprosto nevhodný segment čtenářů, což je velká škoda.

04.04.2022 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Skrytý poklad. Skvělá a jedinečná kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

24.03.2022 5 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Souhlasím s předchozími komentáři. Opakování toho, co již bylo několikrát řečeno dříve, povrchní a neosobní styl, děj se vlekl, nezajímavé. Nicméně jako thriller pro babičku by to u nás asi prošlo.

14.11.2021 1 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle nešlo odložit a navíc se to lehce četlo. Skvělá věc na odreagování.

11.11.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přiznám se, že jsem čekala něco jiného. Možná, že to celé bude trvat trochu déle. Nějak jsem to s Annou celé profrčela, že jsem si ani nestačila uvědomit, že se jedná o "strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným", jak se píše v anotaci. I když na druhou stranu, takhle by svoje životní útrapy měl zvládat každý :)

01.10.2021 4 z 5

Farmářova žena Farmářova žena Barbara Hannay

Nebylo to vyloženě špatné, někoho tato kniha určitě potěší. Ale já jsem se nudila u všech dějových linek.

01.10.2021 2 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

I přes nepříjemnosti, kterými si hlavní hrdinky procházely, to bylo opravdu milé čtení. Super oddechovka.

01.10.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Z téhle knihy jsem trochu na rozpacích. Je to originální námět příběhu, který je napsán neobvyklou formou výpovědí jednotlivých zainteresovaných osob. Navíc se to výborně četlo. Ale obsah to v podstatě nemělo žádný, jen takové plácání. Navíc mě zklamal konec. Byl příliš rychlý, stručný a v podstatě opět o ničem.

01.10.2021 3 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Ať už to bylo smyšlené nebo ne, příhody manželů Warrenových jsou kultovní a všichni je znají. Tahle kniha je ale představuje z jejich vlastního pohledu. Bohužel na mě to bylo takové moc americké - náznak toho, co náš čeká v následující kapitolách aniž bychom se toho skutečně dočkali v takovém rozsahu, jaký byl slibován a navíc to neustálé opakování všeho, co bylo minimálně třikrát řečeno dříve. Zde jsem měla pocit, že sleduji reality show.

30.09.2021 2 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tohle ve mně zanechalo strašně moc. Příběh ženy, která přišla o všechno, ale zachovala si samu sebe a snaží se jít dál, i když už moc nemá kam a na té cestě nemá ani o co stát. Osobně znám ženu, která jako náctiletá ubodala svého otce, který ji --- a její matku ---- . Její návrat z vězení rozhodně neproběhl tak hladce, jak je v knize předkládáno a ani se nic neopravilo, k čemuž je na konci Helenina příběhu alespoň nakročeno. Tuto literaturu zde rozhodně potřebujeme.

29.09.2021 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Ač jsem od začátku tušila, jak to s ostrovní záhadou ve skutečnosti je, strašně ale vážně strašně mě to bavilo číst!

10.09.2021 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Napětí lehce podprůměrné. Pří čtení dobré, ale po odložení mě příliš nelákalo se do příběhu vrátit. Rozuzlení nečekané. I když to není úplně špatné, je to autorova nejslabší kniha.

10.09.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tento příběh jsme poslouchali s přítelem jako audioknihu a byl to skutečně srdceryvný zážitek. Tak nás to zasáhlo, že jsme před týdnem také adoptovali svého "Gumpa". Jmenuje se Rex, je mu 10 let a je to ten nejvděčnější a nejšťastnější pes na světě, který má ty nejšťastnější a nejvděčnější páníčky :)

10.09.2021 5 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Životní cesta jisté Alice Hartové. Tohle je hodně zvláštní kniha. Atmosférický, tak strašně smutný a svým způsobem i krásný příběh několika ztracených květin, neboli žen, pro které "normální" život nebyl určen.

24.07.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak akorát napínavá knížka, která se výborně čte a má neotřelé téma. Jednu hvězdu dolů za přehnaně zjednodušený a rychlý konec. Už jen díky častým náznakům zvrhlé geniality jsem čekala víc.

24.07.2021 4 z 5