Ignis Ignis komentáře u knih

Mám to už za sebou, mám to už za sebou přišlo to tak najednou... No dobře, trochu přeháním, ale ne zase moc, prostě čtu, čtu a najednou je konec. A já čekala, že to bude přece jen nějak víc uzavřené, tady se sice uzavře příběh některých postav, ale jen těch, co na to měli věk a ještě ne všech. Ale jinak mě tenhle díl hodně bavil (Kaczka rulez!), jen mě mrzí, že některé zajímavé postavy tam byly spíš jen kulisy (především Eliáš) a jedna záhada zůstane nevyřešena.

14.03.2019 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Bavilo mě to víc než Hladový duch, dokončení záhady je zajímavější než v předchozí knížce, a i ostatní motivy jsou tentokrát "k tématu" . I když přiznávám, že než tohle dokončení, tak snad radši to původní - pozor možný spoiler!- autorka je sadistická mrcha.
A ještě jedna věc - furt se tam něčím cpou, doporučuju nečíst, když máte hlad a doma nemáte nic kloudného k jídlu.

06.03.2019 4 z 5

Modřiny Modřiny Michal Kliment

Nenáročná, ale vcelku dobře napsaná záležitost. Ty 2 časové linky jsou zajímavé, jen to trochu dělá z už tak poměrně krátké knížky spíš 2 povídky, ale zase lepší než sáhodlouhé žvanění o ničem. Trochu mě zklamalo zakončení jedné z těch dějových linek, i když asi chápu, proč to autor napsal zrovna takhle.

25.02.2019 3 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Typický Vondruška. Myslím, že víc to není potřeba rozvádět.

22.02.2019 3 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Tak nevím, v něčem se mi to líbilo, v něčem ne, některé věci trochu vyšuměly, zase tohle není typ knížky, kde je na konci zlo po zásluze potrestáno a pokud nezemřeli, žili šťastně až do smrti.

21.02.2019 3 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

No, nejdřív pozitiva - dobře se to čte, česká stopa!, sympatické postavy.
Negativa - zbytečně dlouhé, ten konec je takový nijaký. Pokud to má mít pokračování jak tu někdo naznačoval, tak by to mělo být jasně uvedeno.
Některé postavy a linky jsou možná zbytečně podrobné, ne-li úplně zbytečné a stačilo málo a pátrání by se dostalo na vedlejší kolej. Naštěstí to autorka zvládá vybalancovat, ale jak říkám, stačilo málo... :-)

05.02.2019 3 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Kočky, sympatická hrdinka, vcelku zajímavý příběh, mírný humor, co víc si může člověk přát?

03.02.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Teda že bych se nějak moc bála říct nemůžu, ale napínavý to bylo. Rozhodně na Tribeč v zimě nepojedu, ale v létě by to šlo :-)

31.01.2019 4 z 5

Česko - návod k použití Česko - návod k použití Jiří Gruša

Je to zajímavé, ale trochu mi trvalo než jsem se začetla, na mě to bylo chvílemi až moc intelektuální a poetické a ...užvaněné. Ale pak jsem si nějak zvykla a už dobré.

28.11.2018 3 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Jen bych opakovala, co už tu v několika variacích zaznělo. Je to čtivé, zajímavé, ale konec takový kostrbatý a některé motivy by zasloužily rozvinout.

28.11.2018 3 z 5

Strýc Kaich se žení Strýc Kaich se žení Bogdan Trojak

Co k tomu napsat? Snad jen, že to není nic pro začátečníky, co by si chtěli přečíst pár básniček. Má to něco do sebe, ale je to hodně básnické a asi nejsem dostatečně na výši, abych to do detailu ocenila. Ale bylo zajímavé to číst.

Zlá noc. Já v trní trnu.
Kos klove mločí skvrnu.
Srdce se chvěje. Zima mu je.

Kdosi se ke mně prolamuje...

10.11.2018 4 z 5

Ve službách třináctého prince Ve službách třináctého prince Daniela Mičanová

OK, jako detektivka to zase taková pecka není, ale tohle je ten případ, kdy mi to výjimečně nevadí, protože jsem se fakt dobře bavila. Trochu napětí, dávka ironických a vtipných hlášek, sympatické postavy, tajemný Egypt, prostě tohle se zase jednou povedlo.

07.11.2018 4 z 5

Hasičské pohádky Hasičské pohádky Zuzana Pospíšilová

Můj první dojem u většiny pohádek byla chuť volat "Ale takhle to nefunguje!" a vysvětlovat synovi co a jak je špatně. Ale jsou to pohádky, takže není za každou cenu potřeba se držet reality a když se od toho člověk oprostí, ocení i občasný humor, který se tam vyskytuje. Na druhou stranu některé pohádky i přesto zůstanou takové ne úplně povedené a některé obraty se pořád opakují, což člověk zjistí hlavně při opakovaném čtení a začne to lézt na nervy, plusem je nenásilnou formou poučení, co dělat a nedělat s ohněm, jak volat hasiče apod. Každopádně syn je miluje.

06.11.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Je to působivé čtení a rozhodně jsem ráda, že jsem si to díky čtenářské výzvě konečně přečetla. Měla jsem to v plánu už dlouho, ale pořád jsem to odkládala, tak konečně na to došlo a rozhodně to za to stálo.

05.11.2018 5 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Tohle je rozhodně nejlepší vánoční příběh, co jsem kdy četla. Ocenila bych nějaké širší pozadí oné andělské mise a vůbec víc času s andělem.

26.10.2018 4 z 5

Zrádné moře Zrádné moře Deborah Scaling-Kiley

Já vím proč jsem suchozemská krysa :-) tohle jsou přesně ty zážitky, bez kterých bych se obešla, stačí mi to číst.

14.10.2018 3 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Není to špatné, ale strašně dlouhé, minimálně ta část jak se dávají dohromady Marcel s Emilkou mohla být kratší. Ale líbil se mi styl, jakým to je napsané. Rušily mě jen občasné laciné poznámky na prohnilost politiků, přišlo mi to zbytečně laciné klišé, které stejně vzhledem k ději nemělo opodstatnění. Naštěstí jich bylo jen pár.
A taky to není detektivka, i když se tam nakonec zločin plánuje, stane se a vyšetřuje se. Ale to až na posledních pár stránkách, do té doby je to spíš román o lidech. Kde mě mimochodem jedna z hlavních postav - Marcel Rabas občas neskutečně štval a plánovaný osud jsem mu celkem přála.
Ve výsledku se negativa s pozitivy tak nějak vyrovnají a je to celkem zábavný průměr.

13.10.2018 3 z 5

Mor Mor Albert Camus

Knížka o tom, jak mor do jednoho města přišel, zlikvidoval "pár" lidí a zase zmizel, proložené pár filozofickými pasážemi. Celé je to psané trochu odtažitým stylem, který mi bránil to nějak víc prožívat, ale evidentně autor z toho zase nechtěl mít melodrama.

05.10.2018 3 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Je to zajímavé, působivé a většinu času hnusné nebo nechutné. Ale docela dobře se to čte a díky tomu, že je to krátké, tak se to ani nestihne omrzet.

30.09.2018 3 z 5

Jakubovy housle Jakubovy housle Daniela Mičanová

K téhle knize jsem přistupovala trochu s obavami. Kdysi jsem četla první 3 díly, první 2 dobrý, třetí katastrofa. O tomhle jsem se dozvěděla až díky čtenářské výzvě a rozhodla se to risknout. A dopadlo to...docela dobře. Nemá to ten šmrnc prvních dvou dílů, ale ani nesmyslnost třetího. Jasně, ani v tomhle se nemá cenu moc logicky šťourat, ale vcelku to odsýpá a setkání se starými známými potěšilo. Pravda, hlavní hrdinka mi strašně lezla na nervy a nějak mi unikalo, co na ní kdo vidí, ale mohlo to být horší.

27.09.2018 3 z 5