HYPNOS88 HYPNOS88 komentáře u knih

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Poměrně slušně slušné dílo. Trochu více YA než bych čekal/doufal, ale i tak super čtení. Než jsem začal číst, vytvářel jsem si v hlavě různé varianty, jak bude příběh uchopený. Tento mě nenapadl, ale postupně jsem se do do toho dostával, až jsem chvílemi musel číst, číst, stejně jako v knize "hrát, hrát". Což je snad cílem každé dobré knihy. Čtenáře natolik pohltit, že musí dál a dál. Ve své věkové čtenářské kategorii skvělá kniha.

16.02.2022 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Bea je borec!

14.02.2022 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Krásné čtení. To byla první myšlenka, co mi proběhla hlavou, když jsem dočetl poslední slovo knihy.

31.01.2022 4 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Asi bych neměl problém s tím, že je to literatura pro ženy. Pravda, zkusil jsem to proto, že to má titulek "thriller" a "stalking". Ale od přeskakování naprosto nudných odstavců, jsem dospěl k přeskakování naprosto nudných stran. Což se mi snad v životě nestalo.

24.01.2022 1 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak tohle bylo parádní čtení. Skvěle poskládaný a napsaný příběh.

23.01.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak tohle mělo fantastickou atmosféru. Více hlavních postav, zápletky parádní, prakticky celou knihu se něco dělo, což je strašně fajn. Jediné co bych vytkl, je přílišná popisnost míst, které jsem tak po odstavcích kolikrát přeskakovat. Snížením o pár desítek stran by kniha určitě neztratila šmrnc.

21.01.2022 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Řekl bych taková "oddechovka" mezi krimi thrillery. Čtivé to bylo, ale některé pasáže takovým zvláštně naivním YA způsobem.

20.01.2022 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Celou dobu jsem si myslel, že je to někdo jiný, aby to bylo zamotanější, napínavější, ne tak jasné. Ale bylo to jasné, bohužel. Trvalo mi chvilku, než jsem se začetl. Ten styl psaní na první dobrou... no, ale ve výsledku to bylo skvělé počtení.

11.01.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jak já nesnáším nevysvětleny konce!!! :) a hlavně proč? a dalších milion otázek... Bože.

02.01.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tyhle náměty mám rád. Váhal jsem mezi 3-4*. Lidé skončí někde odkud se nemohou dostat, rozplétají se příběhy, mráz, sníh, tma, napětí, vyšetřování atd atd... Líbilo se mi jak to autorka pojala. Krátké kapitoly, krátké části z pohledu všech lidi a poslední stránka překvapivého mini závěru. Ovšem to je tak všechno. Z takových námětů by se dalo vytěžit mnohem víc. Rozuzlení takové příliš jednoduché. Myslel jsem si od půlky, kdo to asi bude. I jak David myslel, že ví, tím se mi to jen potvrdilo. Ale celkově se to četlo dost rychle a musím uznat že i poutavě. Jen tam mám takový ten "tchs" pocit, že to mohlo být podstatně lepší, napínavější, zajímavější, složitější, zamotanější...

31.12.2021 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Taková trošku víc young adult fantasy, ale dobré. Svět je takový jednoduchý, příběh a postavy poměrně sympatické. Ale čte se to svižně a vtáhlo to :)

26.12.2021 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Po dočtení ve mě zůstalo spousta obrazů a pocitů, což je nepochybně důkaz skvěle napsané knihy.

15.12.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha. Ovšem 1* dolů za ty rozvleklé pasáže. Chápu kam autor mířil, ale... A škoda toho konce.

14.11.2021 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

První třetinu knihy jsem cítil nervozitu, jak jsem byl napjatý. Tak parádní začátek knihy jsem dlouho nezažil. Ale postupně to trošku začínalo do červené knihovny, a tak nějak to i končilo. Škoda, mělo to obrovský potenciál na opravdu skvělý thriller. Ale chápu .. spisovatelka jiného ražení. I přes to to bylo skvělé čtení!

09.09.2021 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

A je konec. Bylo to dlouhé putování, ale skvělé. Závěr byl, pravda, hodně krátký, což je velká škoda, i nějaký pořádný rozsáhlý epilog by si to zasloužilo, ale co už. I tak to byla skvěle napsaná poslední kniha tohoto strhujícího příběhu z krásně vymyšleného nového fantasy světa.

06.09.2021 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Tohle se čte samo. Další skvělé pokračování.

05.04.2021 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Skončil jsem něco za polovinou a po půl roce to dočetl. Takže asi tak. Dobrá kniha pohltí a nepustí.

23.03.2021 3 z 5

Vykonavatel Vykonavatel Juan Gómez-Jurado

Mám rád příběhy kolem Vatikánu, papeže, konkláve a podobně, ale... Na pět hvězd je to ...no, čekal jsme trošku víc. A že by to potencionál mělo.

23.03.2021 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Tohle je prostě parádní série. Tedy zatím. Ale předpokládám, že to bude stejně dokonalé až do konce.

23.03.2021 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Takové nemastné neslané. Čekal jsem trošku ostřejší příběh.

23.03.2021 3 z 5