Hudis Hudis komentáře u knih

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Nevím, no. Asi sem od této knihy čekal víc. Pár zajímavostí se tamm objevilo, ale dinosauři už mě neberou tak, jako dřív. Ale jinak příběh se odvíjel svižně, byl čtivý. Ale prostě víc než 3 hvězdy dát nemohu. První díl jsem ještě nečetl. Možná to je chyba.

10.05.2013 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Povedené povídky, které v podstatě ukazují chyby třech roboticých zákonů při jejich zavádění.

24.04.2013 4 z 5

Hvězdy, můj osud Hvězdy, můj osud Alfred Bester

Zajímavá kniha, zajímavé myšlenky. Ale konec mi přišel zmatečný. Nemyslím myšlenku dát lidem do ruky zbraň schopnou zničit veškerý život. Ale potom skoky v čase a místě.

14.03.2013 4 z 5

Celkem sem se pobavil, takový švédský Forrest Gump.

02.03.2013 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Co se mi na téhle knize opravdu líbilo, byla myšlenka o upadání vědy. Lidé mají stroje, ale po několika tisících let je umějí jen používat, ale ne opravovat a chápat jejich smysl. Mám jadernou elektrárnu a vím, že dodává energii. Ale jak ta energie vzniká a jak to celé funguje, to nikdo neví.Kniha opravdu čtivá a hlavně zvraty jsou výborné.

16.02.2013 5 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Ne úplně tuctová detektivka, ale trochu zklamán jsem byl. Jako prvotina dobré, laťka pro překonání neni až tak vysoko.

03.02.2013 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Co mě bavilo na knihách Twilight, čtivost, se mi nějak nedostávalo v této knize. V podstatě se tam nic neděje. Takové dvě teenky v jednom těle, zamilované nejprve do jednoho muže. Po čase zjistíte, že každá miluje někoho jinýho a říkáte si, proč to vůbec čtu? A i přes to nucení se do četby, abych jí stihl včas vrátit do knihovny, jsem to nějak překousal a když to vezmu zpětně, byla to kniha, o které budu ještě chvíli přemýšlet, proč se mi nakonec zalíbila. Určitě nejlepší kniha obsahově od této autorky.

02.01.2013 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Tak vedle Kantosu Hyperion nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Možná i o malinko lepší.To co autor naskládal do 928 stránek je úžasné, naprosto lehce čitelné a hlavně, děj je strhující a reálný.Dávám 6 z 5 hvězdiček a budu muset asi začít jinak hodnotit jiné knihy, takže 5 hvězdiček už dám opravdu málo knihám:)

25.12.2012 5 z 5

Věčná svoboda Věčná svoboda Joe Haldeman

Kniha velice čtivá, ale horší oproti prvnímu dílu.Kdyby nebyl konec takový jako je určitě bych dal 5 hvězd, takhle jen 4.

25.11.2012 4 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Překvapivě příjemné čtení. I když se českým autorům vyhýbám a na tuhle sem narazil náhodou, nelituju.

13.11.2012 4 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Velice čtivé. Příběh jsem hltal a nedokázal se od knihy odtrhnout. Právem patří mezi nejlepší scifi všech dob

03.11.2012 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Už z knížek Khaled Hosseini jsem tak nějak tušil, jak to tam vypadá. Upálená zaživa mi ale přijde mírnější, psané horším stylem. Ale učitě stojí za přečtění a pochopení problému žen v islámských zemí.

25.10.2012 4 z 5

Potomci lidí Potomci lidí P. D. James (p)

No, co si budeme povídat. Kdyby film udělali podle knihy, byl by to celkem propadák. Prvně jsem viděl film, po pár letech jsem přečetl knihu a i když je téma zajímavé, určitě nebylo plně využito. Děj je se dost táhne a je to takové (ne)napínavé čtení.

19.10.2012 3 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Tahle knížka pro mě byla taková ta první, kdy jsem pochopil, že číst má smysl, hlavně když potkáte takovouto knížku. Nehnul jsem se od knížky, dokud jsem jí nedočetl. Napínavá, čtivá a co mě potěšilo, že to mělo happy end tak na půl. Nebaví mě stále knížky o drsných chlapech, který nakonec získají vše. V této knížce to tak není a proto je pro mě trochu jiná a lepší.

23.09.2012 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Četl jsem, ale nedočetl. Vůbec mě to nechytilo. Nevím, jestli to bylo příběhem, nebo stylem.

06.09.2012 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Tak tyto povídky mě uchvátili. A hlavně u Bojiště jsem se dobře bavil. A Nekuřáci a.s. se stává klasikou.

16.08.2012 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tato kniha je aktuální i v dnešní době. Jen se mění názvy. Dříve čarodějnictví, dnes terorismus. Stále chudí nadávají na bohatý. Podnikavý jsou osočováni pro svojí podnikavost a chytrost. Vrchnost se stará jen o sebe a svoje peníze. Jak lehce by stačilo přepsat pár slovíček a hned bychom nečetli román zasazený do 17. století, ale běh věcí dneška.

05.08.2012 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Pro mě výborná kniha, u které si troufám tvrdit, že je skoro na stejné úrovni jako Kingovo Svědectví. V podstatě se pořád něco dělo a bylo mi to víc sympatičtější, než Svědectví, kde hrálo velkou roli náboženství (bůh x ďábel). I když tady hlavní hrdinové přežili všechno. To u Kinga nebývá. Ten se nebojí poslat hlavní postavy do věčných lovišť.

31.07.2012 5 z 5

Nejprve jsem viděl film. Ten byl skvělý i díky výbornému Kevinu Spacey. Knížka předčila film, ale tak nějak mi tam neseděla druhá část Na světelném paprsku. Nevím proč, ale druhá část mi přišla zbytečná a ani nebyla tak čtivá. Rozdělil bych hodnocení tak na 95% a 70%. A Protovi výtky k lidstvu a jeho předpověď budoucnosti je velice povedená a řekl bych i reálná.

Co je to za SVĚT, kde násilí a válka jsou nejen tolerovány, ale dospělí podněcují děti, aby se v nich cvičily? Kde své vůdce musíte neustále hlídat před atentátníky a pasažéry letadel prohledávat, jestli nemají zbraně?Kde je třeba každou tubu s aspirinem kontrolovat, aby do ní někdo nedal jed? Kde některé vaše bytosti nadělají majetek pouhou hrou, zatímco jiné hladovějí? Kde nikdo nevěrí jedinému slovu z toho, co říkají vlády a korporace?Kde jsou makléři a filmové hvězdy váženější než učitelé? Kde počet lidí roste a roste, zatímco jiné druhy jsou hubeny? Kde....

17.07.2012 4 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Už dlouho si myslím, že jako se střídá zima a léto, tak je i Doba ledová a doba....tepla, prostě jakýsi opak a takhle se to stále opakuje. Kniha mě v tom jen utvrdila a i otevřela nové věci k poznání. Pěkný fitkivní příběh, prokládaný skutečnými vědeckými daty. Já sem byl spokojen:) Pro malou ukázku sem si vygooglil něco o DDT, která je též zmiňovaná v knize Takže jsem se přesvědčil, že to jsou fakta

05.06.2012 5 z 5