hrosik3 hrosik3 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Přečteno za jediný den. Nádherná kniha ze života plná různých osudů, lidskosti, zloby i odpuštění. Smekám před autorkou.

23.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Děj lehce plyne, je z něj citit těžký osud postav.

10.11.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Příběh plný hořkosti a tragédie, pocitu viny,ale zároveň s nadějí, že ke každému alespoň jeden člověk patří. Hana je krásná kniha se silným příběhem, doporučuji přečíst.

24.11.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Výborné čtení! Příběh, který Vás chytne za srdce a nepustí. Lidské postavy plné lásky a smutku. Celým příběhem se táhne hořká příchuť zklamání, pocitu odcizení a zároveň naděje, že vše má nějaký smysl.

27.03.2018 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Konečně na ni došla řada a navíc splnila jeden bod čtenářské výzvy. Neuvěřitelný, silný příběh, plný zvěrstev, úplatků, boje o přežití, ale i slibů na přežití. Schindler hodně riskoval, ale pomohl tím mnoha lidem.

05.11.2019 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velmi smutné čtení plné beznaděje.

15.05.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Četlo se to dobře, ale bylo to předvídatelné a průměrné.

03.02.2020 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Zatím asi nejslabší kniha od autora, co jsem četla. :(

24.06.2019 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nemohu dát lepší hodnocení. Kniha mě velmi zklamala. Jde málo do hloubky, příběh jako takový je povrchní, konec odbytý. Autorka psát umí, ale spíš líbivě a jednoduše, chybělo mi tam větší cítění, propojenost s druhou světovou válkou.

19.01.2018 3 z 5

Léto jako když vyšije Léto jako když vyšije Eliška Horelová

K této knize jsem se dostala až teď v dospělosti a víte co? Moc se mi líbila. Takové příjemné odpočinkové letní čtení. Z knížky čiší úžasná pohodová atmosféra sluníčka, dobrodružství, vody a sena.

27.06.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásný příběh, smutný, lehce plynoucí. Krátké kapitoly, spousta emocí, tragédie i pohádka. Moc jsem si čtení této knihy užila. Ráda doporučuji!

11.09.2017 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Čtivé, napínavé, ale už překombinované.

27.09.2020 4 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Tak tohle byla hrozná slátanina, co neměla hlavu ani patu.

02.04.2020 1 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Jedna hvězda za ilustrace. Jinak se hlásím k těm, co jim unikla pointa. Zbytečně vydaná kniha.

18.11.2019 1 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Krásné, milé, příjemné čtení. Čiší z toho taková pohodová atmosféra.

23.09.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Z toho, co jsem letos zatím četla, je to asi největší překvapení. Opravdu čtivá kniha, která vás vtáhne do děje a charakterů postav. Doporučuji!

23.08.2019 5 z 5

Smrtící imitace Smrtící imitace J. D. Robb (p)

Parádní čtení, pěkně to uprašuje. Je fajn sledovat, jak se mění Eviny city, přístup k jejím blízkým.

29.05.2019 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Začátek nudný, nemohla jsem se začíst. Pak mě to i bavilo, hlavně ten překlad, ale konec useknutý. Čekala jsem více.

20.05.2019 3 z 5

Mach a Šebestová ve škole Mach a Šebestová ve škole Miloš Macourek

U čtení této knihy se mi přesně vybavuje hlas pana Nárožného. Příběhy jsou velmi čtivé, vhodné i pro začínající čtenáře. Děti se bavily a já též.

07.02.2018 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Pěkná kniha. Trochu mi dělalo problém na začátku zažít si mongolské výrazy, ale dalo se to pak z textu poznat, co to znamená. Příběh žen jedné rodiny, jejich sny, touhy, nenaplněná přání a srovnání života na venkově a ve městě.

12.01.2018 4 z 5