hroneczek hroneczek komentáře u knih

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Zajímavé nápady na hry, tvorbu domácích hraček i informace o vývoji dítěte.
Super kniha pro začínající maminky, které rády věnují čas svému miminku a chtějí ho co nejvíce rozvíjet a stimulovat.

Pečujte o tělo, uzdravujte mysl Pečujte o tělo, uzdravujte mysl Joan Borysenko

Úžasná kniha. Neskutečně mě nadchla. Nejdříve jsem myslela, že ji po přečtení prodám nebo někomu věnuji, protože z počátku jsem četla dost informací, které jsem již znala. Ale nakonec ji prodat ani věnovat nemohu, protože jsem v ní podtrhávala důležité myšlenky a příběhy, psala poznámky.

DOPORUČUJI!

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Tentokrát mi čtení dalo trochu zabrat. Některé kapitoly byly stále napínavé a čtivé. Ale kapitoly věnující se osudu mých méně oblíbených postav byly občas za trest. Přesto dávám pět hvězdiček - propracovaný děj, čtivé popisy míst, zvyků i osob, neotřelé zápletky, nečekané zvraty.
A i přesto, že jsem po přečtení otírala pot z čela, těším se na další díl.

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Toto byla má první kniha od P. Hawkins. A moc se mi líbila. Dle mého názoru se děj pěkně rozvinul, nenarazila jsem na žádné nudné kapitoly nebo nevýznamné dějové výplně. Vše do sebe krásně zapadalo, nakonec vysvětlilo a uzavřelo.
Knihu určitě doporučuji. A narazila jsem pouze na pár překlepů, tudíž práce korektorů vcelku dobrá.

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Skvělá kniha, která vysvětlí vznik Izraele, jeho (ne)soužití s Palestinou, osvětlí názory na jeho vznik, fungování i samotnou existenci. Propojení historie, vzpomínek (mnohdy dost cynických) skutečných aktérů daných událostí a novinářské brilantnosti pana Szántó je úžasné.

Nicméně, knize dávám pouze tři hvězdy. Proč?
Protože opět - spisovatel/autor sice odvedl skvělou práci, ale korektor mu jeho snahu úplně zhatil.
V textu se často objevují překlepy, špatně stylizované věty z přepisování a úpravy textu, viděny byly i tři tečky uprostřed slova.
Jako jeden příklad za všechny uvedu ten, který se objevil na stranách 184 a 185. Jedná se o jméno Rezsö Kasztner (takto uvedeno na Wikipedii). Na těchto stranách je totiž jméno použito jak ve tvaru "Rezsö Kasztner", tak i jako "Reszö Kasztner", "Rezsö Kastzner" nebo "Reszö Kastner". Tak jak teda? :-D

Nejsem žádná češtinářka, ale tohle by měl korektor zvládnou opravit a dát do souladu. Takhle je to vážné strašné!

07.01.2023 3 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

ÚŽASNÉ!
Kniha nejen pro děti, ale i dospělé. Těším se, až ji budeme s dcerou číst společně. Moc doporučuji. V knize je jemně vysvětleno a v příběhu zpracováno téma smrti, seberozvoje a sebehodnoty.

26.12.2022 5 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Jen pár věcí mi přišlo americky přehnaných. Jinak naprosto skvělá kniha! Spoustu situací jsem si už mohla vyzkoušet na vlastní kůži a zachovat se tak jako rozumný respektující rodič. Ke knize se určitě ještě vrátím, opakování matka moudrosti! A rozhodně bych ji doporučila nejen VŠEM začínajícím rodičům, ale i začínajícím prarodičům, protože pořád je co zlepšovat! :-D

11.12.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Objemné dílo, ale opět skvělé. Tučkovou mám ráda a za mě je to vždy sázka na jistotu kvalitní literatury s historickým podtextem a kontextem. Je jasné, že pro účely románu musí určité věci zatraktivnit (a většinou v tomto případě sáhne po duchovnu a spiritualitě), ale i tak si vždy z jejích knih odnesu hodně informací a poznatků.

02.12.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Někteří čtenáři tuto knihu nehodnotí příliš dobře. Ale mě se líbila. Byla opět lehká, klidná, odpočinková, příjemná, prostě skvělé čtení na večer před spaním - žádné velké drama, ani složité zápletky či přehršel informací.

02.12.2022 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nevím, co psát - skvělé čtení již od prvního dílu, propracované postavy i zápletky, neotřelý námět. Žeru to! Těším se až si přečtu další díl.

23.09.2022 5 z 5

Pokud někdy nadáváte na to, jak a kde žijete, měli byste si přečíst o životě v KLDR. Některé situace sice vypadají dost komicky, ale když si uvědomíte, že se skutečně dějí a někdo takto skutečně žije, je to k pláči.
Skvělá kniha, dobře se čte, doporučuji.

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Ze začátku mi nepřišla úplně zajímavá, ale nakonec se z toho vyklubalo příjemné čtení i když s trochu očekávaným koncem.

23.09.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělé!
Kniha se výborně čte, rozhodně není předvídatelná a rozuzlení mělo WAU efekt.

23.09.2022 5 z 5

Zdravé těhotenství, přirozený porod Zdravé těhotenství, přirozený porod Ingeborg Stadelmann

Kniha je určitě zajímavá a podnětná, prvorodičkám objasní spoustu věcí. Nicméně homeopatii neholduji a aromaterapii neaplikuji, tak jsem tyto kapitoly přeskakovala. Získala jsem tedy informace o fungování ženského těla v těhotenství, při porodu a po něm, co se může stát, co se naopak neděje atd.
Možná, že bych knihu spíše doporučila budoucím porodním asistentkám a nám obyčejným mámám bych do rukou dala buď Rozhovory s porodní bábou nebo např. Tátovi a taky mámě. Určitě by tyto knihy bohatě stačily.

23.09.2022 4 z 5

Neznám dopodrobna kauzy, které pan Šlechta vyšetřoval, ale z knihy jsem získala poměrně dostatečný obraz toho, co se u nás dělo (příp. děje). Možná mi trochu vadilo někdy velké vychloubání a takové to "já to říkal, jsem machr, ale nikdo mě předtím neposlouchal".

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Některé povídky byly slabší, ale většinou převládal WAU efekt. Jednoduché, ale zajímavé a neotřelé zápletky nebo rozuzlení.

Tátovi a taky mámě Tátovi a taky mámě Vanda Schreierová

Knihu jsem koupila manželovi, který mě brzy začal poučovat, co a jak je a co jsem já netušila. Takže jsem si ji nakonec také přečetla a musím říct, že mě neskutečně obohatila. Jako prvorodička ji mohu jen a jen doporučit. A myslím, že si v ní své najdou i prarodiče, kteří se možná konečně dozvědí, jak správně miminka chovat, co jim hlavně v žádném případě nepořizovat, a že ne vždy, i když to tak vypadá, jde o život.

Návrat mrtvého muže Návrat mrtvého muže Jaromír Jindra

Opět skvěle vykreslené události a život v socialismu. Často slýchávám, že TEHDY měl člověk alespoň práci jistou a myslelo se na mladé rodiny, které dostávaly byty. Vím, že situace byla zcela jiná, než si ji někteří lidé dnes idealizují a tato kniha je toho skvělou připomínkou.
Doporučuji přečíst zejména mladší generaci, aby věděla, co bylo a také starší generaci, která už zapomněla, co bylo. Takže vlastně kniha vhodná pro každého.

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Knihu jsem si koupila, aniž bych tušila, že má mít pět předchůdců. Ale i tak jsem ji zkusila číst a vyplatilo se. Četla se skvěle, události jsem snadno z textu pochytila a vůbec mi absence předchozích dílů nechyběla.
Skvěle napsané, výborná zápletka, doporučuji.

Spánek miminek Spánek miminek Anna Růžičková

Skvělá kniha! Pomohla mi pochopit dětský spánek. Když se nedaří, nemusím se stresovat, protože vím, že je to normální, anebo už si i sama dokáži odpovědět, proč se děje to a ono, co musím změnit nebo udělat příště lépe. Hlavně mě kniha naučila, že to, jak uspávala moje mamka a její mamka, není pravidlo, ale možnost. A že já sama to mohu mít jinak.