Hřibče Hřibče komentáře u knih

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Těžko říct, zda je lepší kniha nebo film, obojí má něco do sebe a obojí se mi moc líbilo. Výjimečně je to u mě tak fifty fifty. Kniha se velmi příjemně četla.

Proud času Proud času Michael Crichton

Kniha, která vás chytne a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku. Výborný thriller o cestování časem, ve kterém navíc uvěříte, že cestovat v čase je možná i reálná věc, stačí mít jen dobré znalosti z fyziky. :)

10.06.2013 5 z 5

Legenda Legenda Jude Deveraux (p)

Nestává se příliš často, abych u romantických knih brečela, ale tato mě nesmírně dojala a zároveň šokovala. Celou dobu si myslíte, že máte v ději jasno a pak přijde neskutečný zvrat. Když jsem knihu četla, tak jsem nestačila zírat, myslela jsem si, že je chyba v textu, nebo že v tiskárně udělali někde chybu a nastrčili tam nějakou jinou část knížky, ale ne, bylo to správně. Pamatuji si, že ten šok jsem hodně rozdýchávala, ale nebyl by to slaďák od Jude, aby nakonec vše dobře nedopadlo. ;)

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Naprosto výborná knížka. Lidská, místy vtipná a velmi inteligentně napsaná. :)

10.06.2013 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Četla jsem ji několikrát a je to asi jeden z nejlepších slaďáků, co jsem kdy četla. Je v ní vše, co mám ráda - tajemno, historie, velká lovestory, erotika, chlapi, co se chovají jako chlapi - tedy mužně a hrdinně, nejsou to bábovky. Hrdinka je silná, krásná, odvážná, nebojí se riskovat. Kniha má obrovský spád, ale taky je vtipná. Podle mě jedna z nejlepších knih od Jude D. :)

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Příjemný příběh, který se velmi dobře čte. Po knize jsem sáhla, protože jsem kdysi už od autorky četla Mariannu a ten příběh mě natolik dostal, že na něj i po letech nemohu zapomenout.
Volba této knihy k přečtení byla tudíž sázka na jistotu a vcelku se vyplatila. A to i přesto, že mi v druhé půlce knihy přišlo, že autorka lehce zvolnila tempo a kniha ztratila náboj, který si držela v první polovině. Na druhou stranu závěr knihy nabral na tempu a konec mě vysloveně potěšil. :)

06.12.2017 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Velmi příjemná četba, plná krásné hudby, nádherných květin a exotických chutí. Výlety za exotikou mě s touto autorkou nesmírně baví, proto jsem schopna přimhouřit oko a odpustit jí, že téma knihy je téměř totožné, jako u její předchozí. Jenže ono se to i tak moc dobře četlo, takže za mě spokojenost. :)

21.09.2015 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se čte jedním dechem, místy jsem si i poplakala. Velmi mě zasáhl osud Michaely, její postava byla nesmírně zajímavá. Všechny hrdinky však měly cosi do sebe a byly mi sympatické. Myslím si, že se v nich alespoň částečně najde každá žena. Za mě teda maximální spokojenost. :)

11.06.2015 5 z 5

Casa Grande Casa Grande Jude Deveraux (p)

Kdyby mi někdo dal přečíst tuto knihu a neřekl mi, že ji napsala Jude, tak bych to popravdě ani nepoznala. Naprosto netypická Jude.
Zatímco její poslední romány kvalitou spíše kolísaly a neoplývaly bůhví jakou zápletkou, tak o Casa Grande se to říct nedá. Děj je poměrně dramatický, vše se točí kolem misie, kterou hlavní hrdinka postavila téměř vlastnímu rukama v pouhých dvaceti letech.
Casa Grande má blíže k rodinné sáze, než k romantickému slaďáku, ale i tak je tu silná romantická linka a čtenářky zamilovaných příběhů si určitě přijdou na své.
Kniha se mi líbila, rozhodně byla lepší, než spousta jiných, které vyšly Jude v Baronetu v posledních pár letech. Přesto mi v ní něco chybělo - možná více romantiky, nebo více vtipu... Těžko říct, proto tentokrát jen 4 hvězdičky.

17.02.2015 4 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Příjemná kniha, u které se dobře odpočívá, ale tentokrát nic víc. Trošku slabší, než předešlé, které jsem od autorky četla. Přišla mi rozvleklejší a méně vtipná. Těšila jsem se, že budu opět prskat smíchy nad humornými situacemi a vtipnými dialogy, ale kromě občasného pousmání se nic dalšího nekonalo.
Hlavní hrdinové Grace a Jimi mi přišli ze začátku celkem povrchní a obtížně jsem si k nim hledala cestu, ale naštěstí se mi to asi v polovině knihy podařilo a já jim začala fandit. Oproti nim mi hned od začátku přišli zajímavější jejich nejlepší kamarádi Rhian a Clive, kteří mě zaujali už na prvních stranách a hned si získali moje sympatie.
Myšlenka, že všem do určité míry zasáhne do života jeden rozhlasový pořad, se mi líbila. Škoda, že právě tomuto jednotícímu motivu nebyl v knize věnován větší prostor...
Když to shrnu, tak kniha nebyla špatná, ale bohužel postrádala to pověstné kouzlo a vtip, na které jsem si já, rozmlsaný čtenář A. Potter, už zvykla...

18.08.2014 3 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Postkatastrofický příběh v němž jsou hlavními hrdiny děti a teenageři, kteří našli bezpečný úkryt před okolním světem v městském obchoďáku. Děj knihy se točí hlavně kolem těch dospívajících, musí předčasně dospět a postarat se o bezpečí těch mladších. Zároveň musí naplánovat co dál, protože je jim jasné, že v supermarketu nebudou moci zůstat navždy. Kniha je určená spíše dospívajícím čtenářům, přesto by se mohla líbit i dospělým, protože katastrofy, které měly za následek nevratné změny světa, tak jak ho hlavní hrdinové znali, nejsou zase až tak nereálné. Děj je psán čtivě a dokáže zaujmout. U čtení jsem se nenudila a řekla bych, že je kniha celkem dobře napsaná. Na můj vkus tam možná bylo moc úvah hlavního hrdiny Deana, aby se neztrapnil před ostatními a co si o něm myslí ta a ta holka, na druhou stranu by tak asi uvažoval každý, pokud by byl delší čas zavřený jen s pár lidmi. Pokud tento žánr máte rádi, tak by Vaší pozornosti kniha Monument 14 neměla uniknout. ;)

14.07.2013 4 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Tak díky této knize jsem trpěla v pubertě strachem z upírů a bála jsem se spát při otevřeným okně, aby jím náhodou nějakej upír nevlezl dovnitř a nezakousl mě. :D Dlouho mi trvalo, než mě to opustilo, což asi samo o sobě svědčí o kvalitě knihy, a proto musím dát 5 hvězd. :)

Páté evangelium Páté evangelium Philipp Vandenberg

Hodně lidí opěvuje Browna, ale málokdo ví, že Vandenberg psal podobnou tématiku mnohem dříve jak Brown. Velmi čtivé, od knihy se nebudete moci odtrhnout! ;)

Láska až za hrob Láska až za hrob Petr Heteša

Dřív jsem byla k českým autorům skeptická, ale neoprávněně, neboť poslední dobou zjišťuji, že čeští spisovatelé mnohdy píší i líp, jak zahraniční. Jejich knihy jsou více uvěřitelné, a to i když se neodehrávají v českém prostředí. To platí i o této knize, jejíž děj se odehrává sice kdesi v Americe, ale styl myšlení postrádá americkou nadutost, což je moc dobře. :) Kniha se mi líbila, je to velmi zajímavý příběh. :)

10.06.2013 4 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Četla jsem dvakrát, viděla jsem dokonce i seriál a pokaždé jsem se u toho bavila. :) Kniha je samozřejmě obsáhlejší, lépe propracovaná, ale i jako tv seriál to nebylo špatné! :)

Netvor Netvor Alex Flinn

Dočteno dnes o půl jedné ráno. :) Netvor mě velmi příjemně překvapil. I když jsem se na knihu těšila, tak jsem měla obavy, že půjde o nějaké povrchní čtení pro teenagery. Jak krutě jsem se zmýlila! I když je to čtivo spíše pro mládež, tak není vůbec povrchní a řekla bych, že je i kvalitní jak jen může romantický příběh být. Zní to trošku divně, ale je to tak. :) Kniha je velmi čtivá, má spád, je hodně romantická, dobře napsaná, chvílemi i vtipná a trošku obsahuje i výchovný podtext, aby lidé nesoudili ostatní podle vzhledu, ale podle toho, co mají uvnitř. Velmi se mi líbilo, že hlavním hrdinou a zároveň vypravěčem celého příběhu byl mladý muž Kyle, není mnoho romantických příběhů, kde jsou vypravěči muži. Bylo velmi příjemné sledovat vývoj Kylovy postavy a jak si spolu s Lindy k sobě vzájemně hledají vztah. U knihy jsem se ani chvíli nenudila a myslím si, že stojí za přečtení. :)

07.05.2013 5 z 5

Trapasy po francouzsku Trapasy po francouzsku Tanja Kuchenbecker

Kniha je zábavná a celkem čtivá, i když místy trochu povrchní. Nemohla jsem ji číst v kuse jako např. román, ptz to v žádném případě není román a nejsou to ani povídky, je to spíše humorná kniha o různých postřezích z Francie. Celkem vtipně vystihuje dnešní mladé Francouze a jejich postoj k životu. Autorka v knize naráží hlavně na rozdíly její pečlivé německé povahy a francouzské nenucenosti, které jsou rozebírány v různě zaměřených kapitolách. Pokud milujete Francii a rádi ji navštěvujete, či jste v ní nějaký čas žili, tak se vám kniha bude velmi líbit. Bohužel nemohu dát knize více procent, neboť v ní byla celkem dost odfláknutá redaktorská práce a korektury, dojem z knihy mi kazilo celkem velké množství chyb v textu.

14.08.2012 3 z 5

Právo azylu Právo azylu Ellis Peters (p)

Jeden z nejlepších, a podle mě i nejnapínavějších, případů bratra Cadfaela. Navíc je zde jako jeden z hlavních hrdinů mladý hoch, který se zamiluje do mladé dívky, takže krom detektivní linie může čtenář sledovat i linii milostnou. :) Celkově se historické detektivky od Ellis Peters moc dobře čtou a tomu, kdo má rád historické příběhy od V. Vondrušky, by tyto detektivky rozhodně neměly uniknout! :)

20.06.2012 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Velmi čtivé a rozhodně dobré přečíst, pokud se chystáte do nehostinných končin v podobě různých pouští. V knize jsou i docela dobré rady co dělat, abyste v takových podmínkách měli šanci přežít.

20.06.2012 5 z 5

Zaváté stopy Zaváté stopy Nora Roberts

Příjemné čtení a opravdu sympatický hlavní hrdina, který má ještě sympatičtější psisko. :) Na Robertsové se mi líbí, že je schopna přehodit klasické mužské a ženské role a ničemu to nevadí, naopak je to místy velice vtipné. :) Hlavní hrdinka - Cilla je sice bývalá dětská herečka, ale dá se na stavařinu a opravuje domy, zatímco hlavní mužský hrdina kreslí komiksy a není příliš technický typ. Je zde i kriminální zápletka, kdy se hlavní hrdince snaží někdo poškodit její snažení o opravu rodinného domu a neustále její dílo ničí. Při čtení příběhu čtenář postupně odhalí, že toto zlo je zakořeněné v dlouholeté nenávisti vůči rodině Cilly. Je to příjemná oddechovka, ale asi bych ji trošku zkrátila. Už mi přišlo pak zdlouhavé, jak hlavní hrdinka vždy něco opravila a v zápětí jí to bylo zničeno. :(

05.06.2012 3 z 5