Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Je to taková malebná detektivka. Můžete si při ní dát i ten zmiňovaný croissant se šunkou uzenou v javorovém sirupu, zralým čedarem a doplněný medovo-hořčičným sirupem. Prostě je to takové myšlenkami protkané, ale přitom neskutečně poutavé čtení.

10.03.2019 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Velice, velice čtivé. Umění a napětí. Určitě budu číst i další knihy od této autorky.

11.02.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Ilustrace jsem si prohlížela potajmu, asi ze strachu, že na mě některá z nich vyskočí. Proč jsem většinu stránek okousala...nemám už tušení, nicméně jedním slovem působivá kniha.

16.02.2018 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Je to jedná z vděčných knih, kterou máme na toaletě a pravidelně si ji některá z návštěv přinese z oné místnosti a dožaduje se jejího zapůjčení...je to fajn

06.02.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha je jako „fazolky na kyselo“. Vždycky bude část strávníků, která je miluje a ocení tu kombinaci chutí. A druhá skupina, která třeba díky vzpomínkám na školní kuchyni, nebo z vrozené nedůvěry tento pokrm nesnáší. Já patřím k těm, kteří si do fazolek dají smetanu a místo octu pomerančovou šťávu. Byť si pochutnám, tak mi to stačí dvakrát za rok, stejně jako tento způsob psaní.

05.03.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Hořké, hořké jako instantní kafe zalité vlažnou vodou po náročné noci. Někdy sedne, někdy ne, ale stejně ho dopijete.

09.05.2018 4 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Nápad s průřezy je dokonalý, obsah tak ze života až to bolí, prostě a jednoduše skvost.

16.02.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásná vzpomínka na sedmou třídu.

14.02.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Čtivá, často doporučená, několikrát darovaná.

07.02.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Láska mé matky...tedy tato kniha. Na panu Darcym se neshodneme.

30.08.2018 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Příběhy s neskutečným rozměrem. Zatím jsem nedorostla do fáze, kdy budu moci předčítat svým dětem bez "bulení".

05.03.2018 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

No asi tak...název Trápení jaksi odpovídal mému stavu při čtení této série. Dlouhé a nudné, předvídatelné, ale s fajn vedlejšími hrdiny.

04.03.2018 2 z 5

Doporučil mi ji zubař, když mi tahal kořeny. Teda skoro...oba jsme četli stejný reflex. A jo, něco na tom bude. Dala jsem darem a potěšila.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Hmm, tak už je čas posunout tu knihu další generaci. Hned bych si těch třicet let zase odmázla :-)

21.02.2018 4 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Srdeční záležitost mého otce. Jako malou mě zkoušel z vlajek...no neumím je dodnes, nicméně je to jedná z krásných vzpomínek na dětství.

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Je to kniha, kterou stojí za to číst vícekrát v životě. Na doporučení profesorky dějin umění jsem ji četla v patnácti, ale je lepší s tím počkat. Mládí jaksi nedokáže docenit tu hloubku. O pár let později mě už takzvaně "sejmula."

07.02.2018 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Knihu jsem dostala jako dárek...od výrazně mladšího bratra a musím konstatovat, že jsem po delší době byla u knihy opravdu rudá...ale bylo to fajn.

29.12.2020 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Četly to tři generace naprosto odlišných žen a všem se to líbilo a to je u knih docela vzácnost.

06.02.2020 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jedna z knih, při kterých nevadí, že jíte loupáček s paštikou a zapíjíte to lákem z okurek...prostě fascinace dějem...ale nedoporučuji napodobovat, byť si to člověk stejně jako obsah téhle knihy zapamatuje i více než čtvrt století.

18.09.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Smutné, vtipné, hořké, kyselé a přesto místy sladké...začínám mít tohoto pana spisovatele ráda. Představuji si herce, které bych obsadila do filmové podoby, nebo své blízké, jenž mi to neskutečně připomíná.

19.03.2019 4 z 5