Hoshi Online Hoshi komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Prvně jsem ji četla na základní škole a od té doby se k ní velmi ráda vracím. Tahle kniha má asi podíl na mé lásce ke knihám. Je to nádherný příběh, který neomrzí.

13.03.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Příběh je úžasný. Začátek knihy plul pomalu, ale pak se dostal do silného proudu a než jsem se nadála, dočítala jsem poslední kapitolu. Akorát jsem ze začátku měla nutkání přeskočit všechny kapitoly, ve kterých se objevil Roran, ale kdybych to udělala, přišla bych o zajímavé dobrodružství, které mne nadchlo. Oceňuji Roranovu odvahu a těším se, až se s ním setkám v dalších dvou dílech. Dějová linka Eragona mě stejně uchvátila nejvíc - jeho učení u Elfů, objevení jejich velkého tajemství .... Krásné, krásné...

10.11.2016 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Dlouho jsem uvažovala nad komentářem pro první díl románu o Geraltovi a Ciri.. Nakonec jsem dospěla k tomu, že mi došla slova. Jednoduše .. Úžasné, čtivé a mohu jedině doporučit všem :)

13.07.2015 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Po dočtení všech dílů (už po několikáté) jsem stejně okouzlena, jako když jsem je četla poprvé. Zbožňuji tuto ságu a hrozně ráda se k ní vracím a vracet budu. Ano, jsem jedna z těch, které propadli tomuto příběhu :)
Pro někoho je nejzamilovanějším příběhem Romeo a Julie ... Pro mě sága Stmívání

02.05.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Dracula .... vždy jsem toužila se dozvědět, jak to vlastně s hrabětem Draculou bylo. Vždy, když dojdu do naší knihovny mám nutkání si tuto knihu půjčit a přečíst si jí znovu a znovu a znovu.
V knize se mi líbí, že je to upír takový, jaký má být - pije lidskou krev, přes den spí. nevychází na slunce, v jeho domě nesmí být žádné zrcadlo, jelikož v něm stejně není vidět .... Za úplňku vyjí vlci.... Nádherná kniha, u které se každý rád trochu alespoň trochu bojí...

24.01.2015 5 z 5

Kuchařka kačera Donalda Kuchařka kačera Donalda Walt Disney

Jedna z prvních kuchařek, se kterou jsem se seznámila. A za ta léta, co jí mám, jsem si jí tisíckrát prohlížela, protože ty ilustrace jsou úžasné, ale nikdy jsem z toho nic neuvařila. Možná je čas to napravit :)

23.01.2022 4 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Jednu dobu to byla u nás nejčtenější a nejprohlíženější kniha, která s námi musela všude. Krásné ilustrace, zábavný text tak akorát dlouhý na uspání. Miluji večerníčkovou verzi a doufám, že si ji jednou zamiluje i dcera.

05.06.2021 5 z 5

O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku Božena Němcová

Krásná, krátká, čtivá, nesmrtelná pohádka :)

24.06.2019 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

První díl upířích deníků jsem četla už kdysi, když byly všude, ale další díly jsem nečetla. Teď čteno po Stefanových denících a ... Je to stejně čtivé, oddechové, ale tenhle Damon mi trochu nahání strach (chci toho ze Stafonových deníků, ten byl mnohem lepší!). Elena se chová jako kdyby jí patřil svět, ale doufám, že se mi v průběhu čtení ukáže v lepším světle. Teď se s chutí vrhnu na další díly a po přečtení celé série možná mrknu i na seriál.

27.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knihu jsem vůbec neměla v plánu číst, ale když se mi dostala do rukou, tak proč ji nepřečíst. Od příběhu jsem nic neočekávala, tohle není zrovna žánr, který bych vyhledávala, ale byla jsem příjemně překvapená čtivostí, zajímavou zápletkou a koncem. Pokud u nás vyjde pokračování, nebudu se bránit si jej přečíst.

04.02.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásná, oddechová kniha, která zahřeje a zároveň rozesmutní. O této knize jsem hodně četla a moc se mi do ní nechtělo.. A nakonec jsem ji našla pod stromečkem, a tak mi nezbývalo nic jiného než se do ní pustit. Jsem opravdu nadšená, jak Rainbow dokáže napsat něco tak romantického a dojemného ... Eleanor a Park jsou jako dvě strany mince a přeci k sobě patří. .. Mm.. A jak to bylo dál?

17.01.2017 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jako první jsem viděla film, který se mi neskutečně líbil a zamilovala jsem si jej. Dlouho jsem pátrala po knize, až jsem si jí konečně koupila. Kniha je nádherná, strašidelná a není to kniha výhradně pro děti - bát se u ní bude i dospělý člověk. Vřele doporučuji :)

10.09.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha, která baví od prvního do posledního slova. Jsem nadšená z vývoje příběhu a nových postav :) Čekání na čtvrtý díl bude doopravdy dlouhé .....

28.05.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po přečtení druhého dílu jsem .... nadšená, ale zároveň mě tíží smutek. Občas si říkám, proč jsou autoři tak krutí a usmrcují postavy, které si člověk oblíbí.... Příběh mě překvapil a musím uznat, že mě pohltil víc než první díl. :) Jsem velmi zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál :)

27.04.2016 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Potřebovala jsem překonat čtecí krizi a v knihobudce na mě vykoukla tato útlá knížečka. Na první pohled mě zaujala obálka, avšak jsem byla trochu nedůvěřivá - romány pro ženy moc nečtu, ale dala jsem tomu šanci. A musím uznat, že tahle roztomilá, vtipná jednohubka s překvapivým koncem, mohla být o chlup delší. A jak zde bylo již napsáno, zpestření na začátku každé kapitoly v podobě receptů je zajímavý nápad.

02.12.2023 5 z 5

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Nezapomenutelný krteček. Jeden čas se u nás Krtek a potopa hodně četlo (po probuzení, před a po obědě, před večeří, ke spánku). Krásné ilustrace i příběh o tom, že bychom si měli pomáhat, nás nepřestává bavit ani teď.

01.04.2023 5 z 5

Lidová říkadla Lidová říkadla neznámý - neuveden

Nejznámější dětská říkadla, tedy spíše dětské písničky. Mnohdy jen první sloka, jak píše Resi, což je velká škoda. Každopádně dětem se kniha líbí.

13.03.2022 3 z 5

Sněženka a Růženka Sněženka a Růženka Jacob Ludwig Carl Grimm

Tohle je poklad. Útlá knížečka, která v sobě skrývá krásný, milý, čtivý, příjemný, pohádkový příběh, který osloví všechny posluchače. Celý příběh doplňují fotografie loutek, které potěší. Určitě se ke knize brzy vrátíme.

17.10.2021 5 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Knihu mi vybrala teta, když jsem ji poprosila, jestli by neměla něco, co by se mi hodilo do ČV. A vybrala opravdu dobře. Ze začátku jsem se velmi obávala, co mě na stránkách čeká, ale jsem potěšena. Trochu poučné, překvapivé především však velmi zajímavé čtení.

03.08.2021 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Kdysi jsem o této knize slyšela, že po přečtení budete mít obrovskou touhu všechny kolem sebe objímat.... Jedno objetí a kolik nadělá radosti:)
Příběh je miloučký, jednoduchý, doprovázený rozmanitými, originálními ilustracemi.

21.07.2021 5 z 5