Maková panenka a motýl Emanuel

Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308781/makova-panenka-a-motyl-emanuel-VKY-308781.jpg 4.2108
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Maková panenka a motýl Emanuel

jarki

Krásně zpracované v knižním provedení.

Oblíbená kniha, kterou jsme s dcerami četly když byly malé. Líbila se nám moc, a nyní v knihovně čeká na další drobotinu.

Litocha
12.09.2018

Tohle se Václavu Čvrtkovi tak docela nepovedlo. Panenka je většinou dost bezradná, ale proti ňoumovatému zženštilému Emanuelovi je ještě za hrdinku. Zarazily mě i xenofobní motivy - turecký měsíc nebo nebohý Ibrahím nebo to mají spočítané už předem. Českou holku si přece nevezme nějaký cizák.
Samotné příběhy jsou jednoduché, místy nelogické a schematické. Naštěstí je občas oživují zdařile vykreslené postavy. Takový Burásek nebo Praskavec vzbuzují u našeho tříletého kloučka záchvaty veselí. Já ale knížkou uchvácená nejsem a milé ilustrace to nezachrání.

Mates84
21.05.2018

Ja ji tak zavidela tu krasnou sukynku,skoro jako Amalce vlasy:)

surikata246
21.04.2018

Krásná knížka i oblíbený večerníček v dětství, babička mě a sestře ušila sukýnku podobnou makové panence, byla to veliká radost.

Ishir
02.02.2018

pěkné pohádky, dceři se kniha líbila

Katulik86
12.12.2017

Jemne a hezke pribehy,ale popravde me tam dost rusily ty novejsi podle vecernicku. Znala jsem ty stare nazpamet,ale o Kaňce Čunčové jsem si rikala,ze se mi snad bude zdat... Ale klasicke hrom cibaba prsk je porad dobre

Nahnilaruka
11.12.2017

Tuto knížku jsem si odnesl z albertu, protože jsem jsem ji dostal zdarma. Asi bych jí normálně nečetl, vzhledem k tomu, že nejsem cílová kategorie ;-), ale chybělo mi splnit ve výzvě téma Kniha pohádek.

Vrátil jsem se do svého dětství a nebyl jsem ani zklamán. Dílo je to opravdu krásné a nadčasové, věřím, že bude bavit ještě mnoho dalších generací dětí.