Maková panenka a motýl Emanuel

Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308781/makova-panenka-a-motyl-emanuel-zzw-308781.jpg 4.3138
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Maková panenka a motýl Emanuel

Sandik
30.12.2020

Nestárnoucí záležitost...

Kontryhelka
05.12.2020

Krásné kresby, úžasné postavičky, skvělé vyprávění. Samozřejmě takhle klasika nepotřebuje žádný komentář. Vše již bylo řečeno.

m_martina
23.10.2020

Těmto pohádkám od Václava Čtvrtka musím dát nižší hodnocení, protože mám mnohem raději například les Řáholec s Rumcajsem, Mankou a Cipískem nebo i Křemílka a Vochomůrku. A stejný názor kupodivu zastávala kdysi dávno i dcera a teď se připojily i moje vnučky.

ArwenAragorn
17.10.2020

Když už jsem byla odrostlejší, začaly v televizi večerníčky s těmito dvěma postavičkami. Upoutali mě určitě méně než třeba Křemílek a Vochomůrka.

ladyKristyn
15.09.2020

Taky mi moje maminka předčítala z této knihy, ale měla jsem ráda večerníčky. Jako malá jsem chtěla její sukničku, abych mohla tancovat jako maková panenka.

georginaa
15.09.2020

Tyhle pohádky se snad nikdy neomrzí. Tím spíše, když jsou v podobě večerníčků a děti je milují.

LillyM.
06.09.2020

Maminka mi tuto knížku četla jako malé, protože jsem milovala ten večerníček.
Doted´si na to pamatuju, a knihu mám pořád v oblibě. Miluju převleky Makové panenky a motýla Emanuela❤.

janina66
07.08.2020

Také tato klasika dětství patřila a stále patří k těm nejmilejším. Pamatuji si, jak máma šila oblek Emanuela pro bráchu, totožné šaty Makové panenky pro jeho spolužačku na karneval. Tam pak vyhráli 1.cenu nejhezčí masky dvojice. Trošku jsem jim tehdy záviděla.