HonzaT HonzaT komentáře u knih

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

A je to tu. Opet typicky Rollins. S nicim se nesere a jde rovnou k deji, nepopisuje zbytečnosti...jen to co ctenare udrzi u deje. S Rachel me to mrzi, ale i to ke kniham patri - stesk po oblibenych postavach. Esli si necha James voperovat kameny do prstu; jake potom budeme ocekavat jeho knihy? Vigore, Rachel - R.I.P

10.12.2014 4 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Několik akčně dobrodružných kapitol bylo fajn: Antarktida, blesky v parku a hlavně ostrov Gareda kde si to užil nejvíce Ted :-) Děj odsípal, pobavila mě scéna s chobotničkou, ale neustálé předkládání fakt a polemizace ohledně planety to trochu brzdila, byť zde byla třeba. Nejlepší byl Kenner, když Tedovi vysvětloval fakta...a vždy neopomenul dodat: "Tede" např. "Jenže jakou hrozbu El Niňo představuje pro USA, Tede? Prostě tahle kniha stojí si zato přečíst !

08.11.2014 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Také Vám připadala Lex jako nejotravnější postava celé knihy?? Ano, byla na facku. Příběh je jednou z nejlepších dobrodružnějších myšlenek vůbec. JURSKÝ PARK vau....Škoda, že pan Hammond umřel...takový schopný pán. Vybudoval tak skvělý projekt a ti malý dinosouříci ho doklofou ts ts ts...

04.10.2014 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tahle kniha mně dostala ke knihám.

11.09.2014

Cujo Cujo Stephen King

Skvělá kniha.

11.09.2014 4 z 5

Ženský Ženský Charles Bukowski

Spolu se Šunkovým nářezem jedna z nejlepších knih !

11.09.2014 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Četl jsem to cca před deseti lety, a dodnes si stále pamatuji různé sekvence. Hlavně velké Beďary, "honění", rodiče, škola. No prostě paráda, co vám budu vykládat.

11.09.2014 5 z 5

Frabato Frabato František Bardon

Zajímavé. V podstatě oduševnělé i záhadné. Stojí to za přečtení i když čtení o božské prozřetelnosti a esoterické zasvěcenosti nevyhledávám. Ten Bardon musel být zvláštní člověk, chtěl bych se s ním setkat a také se zároveň setkat s lidmi co ho potkali, např. profesora Gereckého. Že by sektářské čtení?? Něco pro lidi co hledají jakousi pravdu a neví čeho by se chytli.

22.08.2014 4 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

No jo, kdo by čekal, že při tomto hodnocení budu zklamán. Né že by Ibn Fadlánova cesta nebyla záživná...Dokonce mně nevadil ani způsob tehdejší mluvy. Rovněž vím, že Crichton záměrně neměnil výpis z deníku a jen mírně upravil sloh, ale co mi vadilo bylo, že když už knihu upravil tak vše bylo takové strohé, stručné a nerozepsané do podrobna. Rovněž si alespoň mohl přimyslet více charakterových vlastností jednotlivých vikingských bojovníků. Byť si Michael určitě natrápil při shánění informací o putování Ibna F., nechytlo mě to :-( Nejlepší postava Buliwyf) PS: Co mi dozajista ale utkví v paměti bude: Permanentní alkoholismus vikingů, dobrovolná smrt žen při pohřbech válečníků, samotný pohřeb a způsob zabití ženy, a v neposlední řadě vyměšování žen a mužů na veřejnosti(bez potřeby se utírat) a popis zápachu žen...fujki fujki :-) PS2: Nic to nemění na tom, že Michael C. je stále borec

14.08.2014 2 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Paráda, čekal jsem podle hodnocení, že to bude horší, ale ono nebylo :-) Mohli Gideona lépe popsat, včetně minulosti, jeho práce atd. Akce za akcí a vychytralé podvodné intriky, nebojím se říct, že by skutečně takhle fungovaly. A jaktože Eli Glinn žije?? Myslel jsem že umřel na té lodi v jedné z jejich předchozích knih:) Prostě ty dva dohromady můžu. Prestona víc, Childa méně pač mě zklamal Utopií a Třetí bránou. Druhý díl o Gideonovi si určitě přečtu!!!

06.08.2014 4 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Hohoho skvěle. Napínavě popsáno. Crichton je borec !!!

22.07.2014 5 z 5

Čingischánův poklad Čingischánův poklad Clive Cussler

No co na to říct...také mám pocit, že to bylo jedna z nejslabších knih, ale co...je to vlastně furt stejně náš starej dobrej CC. Tentokrát v roli řidiče autobusu :)

26.06.2014 3 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Nerad jsem tomu snížil hodnocení o jedno procento, ale ...Ten Logan nebyl opět a zase nijak zvlášť popsán - což se mi nelíbí ! Jediné co můžeme vyzdvihnout je prostředí močálu Suddu a nápad s třemi hrobkami. Konec knihy mě nasral, ale co jak jsem už četl "Utopii" nebyla to žádná pecka. Já nakonec opravdu dám na to hodnocení zde :) Preston s Wymanem Fordem je víc kultovní. Každopádně dnes jsem si objednal "Kód smrti" co napsal Child s Prestonem, tak esli zklame i tohle, tak dávám na chvili od nich ruce pryč...

20.05.2014 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Ano, Rollins se zachoval stejně jako Rolins v předešlých knihách. Napětí, akce a dobrodružná mystika to je jeho parketa.
Zajímalo by mne na kolik a v čem se angažovala Rebecca Cantrell. Nejlepší postava: Jordan

15.04.2014 4 z 5

Konečná teorie Konečná teorie Mark Alpert

Mark Alpert = velice příjemné překvapení! Navíc předmluva D. Preston...Napětí v příběhu již od úvodních stránek, a jen tak nekončí. Kniha má náboj po celou dobu. Lehké thrillerové čtení se zajímavou myšlenkou. Doporučuju. Koupeno za 29 Kč !!!

11.03.2014 4 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Dirku kde byl Al, Rudi, Hiram?? Komplikovana zapletka z Islandu. Dirk a Sanddcker plus jejich sekretarka v akci :-) Ledovec nehraje az takovou roli jakou by jste cekali. Libilo se mi jak se Pitt pomstil Oskarovi.

05.02.2014 4 z 5

Rouhání Rouhání Douglas Preston

Dobrá kniha. Chyba v úvodníku o stroji, né Torus, ale Isabella! Hazelius - tomu říkám správná kapacita! Wyman slabší, ale super, doporučuju.

23.01.2014 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Ale ano...píše dobře. Není tak drsný jako tatík. Kniha se mi líbila, dobrý námět, zápletka, popis ducha Cradocka. Není špatné si občas střihnout nějaký ten horůrek, příště ale hmátnu po otci :-) Jo a "Rohy" si přečtu taky...

20.12.2013 4 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Dobrá kniha. Rozkolísané napětí, ale zformulované na výbornou. Douglas umí, přesvědčil mnohokrát. Jen nevím zda se mi to zdá nebo ne, ale nebyla tam trochu chyba v kapitole kde Khon se nechá zajmout hlídajícími vojáky načež v další kapitole už vesele pomáhal Waymenovi v práci :-) Jak se ten jeho kámoš dostal přes stráže??? :-DDD

20.11.2013 4 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Děj se odehrává v jednom dni - teda až na epilog. Pan Werne, hlavní hrdina, opět jak už bývá zvykem u těchto autorů, nebyl popsán, takže mi to v knize ubiralo na představivosti a to je chyba. Nechytlo mě to tak jako ostatní knihy a od toho se odvíjela i délka četby.

05.11.2013 3 z 5