HonzaT HonzaT komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Orwell je opravdu skvělý, ale todle je destruktivní dílo, mysl odzbrojující. "Goldsteinovi deníky" přečíst, byla fuška.

07.04.2013 4 z 5

Fajn, nepocítil jsem žádná hluchá místa. To slovo časožrouti se líbí dceři :) Líbil se mi ten příběh, hlavně konec. Na youtubu je to celé, ale v kvalitě 8xzkopírované VHS.

04.12.2019 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Místo televizních obrazovek jako byly v 1984 zde byl Pištík. Ty dvě knihy jsou si vlastně velmi podobné...Je jasné na co chtěl Jirka Orwellů poukázat. Vím, že to jsou knihy k zamyšlení, ale zajímalo by mě jaký měl G.O. vztah k humoru...kniha přečtena cca za 4 hoďky

18.04.2013 4 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Několik akčně dobrodružných kapitol bylo fajn: Antarktida, blesky v parku a hlavně ostrov Gareda kde si to užil nejvíce Ted :-) Děj odsípal, pobavila mě scéna s chobotničkou, ale neustálé předkládání fakt a polemizace ohledně planety to trochu brzdila, byť zde byla třeba. Nejlepší byl Kenner, když Tedovi vysvětloval fakta...a vždy neopomenul dodat: "Tede" např. "Jenže jakou hrozbu El Niňo představuje pro USA, Tede? Prostě tahle kniha stojí si zato přečíst !

08.11.2014 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Četl jsem to cca před deseti lety, a dodnes si stále pamatuji různé sekvence. Hlavně velké Beďary, "honění", rodiče, škola. No prostě paráda, co vám budu vykládat.

11.09.2014 5 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Ani schovanka Constance, ani Dagosta, ani Ave frater, ani Mim. Jen Pendergast a agent FBI co pije hnusnou kávu. Četl jsem lepší díly, ale beru.

25.08.2020 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Nevim, nevim, mne to pripadalo prilis jednoduse psané, skotro jako pro deti. V polovine knihu odkladam, neni jiste zda se k ni vratim...

21.05.2019 2 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Zajímavé kde Crichton ve 27 letech pobral všechny tyto informace, zajímavé v tom, že nefungovalo médium nepřeberných informací internet. Technické výrazy např. když náhodně otevřu stránku a zarecituji: "Rentgenová krystalografie je v biologii dosud nejmodernější, nejsložitější, a také nejnákladnější metoda strukturální analýzy. Podobná je poněkud elektronové mikroskopii..." atd. a to byl jen lehčí odvar odborných výrazů jenž nás provádí kniha. Připravte se na to. Kniha rychle odsejpá. Tak co jdeme dírkovat? :D

22.10.2015 3 z 5

Cesty Cesty Michael Crichton

Název knihy si můžeme vyložit dvěma způsoby. Cesty samotné tam či onam a za druhé cesty Michalova života, sebepoznání, poznání duchovna. Chvílemi mě kniha nudila, chvílemi jsem si říkal:"Do řiti je to pravda nebo ne?" Čtenář pozná osobní život Michala...Crichton chtěl životu přijít na kloub a proto hledal a hledal. Meditoval, pozoroval aury, divoká zvířata, cestoval astrálně...což mě vykolejilo snad nejvíce(při astrální cestě se mu zjevil malý mužíček, nějakej hmyz, a jakýsi čertík jak z pohádky, přičemž vedle na gauči ležela žena a řekla mu co vidí...z toho by člověk snad dostal i strach). Crichton dokázal nakonec pozorovat "svatozář" moderně aury, u stromů, kopců na poušti, kolem lidí. Dokázal se odpojit od těla. Rovněž mě vykolejila kapitola o ohýbaní lžíc...jak to proboha dělalai skupinově?? Kolega mi říkal jednu věc: "když napsal Jurský park, je to vlastně scifi" tak proč by nemohl čtenáře trochu pobalamutit a napsat něco takového? Zajímavost: Crichton měřil už ve čtrnácti letech 2 metry a byl nejvyšší na škole, vyšší než všichni učitelé. Měřil 208 cm. Životem mu prošlo spousty žen a to jsem někde slyšel že byl gay. Knihu bych doporučil spíš ezotrikům.

16.01.2015 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Skvělá kniha.

11.09.2014 4 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

No jo, kdo by čekal, že při tomto hodnocení budu zklamán. Né že by Ibn Fadlánova cesta nebyla záživná...Dokonce mně nevadil ani způsob tehdejší mluvy. Rovněž vím, že Crichton záměrně neměnil výpis z deníku a jen mírně upravil sloh, ale co mi vadilo bylo, že když už knihu upravil tak vše bylo takové strohé, stručné a nerozepsané do podrobna. Rovněž si alespoň mohl přimyslet více charakterových vlastností jednotlivých vikingských bojovníků. Byť si Michael určitě natrápil při shánění informací o putování Ibna F., nechytlo mě to :-( Nejlepší postava Buliwyf) PS: Co mi dozajista ale utkví v paměti bude: Permanentní alkoholismus vikingů, dobrovolná smrt žen při pohřbech válečníků, samotný pohřeb a způsob zabití ženy, a v neposlední řadě vyměšování žen a mužů na veřejnosti(bez potřeby se utírat) a popis zápachu žen...fujki fujki :-) PS2: Nic to nemění na tom, že Michael C. je stále borec

14.08.2014 2 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Tak Daneček mě docela překvapil - umí psát a to dobře. V knize se dozvíme věci o meteoritech, kladivounech i severských větrech. Rachel se projela a proletěla snad vším, stíhačkou, sněžným křížníkem, ponorkou, lodí. Je to politický thriller.

16.09.2013 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Silná to žena ta Dolores, zřejmě nejsilnější žena o které jsem četl....také musela mít dobré hlasivky, když byla schopná tak dlouhosáhle vyprávět.

20.05.2013 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Skoro mně to připadlo jako dívčí román. Žen tam bylo nespočet, Kat, Seichan, Mara, Carly, doktorky Lisa a jiné, dcery Kat, Valja, ženský spolek. Takže za mne, poněkud slabší sigma.

18.05.2020 2 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Né že bych byl presprilis přečtený Jamsesem to ne, mam ho stale rad....ovsem zde se mne to zdalo jako by neco bylo prilis stroze, zkratkovitě a rychle rychle. Konec, uzdraveni Seichan, jaktoze Gray vzal Pala(hasice) do japonska? no atd a atd. ..jasne myslenka dobrá, ale urcite uz nekolikrat napsana v jinych thrillerech....Za mne teda slabsi díl. Ovsem neznamena to, ze bych na Rollinse zanevrel, to urcite ne :)

22.08.2018 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

"Tome, díky." Ještě jsem to nedočetl, ale s hodnocením jsem smířen. Ještě raz dikes, best book...konkretněji edit hodím pak.
Dotčeno.
Otázka nyní je, zda je to nejlepší kniha co jsem četl. ? Možná ano.
Gareth a Bakari - sláva. Skvělé postavy. Zvraty a emoční vypětí popsány velmi živě. Jasně příběh o otci se může jevit jako největší klišé, ale co by jste chtěli v příběhu....******

18.04.2018

Popravčí Popravčí Chris Carter

Dobrá detektivka. Vševědoucí Hunter a opět smolný a nechápavý Garsia. Samozřejmě by jsme tam našli logické chyby, např. jak jednoduše se ti dva dostanou do vrahova domu, kde nebyl ani alarm, a to byl milionář. Čte se to dobře hlavně konec, vtipná byla situace s deja vu.

23.05.2017 4 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

POZOR mírný boojler! Tož tak trošku jsem zaváhal při hodnocení zda 5 či 4.
Vadila mi tam jen jedna jedinná věc, logická, fyzicky si myslím neuskutečnitelná. Ta, jak Chyna vysadila dveře cely Ariel. Nebudu psát jak a čím, ale toto zjištění mi ubralo 5% hodnocení. Ale to nevadí, kniha je opravdu intenzivní. Jednou v noci, když už mě bolely oči, jsem zavřel knihu a uvelebil se v posteli. Nešlo usnout, v mysli mi bloudil Edglar Vess a jeho intenzivní chápání. Byl jsem tolik napjat, že jsem usnul až za hodinu. PERFEKTNÍ DEANE!!!

02.01.2017 5 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Parádní thriller. Odsejpá to! Každopádně výtky si najdu: 1) Scéna kdy Reacher leží pod najíždějícím autem a s vidličkou a nožem dokáže s autem udělat to co udělal, je až nadlidské dílo :D Mechanik hadra :) 2) Ke konci ta "svatyně Duncanových" - zajímavé že by to nikdo nezjistil...Ale co... opět skvělý Reacher. Jeho myšlenkové pochody vás příjemně ukonejší.

22.05.2016 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Achich achich. NUDA ! Divím se, že jsem na stránce číslo 357 a že jsem se až tak dalece začetl. Na té stránce jsem si do ní dal záložku a knihu odložil do police. Potom jsem se chopil Jamese Rollinse knihu Nevinná krev a už úvodní první 4 strany mě chytli více než jakékoliv 4 strany knihy přechod. Snad ji dočtu...ale až po Rollinsovi a možná pár dalších. Ti viráci není špatný nápad, ale klišé jako polibek pod kolotočem a velký počet postav, roztahanost některých kapitol(čtenář dostává naprosto nepotřebné informace z osobních životů nehlavních postav, které stejně zemřou a po zbytek knihy se beztak neobjeví). Jak to dočtu tak komentář či hodnocení možná pozměním, ale prozatím nejde jinak.

15.02.2015 2 z 5