Honey19 Honey19 komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příjemné oddychové čtení, ale tato kniha je z celé série nejslabší.

10.11.2020 3 z 5

Harmonie: Nový způsob, jak nahlížet na náš svět Harmonie: Nový způsob, jak nahlížet na náš svět Ian Skelly

Krasna kniha, nuti k zamysleni o zivote v dnesni dobe.

31.10.2020 4 z 5

Na sever Na sever Scott Jurek

V knize je popisován obdivuhodný výkon Scotta, který chtěl vytvořit rekord v běhu Appalačskou stezkou. Já jsem celkově asi čekala víc cestopis (ačkoliv to nebylo nikde avizováno). Kniha popisuje pocity Scotta a jeho ženy při zdolávání stezky. Ke konci už jsem měla pocit, že tato cesta pro něho a jeho ženu byla velké trápení, nutilo mne to neustále přemýšlet, zda ten rekord stojí za ta trápení a zdravotní komplikace. Chápu, že bez sebezapření by nebyl tam kam se dostal. Jeho výkony jsou obdivuhodné.

28.01.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

3 a půl hvězdy. Předchozí díly byly lepší, tento přišel přiliš rozvláčný, ale pořád je to dobrá detektivka.

07.10.2019 3 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Měla jsem od knihy velké očekávání. Bohužel kniha se mi moc nelíbila. První polovina se četla dobře, v očekávání rozvinutí příběhu. Poté mě ale kniha zcela přestala bavit, příběh se mi nelíbil. S podobným tématem doporučuji knihu: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů.

23.09.2019 2 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Zajímavá kniha o životě nejdéle vládnoucí panovnice. Se stejnou tématikou jsem četla ještě knihu Alžběta II.: Život moderní panovnice, která byla lepší.

12.07.2019 3 z 5

Kanada - Divočinou Severu Kanada - Divočinou Severu Leoš Šimánek

Hezky napsaný cestopis. Kniha mě moc bavila číst, záviděla jsem autorovi dobrodružnou povahu a vynalézavost.

22.05.2019 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Napínavá kniha od začátku až do konce. Konec strhující.

06.02.2019 5 z 5

Hana Podolská ve víru dějin Hana Podolská ve víru dějin Naďa Dubcová

První polovina knihy je v podstatě krátké shrnutí života Hany Podolské, toto bylo pěkně a čtivě napsané, nicméně bez jakýchkoliv podrobností, které bych uvítala. Druhá půlka knihy pojednává o synovi Hany Podolské a ta mě nebavila vůbec.

07.11.2018 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Zajímavý příběh, který nutí k přemýšlení. Nicméně konec knihy mi přišel nelogický a nepravděpodobný.

04.10.2018 3 z 5

Dilema všežravce Dilema všežravce Michael Pollan

Velice zajímavá kniha, kde jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Možná bych omezila autorovo obsáhlé vyprávění v některých částech jsem je přeskakovala, Ale například zážitky z farmy, kde pomáhal, to se mi velice líbilo.
Rozhodně zajímavé bylo i povídání o tom jak fungují tzv. "bio" a "organic" brandy.
Kniha rozhodně stojí za přečtení, myslím si že je důležité aby se lidé zamysleli jak funguje v dnešní době velkokapacitní pěstování/zpracování potravin a ten rozdíl pokud se jedná o farmářské výrobky.

09.08.2018 4 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Opět skvělý díl. Neuvěřitelně mne Peterovy průšvihy a pátrání baví. Řekla bych, že díl od dílu jsou knihy lepší. Už se nemůžu dočkat další knihy.

17.06.2018 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Díl od dílu lepší.

28.05.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha lehce depresivní, nicméně velice čtivá.

25.04.2018 4 z 5

Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Priscilla Jane Stephanie Roberts

Kniha plná krásných fotografií. K počtení toho moc není, ale za tímto účelem jsem ji ani nekupovala.

13.03.2017 4 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Od knihy jsem čekala něco jiného. Kniha je velmi bulvární, připadala jsem si jako při čtení Blesku. Kapitoly ani odstavce chronologicky nenavazují, je v ní uváděno jedno před druhé bez jakéhokoliv smyslu. Za mne rozhodně ne.

25.01.2017 1 z 5

Jíst, mládnout, radovat se Jíst, mládnout, radovat se Amelia Freer

Zajímavá kniha. Většina věcí o výžive, které se zde uvádí je obecně známá, ale není na škodu si je připomenout. Kniha obsahuje i nové poznatky o výživě. V knize jsou krásné fotografie.

18.05.2016 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Krásná kniha. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale po překonání prvních pár stránek byla kniha doslova strhující.

05.05.2016 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Na mne kniha působila velice depresivně. Nesympatické hlavní postavy. Závěr knihy se mi nelíbil.

23.02.2016 2 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Z počátku se kniha pěkně četla, ale postupem času byla snaha autora o vtip v každé větě docela úmorná. Myslím si, že není nutné být vtipný za každou cenu. Nicméně se kniha dá přečíst, přesto bych knihu spíše nedoporučovala. Čekala jsem víc.

08.07.2015 3 z 5