Holubka Holubka komentáře u knih

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Kniha se četla úplně sama. Cain jsem si oblíbila o něco víc než Roxy. Určitě sáhnu po dalším dílu.

17.08.2023 5 z 5

Tina Tina Hana Repová

Tak tohle mě neuvěřitelně vtáhlo. Kdybych včera nemusela jít spát, mám to přečtené za den. Autorka vás hned hodí do děje a tím, že jsou kapitoly kraťoučké, tak příběh utíká šíleným tempem. Další díly si určitě ráda přečtu.

15.08.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Příběh byl krásný, ale moc předvídatelný. Bohužel nejsem tak velký fanoušek "slow-burn". Ale i tak se knížka četla moc hezky a na upršený odpoledne je jak dělaná.

07.08.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Asi jsem divná, ale já se vůbec nezačetla. Vůbec mě příběh nebavil a knížku jsem odložila. Simon s Erikem mě strašně vytáčeli.
Hrozně mě to mrzí těšila jsem se že začnu celou sérii, manžel si ji nemůže vynachválit. Přitom jsem před x lety četla Lovce králíků a ten mě hrozně bavil. Teď asi na Keplera nemám náladu. Třeba se ke knížce jednou vrátím.

04.08.2023 1 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Příběh Emilie mě bavil. Kniha se skvěle četla a příběh byl zajímavý. Knihu jsem začala číst po dovolené v Itálii, takže ještě plná italského jídla, jsem si ji moc užila. Ira byl velmi zajímavý, pořád nevím co od něj čekat. Další díly si moc ráda přečtu.

04.08.2023 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak tahle Celaena mě bavila víc než ta v povídkách. Jsem ráda že v dolech nenechala svoji drzost. Určitě zde působila vyspěleji a ne jako rozmazlený fracek. Mám jen hrůzu z toho co si pro ni král připravil.
Kdo mě dále zaujal byl Chaol. Hrozně mě bavil jeho vývoj vztahu k Celaeně. Jeho uvědomění že kapitán stráží věří vražedkyni mě pobavilo. Za to Dorian mi přišel jako by byl pouze fascinován novou hračkou, ale na konci bylo vidět, že by chtěl dokázat víc. Tak jsem na něj zvědavá dál v příběhu.
Jsem ráda že jsem si Krvavé ostří přečetla před prvním dílem. Celaena se tady o pár věcech zmiňuje a je fajn vědět co přesně myslí a co se odehrálo.

23.05.2024 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Po krvavém ostří jsem sáhla, protože sehnat první díl této série není taková sranda jak jsem si myslela. A jsem za to ráda. Tady jsem poznala rozmazlenou, namyšlenou Celaenu, která si o sobě myslela, že je Terminátor. Její věk a její pověst mi k sobě prostě neseděli. Chápu jedná se o YA ale i tak. Prohlašuje o sobě že je nejlepší z nejlepších, ale hloupá je docela dost. Na druhou stranu k jejímu chování a přemýšlení mi věk seděl dokonale.
Co se týče samotných povídek ty mě bavily a jsem ráda, že jsem se na ně vrhla před sérii a mohla se s tímto světem seznámit s předstihem.
Jsem teď opravdu zvědavá jakou Celaenu dostanu v prvním díle série. Tahle mě občas štvala.

17.05.2024 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Co mě určitě nebavilo byl začátek. Těch prvních pár kapitol se dalo shrnout v jedné a nebyla by to taková nuda. Ovšem když se konečně dostaneme do Whitestonu děj nabírá tu správnou rychlost. Do toho je nám vložena romantická linka. Ta sice ničím extra nevyčnívá ale čtenář si ji užije. Co mě hodně bavilo bylo lékařské prostředí a jsem moc ráda že jsem se pro tuto sérii rozhodla.

30.04.2024 4 z 5

My (navíc novela Epic) My (navíc novela Epic) Elle Kennedy

Nemám co bych vytkla. Oblíbit si je snad víc nešlo a stejně se mi to povedlo. Tyhle dvě knížky doporučuji všemi deseti a klidně bych o těch dvou přečetla dalších deset knih kdyby vyšly.
Novela Epic mě hodně pobavila.

25.04.2024 5 z 5

Denis Denis Hana Repová

Bohužel musím říct, že za mě nejslabší díl série. Denis mě prostě svým chováním v předešlých dílech dost odradil. Sice je v tomto díle už moudřejší a vidíme tady jak dospěje, ale nějak mi to nesedlo.
Opět tu máme i osudy ostatních sourozenců. Lilly a Mattea je mi líto a doufám, že už to i nich bude dobrý. Zase se vrátil do hry Sebastian a jsem jen zvědavá jak to s ním v dalším díle dopadne.

23.02.2024 3 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Nejdřív jsem si říkala, že mě knížka nebude bavit. Pak jsem najednou byla ve čtvrtce, pak v půlce a vůbec mi to nepřišlo. Příběh krásně ubíhal a četlo se to samo. Prostředí skotského internátu bylo kouzelné. Pak přišla hlavní zápletka a já byla docela zklamaná. Nějak mi to nesedlo a asi jsem čekala něco jiného. Henryho mi bylo líto a na emoce to hrálo pěkně.
Z knížky jsem mile překvapená ale v sérii teď pokračovat určitě nebudu. Možná jednou kdybych sehnala další díly v nějaké slevě.

31.01.2024 3 z 5

Lilly Lilly Hana Repová

(SPOILER) Tahle rodina mě baví. Příběh opět krásný a četl se naprosto sám. Ze začátku se ještě spíš řeší vztah Tiny a Adama než se pořádně dostaneme k Lilly. To co udělal Adam mě docela zklamalo. Řekl že chce s Tinou začít od začátku a pak udělá tohle? To bylo hnusný.
Lilly a Matteo mě bavili. Jejich příběh se četl sám a ta chemie mezi nimi byla fakt cítit. Dát je nakonec dohromady díky těhotenství mě trošku zklamalo.
V tomhle díle mi chyběl Sebastian, moc jsme ho tu neměli. Denis se opět choval jako spratek, ale konečně jsme se dozvěděli co se s ním děje. Sice ho mám nejmíň ráda, ale na jeho třetí díl jsem taky moc zvědavá.
Za všechno tohle jsem tu jednu hvězdičku ubrat musela. Série je ale pořád skvělá a těším se na další díly.

11.12.2023 4 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Ze začátku jsem byla zklamaná. Na knihu jsem se moc těšila a čekala od ní toho moc. A to ona nedokázala naplnit. Ze začátku mi vadila er-forma, tady mi prostě nesedla a trvalo mi se začíst a knihu si užívat. Druhý den se mi povedlo začíst a od té doby jsem příběh hltala. Vztah Háda a Persefony mě bavil, jejich vývoj vztahu byl krásný a moc jsem si ho užila, ale něco mi v něm chybělo. Co se příběhu týče, nějaké extra zvraty tady nečekejte. Na začátku jsem si říkala že další díly číst nebudu. Po přečtení si je přečtu ráda. Jsem zvědavá co se bude dít dál a ráda bych se seznámila i s dalšími bohy.

01.12.2023 3 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

(SPOILER) Na to jak mě uchvátila první kniha, tak tady jsem zklamaná. Vůbec jsem se nedokázala začíst. V první polovině se nic neděje, ale opravdu nic. Ani žádných odpovědi se nedočkáme. Poznáváme tady vílí zemi a to zase tak skvělí není. S mapou by to bylo lepší.
Des a Callie byli opět skvělí, ale tentokrát to jejich pouto knížku neutáhlo.
Pořádně se vlastně začne něco dít až na konci. I když jsem konec hltala, nepřinesl to správné uspokojení. Spíš než odpovědi přinesl další otázky.
Na třetí díl jsem ale zvědavá, vztah Callie a Dese mě baví a já jsem zvědavá jak bude fungovat jejich pouto. Ale dám si před třetím dílem pauzu.

14.10.2023 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Dočetla jsem se asi na 70 stránku a vůbec mě příběh neuchvátil. A to mám L.J. Shen ráda. Místo toho jsem sáhla po její jiné knížce a tam už jsem v půlce a příběh mě baví. Tady to mi nějak nesedlo. Snad jednou knížku dočtu.

29.09.2023

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Musím říct, že pro mě toto byl nejlepší díl série. Pořád se něco dělo a děj skvěle ubíhal. Konečně se rozjela i romantická linka, která doposud skoro neexistovala. Je tu pořád ALE! Čekala jsem epickou bitvu, nedostavila se. Čekala jsem nějaké Juditiny intriky, nedostavili se. Čekala jsem velký zvrat na konci, NIC. To to opravdu všechno skončilo jenom tím, že usekla hadovi hlavu? Kterou se navíc rozhodla useknout v tu danou chvíli a nebyl za tím nějaký propracovaný plán? Jako tady mě konec opravdu zklamal. Aspoň jsem se dočkala konečně té romantiky, ale ani ta mi nepřišla nějak extra epická. Bohužel kvůli tomu všemu nemůžu dát knížce ani sérii víc hvězdiček.

Když se na celou sérii podívám zpětně, jsem docela zklamaná. Podle toho jaký je kolem série obrovský boom, jsem čekala něco epičtějšího. Jediný kdo tady za něco stál byl Cardan, ale že bych z něj byla nějak odvařená to se taky říct nedá.

Suma sumárum série Krutý princ není můj šálek kávy a určitě se k ní neplánuji vrátit.

26.09.2023 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Já od téhle série prostě čekala něco jiného. Jinak se to čte dobře akorát člověk musí dávat pozor aby se do všech těch intrik nezamotala. Jo a Jude nemám ráda.

17.09.2023 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Od knížky jsem čekala něco jiného. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Do třičtvrtě knížky se skoro nic neděje, ale pak se to konečně rozjelo. Určitě se vrhnu na druhý díl a doufám že tam ten rozjezd nebude tak dlouhý.

13.09.2023 3 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

Příběh Elly a Wayna mě bavil o něco víc než Roxy a Shawa. Tohle byl krásný příběh o dvou zlomených duších, které se potřebovali uzdravit navzájem. Bohužel jim trvalo moc dlouhou než na to přišli. Prostředí Prahy bylo skvělé akorát se teď bojím že když do ní pojedu tak si všude budu představovat duchy. Závěrečná bitva byla na mě moc rychlá a klidně bych brala i nějaké vysvětlení, proč se tam událo to co se tam událo. Snad dostanu aspoň nějaké vysvětlení v dalším díle. Jsem ale velice zvědavá jak tahle série nakonec dopadne a moc se těším na poslední dvě knížky.

25.08.2023 4 z 5

Temný amulet Temný amulet Bianca Iosivoni

Tenhle díl mě bavil o něco míň než předešlý. Líbila se mi Praha a rusalka mě taky moc bavila. No a konec.....díky němu jsem dala o hvězdičku navíc. Málem i slza ukápla. To jak to dopadlo se Shawem jsem nečekala a už se těším až s ním a Roxy vyjde další díl. Teď se vrhnu na čtvrtý díl na který se moc těším.

22.08.2023 4 z 5