holkazbrooklynu holkazbrooklynu komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Výborně propracované . Skvěle propracované romantické sci-fi se silnou zápletkou a osobitými postavami. Úžasně dopodrobna popsaný děj, silná chemie mezi hlavními hrdiny plus milostný tojúhelník, který nesmí chybět. Příběh je poutavý a jen tak neskončí protože má 600+ stran a nechybí tam na závěr pořádné rozuzlení.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Koralína - často považovaná za strašidelnou pohádku, která má brilantní filmové provedení s propracovanou ruční animací. Kniha se lehce liší od filmu ať už chybějícími postavami nebo dokonce odlišnými scénami. Knihu nedoporučuj pro malé děti je to spíš opravdu pohádka pro dospělé, nejen temnou atmosférou, ale převážně kvůli četným metaforám, které malé dítě nemá šanci správně pochopit. Kniha má poutavý příběh, lehce námětem připomíná Alenku v říši divů.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl Sci-fi příběhu z postapokaliptického světa plný emocí, netradiční hierarchie společnosti, zakázané lásky a nepříznivých okolností. Krásně zvolený způsob psaní, každá informace v příběhu má svůj význam a smysl. Mezi hlavními hrdiny je nadupaná chemie. Skvělé, stojí za přečtení, ale není nutno pokracovat v dalším díle. Neshoduje se s filmem, chybí posavy a důležité scény co formují postavy.

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Brilantní veršované a ponuré dílo nejlepšího režiséra všech dob. Kniha je krásně ilustrovaná pro lepší vykreslení hlavních postav. Námět je opět něco nového / inovativního, což je osvěžující. Baví jak děti tak i dospělé čtenáře.

Divergence Divergence Veronica Roth

Sci-fi příběh z postapokaliptického světa plný emocí, netradiční hierarchie společnosti, zakázané lásky a nepříznivých okolností. Krásně zvolený způsob psaní, každá informace v příběhu má svůj význam a smysl. Mezi hlavními hrdiny je nadupaná chemie. Skvělé, stojí za přečtení a nutno pokracovat v dalším díle. Neshoduje se s filmem, chybí posavy a důležité scény co formují postavy.

22.03.2022 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Byla jsem nemile překvapena. Znala jsem prvotně nabitý příběh z filmu, tak jsem se těšila na lepší verzi. Bohužel lepší verze jsem se nedočkala jediné, co přišlo bylo zklamání. Kniha byla tenká jako leták do Lidlu a s tak brutálně osekaným příběhem, že jsem si říkala, že režisér si musel 90% filmu domyslet sám. Nedoporučuji pro ty co viděli nejdříve film. Jinak se to hezky četlo a jak už jsem zmínila, tak rychle.

21.03.2022 1 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Skvělý příběh vykreslující 20. léta americké smetánky a jejich nepřekonatelné večírky. Kniha je tenká má jednodusše stavěné postavy s jasnou zápletkou. Čte se dobře, protože je příběh poutavý, takže vás ve vteřině pohltí, ale také jak rychle začal tak také rychle skončí.

21.03.2022 3 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Kniha, která změní váš pohled na svět ať jste malý nebo velcí, tlustí či tencí. Hlavní je mít otevřenou mysl pro všelijaké šílenosti a nesmysli. Je to druhé nejznámější dílo Dr. Deusse příčemž první v žebříčku je Grinch a stejně tak jako tato perla má i Kocour v klobouku filmovou adaptaci jménem Kocour z roku 2003.

23.03.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Kniha je pojata z pohledu hlavního hrdiny narozdíl od celé ságy, která je pojata z pohledu hlavní hrdinky. Dílo je především o vnitřních prožitcích a myšlenkách, které formují celý příběh, kdyby hrdina neudělal byť jen jedno z rozhodnutí, nebylo by co číst. Opovážím se tvrdit, že tato kniha strčila celou předešlou ságu do kapsy hned v první kapitole.

22.03.2022 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Novodobá poezie co stojí za přečtení. Autorka zde promítá své zážitky ze života ve 4 fázích. Skvěle napasované na dnešní dobu a strasti či slasti dnešní mladé generaci. Z knihy přímo cákají převážně negativní emoce co vás chytí za srdce.

21.03.2022

Pád Pád Lauren Kate

Skvěle pojaté fantasy obsahující milostný trojúhelník, zakázanou lásku a velmi silnou hlavní hrdinku okolo, které se točí svět. Kniha je čtivá a není zbytečně uměle prodlužovaná. Příběk čtenáře pohltí, takže ideální kniha na jedno odpoledne. Je z celé knižní série. Má dokonce i filmovou verzi, kde se určité detaily liší a jak bývá zvykem kniha je daleko lepší jak film. Postavy jsou více rozvinuté a mají lidštější pojetí.

Stmívání: grafický román. Díl 2 Stmívání: grafický román. Díl 2 Stephenie Meyer

Výborné grafické provedení. Je to skvělý způsob jak čtenáči přiblížit, jak si autorka představovala postavy ve vsé hlavě a mohla nám to předdat se vším všudy. Shoduje se s originálním příběhem.

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Pro mě kniha byla zklamáním, ač obdivuji velikost autora. Když porovnám film s knihou tak je toto jeden z mála případů, kdy mě více oslovil fim a ne kniha. Kniha je oproti filmu nezáživná, únavná a nepoutavá. King je sám o sobě skvělý spisovatel, ale mě jeho tvorba a styl psaní prostě nesedl.

21.03.2022 1 z 5

Čarokrásnické světy Roalda Dahla Čarokrásnické světy Roalda Dahla Stella Caldwell

Dokonalá kniha, když miljete Roalda Dahla. Jsou zde zajímavosti a kuriozitky z jeho knih, jak si to asi sám představoval. Není zde nic co by mi v knize chybělo. Je to skvělé když tyto knihy dětem čtete a pak si mohou prohlédnout jak to asi vypadá. Dokonalost. Je to spíše faktická kniha.

24.03.2022 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Nejznámější vánoční příběh všech dob. První existence Grinche byla zaznamenaná jak jinak než na papír. Bohužel tuto verzi zná menšina populace přičemž film miluje 90% z nich. Neumím si představit jediné Vánoce bez tohodle citlivého zeleného mužíka. Kniha je dokonale ilustrovaná, přičemž je celá zveršovaná a má jak jinak než dobrý konec.

23.03.2022 5 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Skvěle ilustrovaná grafická novela. Příběh je pro nenáročné čtenáře, je to temné a pochmurné. Dobré pro začátečnáky s komiksy.

22.03.2022 2 z 5

Stříbrné knihy snů 1-3 (box) Stříbrné knihy snů 1-3 (box) Kerstin Gier

Trilogie o cestování ve snech a jejich manipulaci. Příběh doplněn o první lásku, život náctiletych v partě, silných protivníků či nepřátel a stěhování k nové části rodiny. Velmi hezky napsané autorka má pro tohle vrozený talent. Každá její kniha stojí za přečtení.

22.03.2022 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ze začátku jsem se obávala, že se v knize nic moc dít nebude, ale díky postupnému pohlcení příběhem tato obava opadla. Kniha byla opět něco nového díky probojení více magických druhů (čarodějnice, upíři, démoni) což tato kombinace není úplně běžná. Velmi hezky napsané, občas s pár zbytečnými detaily ale jinak v pořádku. Stojí za přečtení avšak s další knihou klesá atraktivita příběhu. Pozor nekombinovat se seriálem . Ač je to srovnatelné postava Matta je vykreslena v jiném světě.

22.03.2022 3 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Pro mě velké zklamání. Velké naděje jsem do knihy vkládala na základě skvěle vybrané tématiky a popisu na zadní straně. Kniha mě nezaujala, nudila mě a hlavně byla velmi předvídatelná. Postavy byly málo rozvité, nezajímavé a bohužel snadno předvídatelné. Mám ráda fantasy především co se týká čar, kouzel a magie.

22.03.2022 1 z 5