Ztracená, temná a znuděná (komiks)

Ztracená, temná a znuděná (komiks)

Emily Strange je záhadná a divná postava podrývající autority, v jejíž blízkosti vždycky najdete černé kočky, extrémní zážitky a nevyčerpatelnou inspiraci. U jejích podivně obutých nohou jí bude brzy ležet veškeré lidstvo. Je nezávislá, rebelská a mystická. Přijměte do svých srdcí Emily a ona vám za to nabídne nezapomenutelné zážitky. A navíc to je Emily 3x jinak a v jednom balení – ztracená, temná a znuděná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29181/emily-strange-ztracena-temna-a-znudena-29181.jpg 3.594

Emily Strange

Emily The Strange (2005)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Albatros

degenerator1

Vždycky jsem chtěla být jako Emily ovšem....jsem spíš extrovertního rázu, knížka vás strhne svými ilustracemi a čtyři kočičáci Mystery, Miles, Sabath, NeeChee potěší srdíčko každého milovníka koček zkrátka hledáte-li nekonvenčnost v hmatatelné podobě sáhněte po tomhle komiksu :D

tsal

Tenhle komiks je vizuální pecka, která vás vymáchá v temnotě a depresi jako málo co jiného. V prezentaci depresivně hororového stylu do toho šlape na plno a nenechává si nic na příště. Třešničkou na dortu jsou i mnohé odkazy na popkulturu temnějšího a divočejšího rázu, z nichž jsem bohužel mnohé nejspíš nepostřehla. Doposud tedy dobré.

Co tím ale chtěl autor říct? A tady to jde do kopru. Komiks nemá příběh, nemá ani žádnou osnovu, nijak se nevyvíjí. Jde jen o hromádku střípků a epizodek bez ladu a skladu naházených na jednu hromadu. Trochu také váhám, kdo je cílová skupina. Infantilnost vyprávění (je-li co vyprávět) to táhne maximálně na děti dvanácti let. Ale ty sotva ocení násilí, děsivou atmosféru a hlavně odkazy na skupiny, se kterými budou do kontaktu přicházet spíše starší čtenáři. V závěru tak vzniká prapodivná neurčitá směs ve vizuálně vymazleném balení.

Lenna75
05.10.2015

Pobaví pouze lidi, kteří rádi temnotu v rukou třináctileté holky ocení se smyslem pro humor.
Pozor: pokud máte povahu normálního člověka, raději to nečtěte. DOPORUČUJI!

Aneliss
24.08.2015

Něco úplně jiného než Emily v knižní podobě. Snad ztělesnění Regerova pubertálního snu; na hlavu postavený svět, kterému dominuje třináctiletá dívenka, kočky, hudba jako Led Zeppelin, AC/DC nebo Marilyn Manson, mystika a anarchie. Pokud se neangažujete v emo subkultuře nebo nejste na svět naštvaný teenager, tenhle komiks pro vás rozhodně není.

BojácnéKuře
16.01.2015

Úžasný komiks! :D Emily je prostě nejlepší!

psokůň
26.10.2014

V knihách mi přišla Emily jako celkem obyčejný,sice geniální,člověk.Ale v komikse je mi až nesympatická."Jo já jsem ta Emily,klaňte se mi!"Prostě pan Reger trochu tlačil na pilu..........škoda.Ten příběh o Ztrátexu je perfektní i ty inzeráty,ale ten komiks je celkově..nic moc

jajaja136
31.12.2013

Komiks se mi líbil a vůbec jsem se u něho nenudila.

Pavlína 13
11.07.2013

Ach nudné,a navíc blbě barevně provedené.Té červené a černé tam tolik dávat nemuseli.

pikilo
29.06.2013

Nudný komiks o nudě... to na to jiného říct. Jediné plus je super grafické provedení.

janha
17.11.2012

Černým humorem nasáklý komiks, výrazná stylizace. Chvíli zábavné, chvíli trošku samoúčelné. Sarkastická reflexe, která se asi dobře prodává.

Locika
14.09.2012

Knížku jsem ani nedočetla...

Nina
13.05.2012

Zajímavě nakreslené, ale jinak dost o ničem...škoda.

studentik
16.01.2012

Knížka mi vyrazila dech svými detektivními vlohy :). Doporučuji.

Petrvs
01.04.2011

(Rádo by) punkový komiks, který je určen podle mého názoru nejvíc pozérům. Humor je křečovitý a až úporně punkový a příliš se tlačí na pilu "přejměte kult osobnosti Emily". Asi nejsem vhodná cílová skupina...