hnusák hnusák komentáře u knih

Království meče Království meče František Niedl

Skvělé pokračování série, nenáročná oddechovka na krácení volného času, historické reálie jsou třešničkou na dortu, líbilo se.

27.06.2023 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Čím dál lepší, Wolfram se mne již zažral pod kůži spolu s Benešem a nemůžu si pomoci, fandím jim. Pěkné čtení na dlouhou chvíli, tím nechci říci, že je špatné, naopak, líbí se moc.

23.06.2023 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Opět pěkné, jednoduché čtení okořeněné intrikami, které v té době byly asi na denním pořádku.

21.06.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Bezvadná pochutina, čte se snadno a ještě se člověk vzdělá ( pokud nezapomíná, můj případ ). Samozřejmě již mám své vyhraněné postavy, kterým fandím a dále budu, již jsem započal druhý díl,

20.06.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

I když jsou případy Roberta Huntera velice podobné, zároveň se i liší ve schematech vraždících maniaků, popisy jednotlivých brutálních činů jsou až na kost, ale ruku na srdce, stejně tyto popisy každý z nás očekáváme, otřepeme se hrůzou a čteme dále o to usilovněji... Kniha se čte opravdu sama, tento poslední počin opět hodnotím za pět hvězd.

15.06.2023 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Prostě Silva nezklame, opět parádní čtení a ať si kdo chce říká, Gabriel Allon je, i když už má svůj horizont za sebou, stále borec s briskním mozkem.

09.06.2023 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Opět dobré, oddechové čtení na ukrácení času.

02.06.2023 4 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Oddechové čtení na víkend.

28.05.2023 4 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Musím říci, že kniha mne mile překvapila, je to takové lehké čtení, které jde svižně vpřed a Ondřeje si musíte pro jeho povahu oblíbit, fajnové jsou dobové reálie pěkně zasazené do příběhu.

20.05.2023 5 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Ačkoli Allona již důvěrně znám, stále mne dokáže překvapit a co se týče Ruska a praktik jeho cara, to mne nepřekvapuje, ale naopak mne dokáže drasticky zvýšit tlak. Super počin, který se čte sám.

11.05.2023 5 z 5

Portrét neznámej ženy Portrét neznámej ženy Daniel Silva

Nebudu přehánět, když povím, že Silva je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, jak ten umí vytvořit zápletku a ještě tak sofistikovaně podbarvenou geniální znalostí různorodých témat, čehož jsem byl přítomen i v tomto románu. Říkám, geniální. Neubírá tomu body ani pár editorských nedotažeností.

04.05.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Tento díl je o ždibec lepší než ostatní, ale asi jen proto, že je Kotletův.

23.04.2023 2 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Mne se tento díl naopak velmi líbil, už také proto, že se odehrává v Praze a člověk si může udělat zevrubnou představu o reáliích. Hlavní postava detektiva Mika se mne jeví jako sympatická a na nic si nehrající.

17.04.2023 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Na prvotinu docela dobrý, pěkně to odsýpá a velkým plusem je uvěřitelnost příběhu.

03.04.2023 4 z 5

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

Naprostá bomba, román se čte jedním dechem a i když je smyšlený, věřím tomu, že dnešní Putinovské Rusko, se musí v každém odkazu najít.

24.03.2023 5 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Naprosto perfektní jako vždy z pera D.Silvy, země zla zde opět figuruje v první linii v čele s carem, který má neodbytný pocit vlastní vyjímečnosti.

15.03.2023 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Ačkoli p.Neffa nemusím, tak jsem se do tohoto, dlouho odkládaného díla, přesto pustil. Začátek a až cca do půlky knihy se to celé vyvíjelo docela dobře, poté nastal zlom, a už jsem nemohl dále, zvláště po Božím soudu a různých kecech, se mne román zošklivil a odložil jsem ho hluboko, kde už ho nenajdu. To, co udělal z lidí za zvířata, milý strýc je najednou bestie, hloupý a dementní ožrala králem Prahy, ženy, jsou jenom k pobavení a mnohdá ani to ne, staří komunističtí pohlaváři jsou na výsluní. Vím, celé je to nadsázka a kdyby někdy došlo k el. smrti, byl by to průser, ale toto? Nedočetl jsem.

07.03.2023 2 z 5

Lidožrouti Lidožrouti Pavel Radosta

Tedy, to je dílko, připomínalo mne to vyprávění Prsatého muže, J.Formánka, když žil mezi lidojedy ( bývalými ) v Papui Nové Guineii, i když i tady je lokace stejná. Pěkně zakomponované myšlenky divochů a jejich vnímání světa, jejich nechuť ke změnám a zároveň i bezprecedentní snahy o pokřestění všeho a všech v mylné snaze, že přinášíme spásu ve jménu boha.

27.02.2023 4 z 5

Tak jako u drtivé většiny čtenářů, jsem ani já nic neslyšel o Životické tragédii, o to větší byl můj upřímný podiv nad tím, co ještě vše nám bylo zatajováno. Spojení beletrie s fakty se zde ukázalo jako velmi přínosné, člověk si udělá jasnou představu o časech bezuzdného násilí, ale i o lidském selhání, které se snad ani nedá pochopit a na to navázané nesmírné utrpení, mne osobně vždy strašně dojme utrpení dětské, to musí zanechat hrozné rány na duši. Po přečtení Šikmého kostela, který byl taktéž fantastický, byly Životice dalším dílem, který ve mne zanechal hlubokou pokoru a respekt k dílům pí. Lednické.

26.02.2023 5 z 5

Ani pták nezazpíval Ani pták nezazpíval Farley Mowat

Překvapivě čtivá kniha bez příkras a o tom, jak bezuzdné zabíjení dovede absolutně nahlodat mysl a také o tom, že vylodění na Sicílii pod taktovkou britského velení nebylo žádnou procházkou a spousta zmatků stálo stovky vojáků život.

24.02.2023 4 z 5