Ani pták nezazpíval

Ani pták nezazpíval

V autobiograficky laděné knize se autor vrací k vlastním válečným zážitkům, jež v něm zanechaly nesmazatelné stopy. Rekonstruuje průběh invaze spojeneckých jednotek na Sicílii a do Itálie, známé pod krycím názvem operace Husky. Děj knihy se odvíjí od roku 1939, kdy se mladý Farley hlásí do kanadského dobrovolnického sboru a po nekonečných měsících výcviku se v létě 1943 konečně ocitne na palubě jedné z lodí invazního konvoje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29369/ani-ptak-nezazpival-29369.jpg 4.224

And No Birds Sang (1979)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Naše vojsko

lenyleny
19.08.2017

Nerada čtu knihy o válce, ale mám rada knihy Farleyho Mowata. A tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. A nelituji. I když mi z knihy nebylo dobře, ale je nutné si připomenout, že se takové hrůzy děly . Styl jakým je kniha psána tu krutost a nesmyslnost války podtrhne ale i zmírní , ale jen trochu. Musí to být strašné něco takového prožít a nevím jak se lidé s takovými prožitky pak vyrovnávají,..... ale musí a spisovatel se z toho dostává psaním. Není to krvák a přesto z toho mrazí.

kalache
28.11.2015

Monty mu odpověděl:"Jen do toho,chlapci.Vyhrajte nebo padněte,ale přineste mi Pescaru na stříbrné míse,třeba i zkrvavené!"
To prohlásil velký válečník Montgomery a poslal zpět do bezvýchodné bitvy zdecimovanou brigádu.To byli ti praví páni nad životem a smrtí.Totální bezmocnost a zoufalství.Válka je vůl!!!!!

woodward
22.11.2015

Bláto déšť, zima a válka. Všechna klišé o slunné Itálii letí pryč komínem. Farley Mowat má jako autor pozoruhodně široký rejstřík námětů. Tohle vyprávění o statickém válčení v horském terénu zalévaném proudy deště je fakt hodně syrová záležitost.

bikerbm
14.03.2015

Mowat chvíli s nadhledem,chvíli s ironií a někdy hodně syrově líčí svoje válčení na Sicilii a v jižní Itálii.Hodně dobrá kniha!

jprst
15.03.2013

Poutavá kniha o celkem málo známém úseku bojových akcí kanadských jednotek na italské frontě.