Lidožrouti

Lidožrouti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485734/bmid_lidozrouti-HSb-485734.jpg 4 3 3

V nedotčeném pralese žije domorodý kmen ještě krátce po druhé světové válce svoji "dobu kamennou" bez kontaktu s okolním světem. Ten reprezentuje až americký misionář, který se k domorodcům snese na padáku. Vedle ostatních výdobytků své civilizace jako víru v jediného ducha, coca-colu nebo kolt, přinese do světa kanibalů zhoubný dar - přesné letecké hodinky Breitling Navitimer. A s nimi přichází i největší a definitivní lidožrout. Novela je podobenstvím, vycházejícím ze skutečného příběhu presbyteriánského pastora v Papui Nové Guinei z r. 1954. V textu, který klade existenciální otázky, najde čtenář prvky magického realismu i černého humoru.... celý text

Hall3006
15.05.2023 2 z 5

Satirická knížečka o setkání pilota a domorodého kmene. Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha z méně než 200 stranami. Jednou stačilo.

hnusák
27.02.2023 4 z 5

Tedy, to je dílko, připomínalo mne to vyprávění Prsatého muže, J.Formánka, když žil mezi lidojedy ( bývalými ) v Papui Nové Guineii, i když i tady je lokace stejná. Pěkně zakomponované myšlenky divochů a jejich vnímání světa, jejich nechuť ke změnám a zároveň i bezprecedentní snahy o pokřestění všeho a všech v mylné snaze, že přinášíme spásu ve jménu boha.

Nevimm
12.03.2022 5 z 5

Jak přemýšlí členové kmene, který si občas dopřeje to lidské masíčko?Výborné čtení co má hloubku + kvalitní černý humor.

2022  88%Ztracen v zemi mamutů
2023  93%Šaman ze země mamutů