hlina Online hlina komentáře u knih

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Nádherný začátek adventu. Kniha je čtivá. V některých momentech je to trochu pohádka pro ženy, ale proč ne? k Vánocům to přece patří.

01.12.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Mistrně napsaná kniha.

26.11.2016 5 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Knížka pro mě měla úžasnou atmosféru. Ano, je to román pro ženy, kde se nedočkáte až tak moc překvapivých momentů (i když...), ale čte se to krásně. V dnešním uspěchaném světě to pro mě bylo milé zastavení.

26.11.2016 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Knížku jsem četla velmi dlouho a do čtení jsem se musela nutit. Myslím, že rozumím, proč ji napsal a co tím chtěl autor říct, ale něco mi tam vadilo, něco chybělo. Asi zapomenu, kdo je autorem a jeho osobu si budu spojovat s úžasnými knihami Zlodějka a Posel.

26.11.2016 2 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Knížku jsem zhltla. Sedla mi, četla se výborně. Bavil mě děj, hlavní hrdinka, seděl mi i styl. Ale posledních 30 - 40 stran jsem měla najednou pocit, jako by to psal někdo jiný, méně dobrý spisovatel.

24.11.2016 4 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Ač jsem svůj komentář již napsala, když tady čtu komentáře, tak mi to nedá a musím se zmínit, že jsem byla na autogramiádě této knihy, kde zástupce nakladatelství vysvětloval, jak kniha vznikla.
Nakladatelství požádalo autora, zda by jim poskytl povídky, které mu "leží v šuplíku" a ještě nikdy nikde nevyšly. Z těch si pak vybrali a nechali je přeložit do češtiny.

28.09.2016 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Jerry Pournelle

Ze začátku mě knížka bavila, ale pak se z toho cosi vytratilo. Najednou mě osud hlavního hrdiny přestal zajímat, ale třeba je to jen můj osobní problém.

28.08.2016 3 z 5

Zahrada spáčů Zahrada spáčů Lisa Heathfield

Jak už je napsáno pod mým komentářem, kniha má zajímavý námět, ale něco tomu chybí.

28.08.2016 3 z 5

Aaaachchch...
Možná naivní a předvídatelné,ale já si to moc užila. Copak si člověk nemůže občas dopřát romantický příběh? A pokud v něm jednu z hlavních rolí hrají knihy, pak je odpověď jasná.
Ukládám do knihovny vedle Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů.
"Slečna H. nechápala ty, kteří nevyhazují knihy. Nic jí nepřipadalo méně svaté než špatná nebo průměrná kniha; v tom s ní Sara ovšem nemohla souhlasit.
Pořád to přece byly knížky.
Sara je přeprodávala nebo někomu darovala, ale vyhodit je nedokázala. I když byly tak mizerné, že uvažovala, zda je morálně obhajitelné je dál šířit k dalším, nevinným čtenářům. ..."

28.08.2016 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pro mě velmi příjemné překvapení. Má to nápad, celé je to velmi promyšlené, psáno napínavě.

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Knížka mě pohltila od samého začátku. Slupla jsem ji jako malinu. Velmi emotivní příběh, u kterého mě moc bavilo rozkrývání souvislostí.

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

Velmi čtivý příběh ze života. Čtenář se může v některé z postav poznat.

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Úžasné. Nic jsem od knížky nečekala, moc jsem o ní nevěděla a naprosto mě dostala.
Příběh plný člověčenství a naděje. A závěr? Pro mě naprosto nečekaný, ale nezbytný, aby vše dostalo smysl.
Určitě se chystám i na další autorovy knížky.

13.08.2016 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Velmi čtivé, jen trochu jednoduchá dějová linka.

13.08.2016 4 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Zpočátku mi knížka přišla taková nijaká, ale pak to najednou začalo dávat smysl a já nemohla přestat číst. Nicméně dialogy byly vyumělkované, strojené.
Nemohu o sobě říct, že bych byla fanynkou Jojo Moyesové, ale když už se o ní píše v anotaci, tak tato knížka jí sahá tak po kolena.

06.08.2016 3 z 5

Život a cesta hrocha Obludvíka Život a cesta hrocha Obludvíka Jiří Dědeček

Tohle já můžu, tohle mě baví. Slovní hříčky, které mě dokáží rozesmát.
Ale zamýšlím se stejně jako Taťka pode mnou, pro koho je knížka určena. Nejsem si jista, jestli děti použité slovní hříčky dokáží ocenit. Nic to ale nemění na tom, že knížku zařazuji do knihovny mezi své oblíbené.

05.08.2016 5 z 5

Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa Norton Juster

Úžasné. Moc jsem si cestování s Milem užila. Mám moc ráda knížky, které jsou jednou velkou hrou se slovy. A to o téhle knížce platí stoprocentně.

03.08.2016 5 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Dobře propojeno několik zajímavých a v dnešním světě důležitých témat. Vše popsáno citlivě a laskavě.
Taky jsem měla babičku, která stavěla rychlovarnou konvici na plynový hořák, když ji nemoc přemohla:-(

26.07.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čtivé, mistrně napsané.
Jen jsem byla kvůli komentářům a reakcím na knihu ochuzena, protože jsem od začátku věděla, jak to dopadne.

23.07.2016 5 z 5

Mé první setkání s Kingem. Kniha byla napsána velmi čtivě. Sama jsem matkou, takže jsem to prožívala velmi silně

18.07.2016 4 z 5