hlina hlina komentáře u knih

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Nečekejte žádnou hloubku, děj je předvídatelný, ale je to příjemné prázdninové čtení.

04.08.2019 4 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Knížku jsem dočetla jen kvůli výzvě.

24.02.2019 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

První přečtená kniha tohoto roku. A myslím, že ostatní knihy to budou mít nesmírně těžké, aby ji překonaly, protože tohle čtení bylo naprosto dokonalé.

07.01.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Dobře napsaná romantika.

01.10.2017 4 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Hezké čtení. Pěkně promyšleno, propojeno, zkombinováno.
Moc se mi líbilo moudro návrháře.

01.10.2017 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Knížka se skvěle čte, má zajímavé téma, ale něco jí chybí. Je příliš jednoduchá. Z takového nápadu se dalo, dle mého, vytěžit víc.

01.10.2017 3 z 5

Ženy, které rozdávají adventní věnce Ženy, které rozdávají adventní věnce Josef Pepson Snětivý (p)

Zaujal mě název. Knížka se četla rychle, ale nějak nevím, proč. Co bylo motivací jednotlivých postav? Jaký byl jejich cíl? Proč to autor napsal? Netuším.

01.10.2017 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Mám moc ráda předchozí autorovy knihy a proto jsem se nemohla dočkat, až vyjde tahle. K mému překvapení je naprosto jiná. Ne lepší, ne horší, prostě jiná. Připomíná mi knížky Fulghuma, které mám taky moc ráda. Jen je tam víc humoru a nadsázky. Čtení jsem si užila, musela jsem si těch pár stránek šetřit, a určitě se k nim budu vracet.

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Laskavá kniha, která určitě stojí za přečtení v dnešním uspěchaném světě.

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Mám slabost pro knížky, ve kterých se pečou dobroty. A když ještě navíc mají kouzelnou moc, pak takovému příběhu vždy propadnu.

17.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ač byl konec předvídatelný, příběh místy méně uvěřitelný či nedořečený, kniha je napsána neskutečně čtivě a člověk ji hltá, dokud neskončí. A pak přijde přemýšlení o tom, kolik takových lidí je kolem vás.

13.09.2017 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Nádhera! Knížka pro knihomoly. Moc jsem si ji užila (a hrdinům záviděla), i když je napsaná pro mladší cílovou skupinu. No a co?

01.09.2017 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Příliš rychle popsané rozuzlení, což mě zklamalo, protože jinak mě knížka moc bavila.

26.07.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Čtivé, působivé, ale ztrácela jsem se v množství postav.

24.07.2017 3 z 5

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Magičnost - to je slovo, které mě jako první napadne.
Hlavní hrdinka prožívá velmi silný osobní příběh. Přišlo mi až neuvěřitelné, jak je Ibsenovo vyprávění nadčasové.

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Neuvěřitelně působivá kniha s velmi promyšlenou strukturou. Občas jsem se až ztrácela, ale v podstatě to nevadilo, protože poselství knihy je naprosto jasné i tak.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Agatha nikdy nezklame. Byla to prostě PANÍ SPISOVATELKA.

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Pro mě poetický příběh, který mě velmi zaujal, i když občas mi chování postav připadalo málo uvěřitelné.

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Vztah tří generací žen je pro mě velmi osobní. Došlo i na slzy, protože s maminkou ani babičkou již nemám šanci nic prožít. O to intenzivněji jsem vzpomínala na to hezké, co bylo.
Nezapomínejte věnovat svým blízkým čas, dokud to jde. A nebojte se dávat svoje city najevo.

24.07.2017 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Čtivá pohádka na dovolenou.