hlenicka hlenicka komentáře u knih

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Ach ach,to byla romantika,ale strašidelná! Přes písmenka jsem se zamilovala do obou postav,Sophie a Josepha. Nebylo tu nouze o horor a lásku,napětí a oddech. Kniha je už delší,ale kapitoly jsou krátké a sem tam se tu mihne i nějaká ta černě nakreslená kresba,která dodává čtenáři,že je v příběhu s nimi a může si udělat obrázek,jak jejich hrdinové vypadají. Palce jsem držela všem! Krásný příběh, další Coates určitě nevynechám.

20.04.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Dávám 5*, ale předchozí díly mi přisly rafinovanější, napínavější,víc propracovanější. Tady jakobyste od začátku věděli,jak to skončí. Zádná extra zápletka, ze začátku se tam prolínalo dost postav a jmen,že vám z toho šla hlava kolem a obraceli jste zpět,abyste pochopili,kdo to je. Já nevím, jsem celkem zklamaná. Snad to příště bude zase lepší.

10.04.2023 5 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Sice mi ten konec přišel takový zašmodrchany,že sem nevěděla,která bije a co to ti studenti mluvili,ale bez spoileru tedy... Super další díl, Adam je můj oblíbenec a pokaždé mu držím palce, tady sem už ale mačkala už víc :-) sice sem pak tak nějak tušila o co jde a kdo to je,ale to nevadilo v ději,který byl napínavý od začátku do konce.

21.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tohle bylo jedno velké fuj. Ne na styl psaní,ale na děj. Mne bylo při čtení dokonale zle. Jak popisovali ty mrtvoly. Pak samice a samci... Z toho mne bylo fakt špatně. Až jsem si to dokázala představit,jak to bylo psané naživo. Ještě dneska je mne zle. Bylo to vyprávěno výborně,o tom žádná a konec byl drsný,až mě zamrazilo. Určitě můžu doporučit,ale kdo máte strach z budoucnosti,co by kdyby,nebo komu bývá špatne a kdo nemá rád maso, určitě ruce pryč od knihy!

29.12.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

To byl asi nejpovedenější, nejstrašidelnější a nejnapínavější díl z celé téhle serie strašidelných domů od Coates. Mohlo to možná být kratší,kdyby se neopakovaly slova a děj,co se tam každou noc dělo,než to pořádně vygradovalo,ale stálo to za to,celých 290 stran. Sice mě ta Mara štvala jak mravenec na zádech,jak má na všechno odpověd a nic ji nedokáže rozhodit. Tak tvrdá nebyla,jak si myslela. Parádní díl a těším se na další!

22.12.2022 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Krásná a zároven smutná knížka! A já jsem těm obema dvojčatům tak fandila. Od začátku přemýšlíte,které že to dvojče má být mrtvé. Hm,ja jsem přeskakovala od Rose k Bel. Pořád jsem si říkala,proč je ta knížka tak dlouha, 400 stran,mohlo to mít o stovku méně, nevadilo by to k něčemu,bylo to až hodně rozepisované a opakované,ale i tak me to bavilo. Opravdu to byla krasná knížka a pořádně napínavá!

24.08.2022 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Výborná! Ze začátku jsem se teda obávala,že to bude nejslabší z celé serie,ale pak se to po pulce překulilo a už to mělo náboj a musela jsem to dočíst najeden zátah.

16.08.2022 5 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Takhle mne lhát nekdo celý život, nevím,jak bych se cítila a co bych pak dotyčnému udelala.. Hlavní hrdinka má můj obdiv,jak to zvládala. Když si od začátku myslíte, jak vsechno víte a jak jste sečtělí, HA!, uvidite,že nejste! A když si myslíte pár desítek pred koncem, že víte,jak to skončí, nevíte nic. Super napínavá zápletka, se zákeřným vyustěním. Jo, nevěřte ničemu a nikomu...

14.04.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Miniera miluju a nejvíc ty jeho tlusté bichle! Bohužel, tentokrat me moc nenadchla. Hodne do knihy vkladal udalosti mimo hlavní děj,který by ubral na knize ca.100 stran. Bylo to tentokrat za mě moc roztáhlé, a mam za to,že nejakou podobnou se stejným scénářem ,jsem už cetla. Servaz je pořád borec,ale tentokrát slabý dej, minimum napětí. Alespon za mě. Ale nelituju toho,že jsem si novinku přečetla, fanousek jsem pořád :)

27.03.2022 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Tohle byla dobrá knížka, dá se říct,že napínavý to bylo celou dobu, s hlavní postavou jsem opravdu sympatizovala a jemu ruskému ,pomocníkovi, Zajícovi jsem fandila. Připomínal mi trochu toho rusáka ze stranger things,kdo zná :) Zádný extra horor ani psycho nečekejte, ale taková oddychovka ok.

15.03.2022 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Výborná! Teda začátek sem nějak listovala, už už sem myslela, že to vzdam, připomínalo mi to jen takový romanticko-drama příběh. Ale pak najednou ulom, zničehonic a už sem hltala každou stranu! Chvíli jsem byla zblbla, kdo je kdo, ale víc neřeknu, to už bych prozradila pointu. A do poslední chvíle sem si trhala vlasy :)

09.03.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knizka byla napínavá od začátku a chytl me ihned její styl vyprávení. Jen me mrzí, že jsem to celkem predpovedela sama, kdo bude oním pachatelem. Už před půlkou jsem tak nejak tušila a bylo to čím dal tím víc jasné. Sise jsem pořád tak nejak doufala, že se pletu, že autorka určite neco vymyslí,ale nestalo se.. Tak treba ze me bude poirot :D

23.01.2022 4 z 5

Rozsudek smrti vykonán Rozsudek smrti vykonán Petr Šámal

Brutálně syrově napsaná kniha,jako ale opravdu brutálně. Rozhodně nedoporučuji citově laděným osobám. Jsou zde popisováni ti nejhorší vrazi v Československu,autor popisuje,jak byly vraždy spáchány ( a to i na těch nejmenších dětech),i pro otrlé,za koho se považuji já,to bylo drsný čtení. U každého vraha najdeme fotografie výpisů a dokumentací o popravě,dopisy z cel smrti rodině anebo rodině pro vraha do cely smrti plus fotografie vrahů. Kdo se o tohle téma zajímá,může zkusit.

28.02.2024 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Bohužel,tohle mě moc nenadchlo. Tentokrát nás strašili zombíci v potopené lodi,místo strašidelného domu,jak bývá od autorky zvykem. Kdyby byla kniha o polovinu kratši,myslím,že by byla i napínavější. Přiznám se,že jsem někde přeskakovala odstavce,jak se to pořád opakovalo. Docetla jsem,ale 2x si ji nepřečtu.

01.01.2024 3 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Nemůžu nic vytknout,napínavé od první do poslední stránky. Klasický thrilller s krimi zápletkou,kde jeden z kruhu přátel je vrah.. Tipnete si který z nich to byl?

11.09.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Jak se tu už psalo,taková lepší detektivka,podobná témata už určitě byla zpracována,četlo se to dobře,nijak se neodbíhalo od tématu,žádné zbytečné natahování děje. Ale * méně za ten konec. 40 stran se řešilo,kdo co jak proč,přišlo mi to až moc vyumělkované. Skoda toho,ale jinak super.

25.08.2023 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Psychothriller ze soudní síně! Kdo už četl nějakou od Methose, neváhejte a běžte do další! Čtivé,napínavé,žádné nudné myšlenky, nic,co by nesouviselo s hlavním dějem, všechno to k sobě sedí a výborně to hraje!

22.08.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Taková jiná Darcy, jakou ji neznám. Pro mě to byla smutná romantika,bylo mi Leight hrozně líto,co se jí stalo ( není to spoiler ). Ten začátek se mi zdál ale utahaný,hodně stejných věcí,které by se daly rozhodně zkrátit o polovinu,ale líbila se mi hodně a těším se na novou!

12.08.2023 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Jak se tady hojně píše, takova klasická vyvražďovačka tipů Tajemství loňského léta... Taková hezky čtená hororova pohádka :-)

11.08.2023 4 z 5

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Jako určitě bych neřekla,že to je thriller,ze kterého mně tuhla krev v žilách. To rozhodně ne! Takové normální,napínavé krimi. Nic víc,nic míň.

05.08.2023 4 z 5