hippiesak hippiesak komentáře u knih

E.T. Mimozemšťan E.T. Mimozemšťan William Kotzwinkle

Musím uznat, že první 2/3 knihy jsou fakt super :) Fakt jsem si to užil, možná více než film :) Ale ten konec je takový slabší, jako kdyby to autora už nebavilo a tak to "na silu" dopsal. Ale v komplet to byla fajn vzpomínka :)

07.12.2018 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

No... Asi takto. Jsou dvě skupiny. Jedna četla knihu a nemá ráda film :) Druhá viděla film (několikrát) a pak četla knihu :) Já patřík k druhé skupině. Film znám nazpaměť, na knihu jsem se těšil, že mi rozšíří film, jako se mi to třeba stalo u knihy Forrest Gump. Ale ejhle. Film využil jen hlavní dějovou linku a vedlejší příběhy jsou v jiným duchu, než filmový příběh a prostě mě to tam nesedělo (příběh Jolany a Ukrajince). Kniha špatná není, dám jí 4 hvězdičky (realita je tak 3,5), četla se jinak dobře, ale 5 hvězd to nebude a ani nemohu zaškrtnou "doporučuji". Tak snad jiná kniha... :)

28.11.2018 4 z 5

Super kolekce všech tří kniho o Rychlých šípech :) Myslím si, že tyto knihy jsou již spíše pro nostalgiky. Asi typickej mladej teenager roku 2018 po této knize nesáhne. Děj, linie, styl psaní není zkrátka dnešní. Já tuto kniho oprášil po více než čtvrtstoletí a užil si ji stejně jako v 10 letech :) Je pravda, že během čtení všech tří knih po sobě můj zájem lehce upadal. Záhada hlavolamu = 100%, Stínadla se bouří = 95%, Záhada velkého vonta = 85-90%, ale ve výsledku musím knihu hodnotit jako 95% a proto dám 5 hvězdiček :)

18.11.2018 5 z 5

Polda a Olda do třetice Polda a Olda do třetice Stanislav Havelka

Bavil jsem se i do třetice :) Takže za mě plný počet bodů. Bylo sranda ale pozorovat, že ty díly co byly novější jsem si skoro nepamatoval, za to ty první díly znám skoro na z paměť :)

05.11.2018 5 z 5

Futurista: Život a filmy Jamese Camerona Futurista: Život a filmy Jamese Camerona Rebecca Keegan

Dobrá knížka, líbila se mi. Koupil jsem ji vyloženě jako fanda Cameronových filmů a tak jsem se ke knížce i přistupoval. Ona to nebyla taková ta typická bio-kniha jako třena "Jobs" nebo knížka od Schwarzeneggera, ale byla to nudná 1/5 z dětství a mládí a pak zbytek knihy je vlastně "making of Vetřelci" a "making of Terminátor" atd. mohl bych pokračovat až k Avataru. Takže jako biografie ne, ale jako kniha pro fandy Cemeronových filmů určitě ano :) Je tam spousta zákulisních informací o tvorbě jeho filmů. Já se bavil :)

28.10.2018 4 z 5

Polda a Olda zase spolu Polda a Olda zase spolu Stanislav Havelka

opět super :) jeden z nejlepších doplňkových komiksů ve Čtyřlístku! Líbí se mi, jak je vidět vývoj postav a okolí, kde se děj odehrává, to si člověk ve Čtyřlístku ani nevšiml, jen někdy si říkám, že to bylo dost "free" :) Když Poldu napadlo tahat kýbl vody do 4.patra za pomoci kladky, kdy Polda stojí jen tak v okně a pokřikuje na Oldu jak to udělat :))) a pak vypadne z okna na laně... Ale já se bavil stejně jako u první sbírky a těším se na "trojku" :)

28.10.2018 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

WAU! Nebyl jsem nikdy velký fanda Applu (ale ani hejtr!). Prostě jsem se o to nezajímal, ale chtěl jsem znát tuto historii a tak jsem si tuto knihu přál. V knihovně mi pak ležela cca 3 roky. Ta její velikost a tloušťka mě nelákala a jsem moc rád, že jsem ji konečně doslova oprášil a během pár dní ji "prohltal". Je to skvěle napsané! Ano, někdo vytkl hodně jmen, to je pravda, k tomu ale pomůže jmenný rejstřík na úvodě. Byl to blázen, mega blázen, ale taky skvělý vizionář a inovátor. Člověk až žasne, co se v knize doví a pokud je všechno pravda, co se zde píše, tak vlastně celý IT svět a mobilita je tu díky Jobsovi. Je to trošku asi odvážné tvrzení, ale vypadá to, že je to prostě tak :) Bylo mi líto, že kniha musí končit, ale každý víme, jak tento příběh končí...

13.10.2018 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje jedno z TOP když jsem byl malý. První část jsem hltal, bylo to tím retrem, tou nostalgií, ale jak byly díly ke konci delší a delší, tak jsem si říkal, že už by mohl být konec :) On přeci jenom čtenář 36 let nebude ta správná cílovka :) Moje děti jsou ještě malé, ale věřím tomu, že za pár let to přelouskají již sami a bude je to bavit :)

25.09.2018 4 z 5

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

Koupil jsem si to vlastně jen tak. Objednával jsem si blu-ray s jedním filmem a ten server má i knížky :) Tak jsem si to vzal na asi 10 večerů do postele, když jsem uspával děti. Mile se to čte, vtipné glosy do toho. Pro fandu Krajča a Kryštof kapely je to nahlédnutí do zákulisí a pro fandu Karin samozřejmě také. Je to typické dílo této doby sociálních sítí a blogů. Za mě OK. Přečte nyní i žena. Co bude pak s knihou nevím :) Zůstane v knihovně a za pár let ji třeba oprášíme. Kdo ví? :)

11.09.2018 4 z 5

Polda a Olda Polda a Olda Stanislav Havelka

3x super a to jsem zatím prolistoval jen tu první knížku :) Dlouho jsem chodil v knihkupectví kolem těch třech knih a stále čekal, kdy budu mít volných 7 "stovek" a konečně jsem si je pořídil. Jsem nadšený. Kvalita obrázků na 100 procent. Zvolen pěkný tvrdý a voňavý papír. A samotné komixy netřeba hodnotit. Těším se, jak vezmu do ruky druhý díl :)

09.09.2018 5 z 5

Doupě nestvůry Doupě nestvůry Robert Lawrence Stine

To je poprvé co jsem použil 0 hvězdiček a tato databáze to označuje jako "odpad". Já miluji knížky od R.L.Stine, zejména ty co vyšly pod edicí Stopy Hrůzy. Pak jsou úplně super ty nové co vyšly pod Baronetem. Tyto dětské jsou samozřejmě pro děcka, ale ostatní ze série se daly číst, taky jsem je celkem dobře ohodnotil, ale toto bylo asi to nejhorší co jsem se v životě rozhodl dočíst. Chtěl jsem původně dát jednu hvězdičku, ale kvůli tomu, co se dozvím v posledních 10 stranách tak si to ani tu jednu nezaslouží :)

01.09.2018 odpad!

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

jak tu někdo psal: "to bych od holek nečekal" :-D tak souhlas :)
Jako super knížka, mám rád tento styl post-apokalyptickýho světa a ke všemu světa, kde se stane to, co se stalo tady v této knize :) Já si to užíval, jak to samotné sci-fi, tak tu lehkou erotiku, která byla velmi vkusná a celou tu kniha tak správňácky doplňovala a škoda, že bylo jen těch 380 stran, fakt jsem se bavil :) Chtěl jsem víc. Vložil bych dalších 100 až 200 stran do cca 2/3 knihy :)
MOŽNÝ SPOILER: ta postava Jackie mi byla nejmilejší... :) muhehe

30.08.2018 5 z 5

Nebezpeční andělé Nebezpeční andělé Francesca Lia Block

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je to asi jediná kniha, kterou jsem snad četl již 4x a určitě ne na posledy :) Má stejné kouzlo, jako měla před 20 lety. Nejraději mám první 3 příběhy, ale líbí se mi vlastně všech pět. Každý je jiný, jinak kouzelný. Během čtení knihy toužím být tam s nimi. V domku po Fifi a jíst všechny ty vegetarianské jídla, pít pivo a kouři jointy :)

17.08.2018 5 z 5

Věčně mladý Věčně mladý Robert Tine

Mě se to líbilo. Byl to doslova přepis filmu. Přečtené za 2-3hod. Taková rychlovka někam do vlaku, na cestu. Malá a lehká knížka. Děj známe asi všichni, ale přesto člověk hltá ty poslední stránky ke konci a čeká "jak to dopadne" :) Vlastně nevím, proč taková smutná kniha (film) lidi tak láká, asi tou charismatickou postavou Daniela, která se dnes už málo kdy vidí...

16.08.2018 4 z 5

Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Michaela Vaňková

No... Nečekal jsem, že když si koupím v Levných knihách tuto biografii Angeliny za 9Kč (ano 9Kč) tak tím získám jen polovinu knihu. Druhá kniha je biografie Brada Pitta a jeho milenek a manželek a pak milenců a manželek těchto milenek a manželek :) Je to vlastně bulvární deník Blesk shrnutý do jedné "knihy" (brožury o 144 stranách) s obaleme Angelina. Angelinou to začíná, Angelinou to končí. A polovina knihy (její střed) není vůbec o Angelině :) :) :) Takový bulvár co je za 2 hodiny přečtený. Čte se to dobře, rychle, ale je to vlastně takové nic :) 2,5 hvězdy z 5 (zde dávám 3, já se u toho vlastně bavil) :)

09.08.2018 3 z 5

House, Dr.: oficiální průvodce slavným televizním seriálem House, Dr.: oficiální průvodce slavným televizním seriálem Ian Jackman

Dopředu říkám, že jsem velký fanda seriálu, ale tuto knihu si stejně asi v drtivé většině právě fanda koupí a fanda také musí být mega nadšený :) Já to vidím tak, že tato kniha je doplnění mé 46DVD sbírky. Něco, co mělo být součástí balení jako celku tohoto seriálu. Knížka je tak dobře rozvrzěná a napsaná, že si člověk během čtení představuje že sleduje dokumentární film o seriálu Dr.House. Je to fakt dobře a poutavě napsané. Já jsem se bavil a dozvěděl se velkou spoustu zajímavostí ze zákulisí seriálu. Za mě TOP a vřele doporučuji. PS: Je to psané po ukončené 6.sérii. Ale to nevadí. To hlavní tam je.

07.08.2018 5 z 5

Tajemství: Kdo si hraje s ohněm, určitě se spálí Tajemství: Kdo si hraje s ohněm, určitě se spálí Zuzana Černá

Nebylo to špatné :) Ale nebylo to ani moc napínavé... :) Zajímavý úvod, taková sexy 1/3, pak kolem středu mě to moc nebavilo (nemám všeobecně rád historii, to by mohlo být tím), tedy 2/3 pro mě slabá a konečná 1/3 byla dobrá, to odsypalo :) Za mě by to bylo 3,5 hvězdičky, ale za sexy obálku a 1/3 knihy dávám 4 hvězdy a přeji p.Černé mnoho sil a štěstí pro vydání "volného pokračování" ? :)
EDIT 2021: četl jsem knihu podruhé a bavila mě více :) Takže za mě plné 4 hvězdičky :)

14.07.2018 4 z 5

Astonishing X-Men: Nadaní Astonishing X-Men: Nadaní Joss Whedon

Hodně dobrá komiksová sbírka. Luxusní kresba, málo textu (obrázky mluví sami za sebe, velmi akční prokreslení). Fakt mohu doporučit. Velmi se mi tato kniha líbila.

08.07.2018 5 z 5

Návrat Návrat Joseph Michael Straczynski

Velmi krásná a moderní kresba. Bylo koupeno za pár kaček jako start této série a určitě nelituji. již jsem to otevřel podruhé a opět nadšený :)

05.07.2018 5 z 5

Návrat Jediho Návrat Jediho James Kahn

Z prvních 3 knih o STAR WARS je tato nejlepší! Toto je poctivá kniha. Ne jako ty první dvě. Tato malá kniha se super čte a byla fakt TOP.

04.07.2018 5 z 5