hetzerjoke hetzerjoke komentáře u knih

Psycho Psycho Robert Bloch

Výborně napsaný thriller, ačkoliv děj poněkud brzdili slepá místa rozhovorů vedlejších postav. O to více mne nadchlo líčení psychiky hlavní postavy, jeho motivů a činů. Hororům neholduji, ale Psycho doporučuji.

03.04.2019 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Říkám to nerad, ale musím být spravedlivý k ostatním Crichtonovkám, které jsem četl. Tohle mě nějak neoslovilo. Děj sem sice chápal, ale moc sem se do něj nevžil. Celé to bylo strašně složité, já se v tom ztrácel a konec s výbuchem mě ani moc nenapnul. Ať už mou chybou nebo ne, Kmen Andromeda hodnotím jako průměr. Nečekal bych, že to někdy o nějaké Crichtonovce řeknu.

05.09.2017 1 z 5

Za sobolem na kraj světa Za sobolem na kraj světa Arsenij Vasiljevič Semjonov

U knížky mě velmi bavila téměř všudypřítomná akce, která celý příběh příjemně oživuje. Nenásilnou formou vedlejších dějových linií se zde rozvíjí obraz osidlování sibiře nejen z pohledu kozáků. Pro fanoušky historie námět neohraný, pro ostatní zajímavá vstupenka do světa nekonečných plání, divokých kmenů a všemocné přírody. Do světa dobrodružství.

24.05.2017 2 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Herger: Máš-li strach z výšek, pak jej dnešního dne překonáš. Tak se postavíš veliké výzvě a budeš prohlášen za reka.
Ibn Fadlán: Nechci být rekem.

A takových hlášek ostříleného bojechtivého vikinga a vyděšeného nikdy nic nechápajícího araba je knížka plná. Od první stránky do poslední jsem se moc bavil a velmi mi sednul styl vypravování - zápisky z deníku. Crichton dokázal způsob tehdejší mluvy skvěle nasimulovat a nejednou jsem si myslel, že čtu opravdový historický deník. Napětí, které vládlo okolo mlžných netvorů celý příběh příjemně zatajemnilo a místy krvavější scény ho umocnili. Krásná kniha, kterou by měli fanoušci Crichtona číst povinně.

Herger: Je rozhodnuto.
Ibn Fadlán: Co je rozhodnuto?
Herger: Drž zuby u sebe.

28.03.2017 5 z 5

Kříž proti kříži Kříž proti kříži Radovan Šimáček

Výpravný hrdinský epos cesty prostého jihočeského šlechtice za slávou. Z vysněného dobrodružství se ale hodně rychle stává krutá realita. Milovníci historie si pochutnají. (Mě jako krajana potěšil milevský opat:)

14.03.2017 2 z 5

Knížka, která na vás není náročná. Žádné dlouhé kapitoly, nepřeberno postav nebo složitější případy, které vám zavaří mozek. Naopak. Oddychové počteníčko, u kterého jsem se příjemně bavil. A podobnost s heroickými činy Herkulovými mě jen potěšila, neboť úkoly jako takové znám a vždy jsem se těšil, jaká souvislost se v případě objeví...

13.03.2017 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Jedna z těch mála knih, které se musejí číst v klidu, kdy jste soustředění a dovolíte svému vědomí, aby se ponořilo do děje. Celá podivuhodná idea předvídání budoucnosti pomocí psychiky davu je totiž složitá, ale orientace v hlubokém futuristickém vesmíru s řadou osobitých postav je už sousto, ke kterému je třeba přistoupit se zájmem dějové linie pochopit. Je to trochu náročné, ale výsledek stojí za to - podle mého se jedná o jednu z nejpovedenějších sci-fi,jakou jsem četl.(I když pravda,zas tak moc jich není)

27.02.2017 3 z 5

Pán moří (převyprávění) Pán moří (převyprávění) Ondřej Neff

Za mně nejlépe napsaná kniha trilogie. Maukler,Fix,Hortenzie a Marek už se bez zábran pouští přímo proti šílenému Adrianovi. Pomoc jim poskytne nejedna hvězda verneovek a dokonce i knížek J.M. Trosky. úžasné vynálezy, strhující zápasy muže proti muži, neuvěřitelné cesty, tajemné páky, děla obřích ráží, letecké karamboly, geniální vědci, zkrátka sci fi jak má být!

25.01.2017 5 z 5

Pán vzduchu (převyprávění) Pán vzduchu (převyprávění) Ondřej Neff

Líbí se mi Leviathan, Adrian je dobrý člověk, který myslí jen na blaho lidí, Marek je postava, která mi vysloveně pije krev. Ale to je asi účel i proto se mi kniha dobře četla a nechala mě napnutého až do úplného konce. Pan Neff prostě umí.

27.12.2016 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Kniha Robin Hood je prostě moc faaajn. Vřele doporučuji všem fanouškům Alexandra Dumase.

27.12.2016 3 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Jedním slovem famózní. Fantomas naplnil a dokonce předčil moje očekávání a po všech 623 stránek mě nefalšovaně bavil. Juve jako geniální detektiv, hrdinný Fandor, tedy Charles Rambert, směšný Bouzzile, tajemná Lady Beltham, rozpolcená Helena a hlavně mistr hrůzy Fantomas, všichni do jednoho mě udivovali propracovanými dialogy a akčními scénami. A pro ty, kdo se těší na krvavou přestřelku, počkejte si na slova: "Kdo z koho Juve" Kdo z koho Fantomasi"

02.12.2016 3 z 5

Udet, syn divočiny Udet, syn divočiny Heda Halířová

Na poměrně málo stránek se do knížky vešlo hodně děje, hodně postav s osobitým vystupovaním a jestě víc kouzelneho pocitu,že boje mezi pralidmi jsou odveké a že se autorka neomezuje jen nad chytrostí jedné strany, ale i nad silou druhé. Udet tím vším bravurně prochází a kniha díky němu příjemě drží pohromadě a ubíhá jako voda v řece - svižně! Tohle dokázat se marně pokouší školenější autoři.

10.11.2016 2 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

-pokračovaní komentaře, menší překlik:) -
...od ktere jsem kapitolu co kapitolu čekal větu: Amy volá domů...
Vřele doporučuji. Jo a i film se dá.

04.10.2016 4 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Crichton mě opět nezklamal. Poté,co jsem přečetl Kouli mě sice Kongo napnulo o newton méně, ale přesto knihu rozhodně řadím k nadprůměrným. Všechny postavy mi byly sympatické ( obzvlášť gorila Amy, od které jsem kap

04.10.2016 4 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Můj první Crichton. Knihy s jeho podpisem jsem nikdy nevihledával, ale Koule mě celkem překvapila tím,že jsem při čtení nemohl samým napětím vydechnout. Tahle kniha je právem jedna z nejlepších sci fi, které sem kdy četl. Začínám číst Kongo, tak snad Crichton nezklame.

12.09.2016 4 z 5

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Krásná kniha dobrého nápadu i akcí nabitých bojů mezi příslušníky Skytskýh kmenů. Akorát to věčné pojmenovávání mezi členy expedice: Dmytro Borisčoviči? Ano,Ivane Semenioviči? - to mi moc nesedlo,spíš pobavilo,asi jako zvolání prof. Semenioviče : "Uklidněme se, soudruzi!". Jinak bezvadná kniha.

07.09.2016 3 z 5

Bitvy starověkého světa Bitvy starověkého světa Kelly DeVries

Bezvadná kniha pro všechny milovníky militantní historie a dlouhych urputných válek mezi vznikajícími kulturami. Každá bitva je přehledně popsána do detailů a okrášlena krásnými ilustracemi. Zejména jsem ocenil popisky vojáků. Tahle kniha mě takřka přivedla mezi zástupy obdivovatelů dějin. A ačkoli jsem ji dostal už ve 4. třídě, doteď se k ní rád vracím a věřím že i vracet budu...

01.09.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Musel sem se krotit, abych ji nevzal prostě "jedním vrzem", tak moc byl děj odehrávající se v post-apokaliptické Anglii vyprávěný biologem Billem poutavý.

24.08.2016 5 z 5

V Súdánu V Súdánu Karel May

Ach, jaký smutek, jaké hoře obestoupili mé srdce s koncem této knihy. Rajjs Efendimá, můj hrdina a nejbližší spolubojovník Kary ben Nemsiho, ten přísný a nemilosrdný vykonavatel vůle místokrálovy! Jak se změnil, jak odsoudil dobrosrdečnost Kary ben Nemsiho!
Avšak, kniha ve mě vyvolala emoce, jaké žádná jiná. A zato ji patří mé vřelé díky. Tato kniha jest dalším diamantem do sbírky čtenářů karla Maye.

10.08.2016 4 z 5

Mahdí Mahdí Karel May

Kdo zná Mayovo dílo jen z dnes už legendárních filmů typu Poklad na stříbrném jezeře nebo Mezi supy, četl především notoricky známé knihy z prostředí divokého západu a že existuje nějaký Kara ben Nemsi efendi zná jen ze Stínu pádišáha, ať už jako knihy nebo jako již méně známé filmy z produkce Artura Braunera, ten ať neváhá.
MAHDÍ SPOLU SE SVOU TRILOGIÍ JE TU PRO NĚJ!

08.08.2016 3 z 5