herotabe53 herotabe53 komentáře u knih

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Moc se mi líbí nadhled paní Deváté a i otevřenost. Knihu hodnotím velice kladně, ale není to kniha, kterou by nešlo přestat číst. Oddechová..

23.02.2015 4 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Ivanka Devátá

Rodinný podnik je skvělá oddechová knížka, která nenadchne, ale ani neurazí. Člověk se pobaví, ale není to nic výjimečného. Fejetony, které jsou od cca poloviny knihy mě už moc nebavily, neměly takový spád jako knížka.

23.02.2015 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Názor na celou ságu jsem psala v předchozím dílu, teď zhodnotím jen tuto knihu. Fajn, ale přijde mi horší než díl první.

27.01.2015

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nevím, co k tomu říct. Není to úplně můj šálek kávy, ale rozhodla jsem se přečíst všechny díly, abych to mohla hodnotit konstruktivní kritikou a ne jako někteří, kteří se opírají pouze o film nebo informace z druhé ruky. :)
Pro 13,14ctileté dívky je to asi super čtení, je to romantické, v podstatě se celou knihu seznamují a dávají dohromady. Ale pro 16,17,18 už to asi nebude moc vhodné, pokud zažili první lásku.

24.01.2015 3 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Nejhorší od této autorky, vůbec mi nesedla..

01.01.2015 2 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Souhlasím, taky jsem se od ní nemohla odtrhnout :). Konec byl podle mého poměrně snadno předvídatelný.
Knížky od LL jsem měla tak hrozně ráda, ale nyní dávám už přednost asi jiné četbě..

19.08.2014 3 z 5

Kdo jiný než ty Kdo jiný než ty Cecily von Ziegesar

První kniha od této autorky. Vůbec nevím, jak mám hodnotit, když nemám srovnání.
Tahle knížka nepatří mezi ty, které začnete číst a nemůžete je odložit.
Je to taková oddechovka. Někoho (například mě) štvalo, že u skoro každého kousku oblečení se udává značka.
To bych ta mít opravdu nemusela, ale asi to k tomu patří.

11.07.2014 3 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

"Proč se někdo opíjí s ženskou, která vypadá jako šakalí máma?" při této větě jsem se neuvěřitelně rozesmála.
Na styl Viewegha pořád nadávám, ale ty knížky čtu. Je to oddechovka, nečekejte nic velkého.

01.07.2014 3 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Tak zrovna tahle kniha mě moc neoslovila. Autorka má i mnohem lepší..

29.06.2014 3 z 5

Nebe plné hvězd Nebe plné hvězd Lenka Lanczová

Malinko už mě ta Lanczová přestává bavit. Román sladký jako Coca-Cola.:( Jedna knih, které si člověk přečte, ale nadšený není.

29.06.2014 4 z 5

Všude manžel o dvou kůrkách Všude manžel o dvou kůrkách Alena Jakoubková

Nějak přesně nevím, jakým směrem chtěla autorka ten příběh směrovat. Nevěru bytostně nesnáším a tak mi i vadí o tom číst..ale tak to je věc každého. Narovinu říkám, kdo si chce přečíst něco s deep myšlenkou, tak ať si přečte něco jiného.

19.05.2014 2 z 5

Můj poslední dopis Můj poslední dopis Jana Valentová

Kdybych se nekoukala na to, že to napsala 14cti leté holka, tak řeknu, že to je mírně podprůměrný dívčí románek. Já osobně v něm vidím, že to je prvotina, je to takové nezkušené:). Tuhle knížku mě moc nebavilo číst, dočetla jsem jí snad jen proto, že jsem se doopravdy nudila. Má poměrně smutný konec..

14.05.2014 2 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Knížka byla dobrá, ale nijak uchvácená z ní nejsem. Myslím, že jsou daleko hezčí knížky v této kategorii.
Líbí se mi, že je ta knížka tam malá. Opravdu do kabelky:).

11.05.2014 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Ty vulgarity mě donutily knihu odložit. Čeho je moc, toho je příliš..Když bych se od toho odprostila, tak ten příběh (docela) jde.

11.05.2014 1 z 5

Kamarádky do deště Kamarádky do deště Melody Mayer

Četla jsem ji už před pár lety, ale vím, že se mi líbila. Člověk text musí vnímat protože se může snadno ztratit..Určitě se k ní vrátím:).

Přístav naděje Přístav naděje Rosie Goodwin

Velice zajímavý příběh o dívce, kterou znásilní nevlastní otec a ona uteče z domu.. Kniha je velmi napínavá:)
První od této autorky a nezklamala mě.

17.04.2014 3 z 5

Jak jsem potkala osud Jak jsem potkala osud Šárka Junková

Pamatuju si, že jsem jí četla ve 13cti, tak jsem brečela jako želva:). Knížka je suprová, ráda se k ní vracím, četla jsem jí už mnohokrát. Je docela krátká, ale opravdu stojí za přečtení:)

Zná ji jako svý boty Zná ji jako svý boty Jennifer Weiner

Opět musím udělit 4*/5* :-). Knížka se mi líbila, přečetla jsem jí za jeden prázdninový den. Byla jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne! Musím říci, že je velice dobře, že jsem si nejdříve přečetla knížku a až potom podívala na film.
Ten film je podle mě něco naprosto příšerného....ale za to knížka nemůže..;)
Rozhodně přečtu další knihu od této autorky!

Lásky a nálezy Lásky a nálezy Lenka Lanczová

4*/5* to je u mě dost co říct!:)
Kniha se mi opravdu velmi (!!!) líbila. U knížce se dočtete, že začátky na VŠ nejsou někdy zrovna nejlehčí. Na druhou stranu přicházejí nové lásky, přátelství,.. Určitě se ke knížce vrátím, je vážně super.:-)

17.04.2014 4 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Podle mě další průměrná kniha od této autorky. Pobaví, ale neoslní. Zrovna ji nesjpíš už číst nebudu, moc mě neoslovila.

17.04.2014 2 z 5