Zná ji jako svý boty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh dvou sester před třicítkou, které k sobě nacházejí cestu přes schválnosti současnosti a traumata z minulosti. Sestry Maggie a Rose nemají zdánlivě vůbec nic společného. Rose vystudovala Princeton, pracuje v přední právnické firmě, je zodpovědná, leč neatraktivní. Maggie střední školu dokončila s odřenýma ušima, vyhovující zaměstnání dosud nenašla a své sestře je ztřeštěnou, sobeckou a většinou parazitující zátěží, ale je krásná a svého vzhledu umí zneužívat. Poté, co kromě sestřiných bot či peněz použije Maggie i jejího přítele, se sestry definitivně rozejdou. Ale právě tímto momentem se nastartuje proces velké proměny obou žen. Autorka obratně vytváří hrdinku, s níž se mohou čtenářky snadno ztotožnit;- její zklamání, traumata i obavy jsou přesvědčivé a proces vyzrávání obou protagonistek nikdy nepřekročí míru uvěřitelnosti. Mužské postavy jsou poněkud plošší, ale o ně tolik nejde, ty příběh pouze dokreslují - autorka ví, že píše pro ženy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20216/zna-ji-jako-svy-boty-20216.jpg 3.544
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Metafora
Originální název:

In her shoes, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Zná ji jako svý boty

Charmedka
20.06.2020

Příběh o dvou sestrách, které mají společnou jen velikost bot. Rose je upjatá, pracovitá, velmi zodpovědná žena, které zábava moc neříká. Za to Maggie je úplný opak, divoká, ztřeštěná a slovo odpovědnost ji moc neříká.

Kniha, která nic moc nezaujme, ale ani neurazí. Je to spíše oddechovka k vodě. Neoslovilo mě nijak ani ani filmové zpracování.

bookcase
28.08.2015

Čtivý příběh dvou sester. Autorka se ve svých románech zaměřuje na líčení rodinných vztahů a vazeb.


denisa7400
31.07.2015

Zábavná kniha, která se dobře čte, ale nijak zvlášť neuchvátí.

Iva B.
25.05.2015

Neurazilo ani nenadchlo, příjemná odychovka. Film nebyl žádná hitparáda, ale docela se mi líbil.

herotabe53
17.04.2014

Opět musím udělit 4*/5* :-). Knížka se mi líbila, přečetla jsem jí za jeden prázdninový den. Byla jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne! Musím říci, že je velice dobře, že jsem si nejdříve přečetla knížku a až potom podívala na film.
Ten film je podle mě něco naprosto příšerného....ale za to knížka nemůže..;)
Rozhodně přečtu další knihu od této autorky!

Marčullkas
24.07.2013

Oddechové, zábavné čtení. Dvě zcela odlišné sestry, které k sobě nakonec najdou cestu.