Helianthus Helianthus komentáře u knih

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Nemůžu si pomoct, ale kniha se mi moc nelíbila, jednu chvíli jsem měla dost problém ji vůbec dočíst a dokonce jsem části i přeskakovala (což obvykle nedělám). Kniha mi přišla dost neoriginální a předvídatelná, už velmi brzy dokážete odhadnout to největší tajemství. Postavy mi také nesedly a nejednou jsem se podivila nad jejich hloupostí. Konec mi přišel dost useknutý, v porovnání s pomalejším začátkem mi to přijde škoda a působí to dojem nedodělané práce.

04.11.2018 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Já jsem byla nadšená, nemám co vytknout. Mohu jen doporučit všem fanouškům fantasy, kteří ještě nečetli.

01.11.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Po hodně dlouhé době kniha, ze které mi běhal mráz po zádech. Opravdu jen doufám, že se nikdy nedočkám společenského uskupení, kde 2+2 je pět, ale když se to bude hodit tak 3.

18.12.2013 5 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

Moc krásná knížka, kdy na základě jednotlivých příběhů je možné dětem ukázat a lépe vysvětlit, jak se chovat nemají. Jednotlivé příběhy mají tu správnou délku, aby se daly číst před spaním a opravdu nejsou jen pro holčičky, i když tak lze z přebalu usuzovat. Občas jsem si při čtení říkala, zda autorka před psaním některých příběhů nebyla se podívat u nás doma.

14.02.2021 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Nejdřív jsem viděla film a pak četla knihu. Čekala jsem tedy úplně něco jiného, ale musím říct, že kniha dost předčila moje očekávání! Výborná povídková kniha, která stojí za přečtení.

27.09.2013 5 z 5

Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Michal Široký

Stejně jako u prvního dílu i tady jsou nádherné ilustrace a nápad s popletenými hrdiny je výborný. Jen je dle mne škoda, že právě ta část o popletených příbězích je tak krátká.

14.02.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprosto úžasná kniha, kterou je možné jen a jen chválit.

24.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Je to dobrá detektivka, celkem lepší průměr. Hlavní hrdinka byla dobře popsaná, líbilo se mi, že to nebyla jen kladná postava, ale měla i své negativní stránky, včetně některých jejích rozhodnutí. Co se mi ale hodně nelíbilo je popis na zadní straně obálky. V podstatě jsem až do poloviny knihy čekala, než tedy přijdou na řady i ty ostatní případy.

24.08.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Jednotlivé díly v sérii mají pro mne zatím vzrůstající úroveň. Tato kniha zatím byla nejlepší. Jediné co bych autorce vytkla a ráda se tomu vyhnula je neustálé opakování toho, že je hlavní hrdinka královna ...
Pro mne asi nejlepší části knihy byly s Manon a docela jsem zvědavá, jak se její příběh vyvrbí.

02.04.2017 5 z 5

Sebelhářka Sebelhářka Viktorie Besó

Kniha nebyla špatná, ale je pravda že jsem narazila na několik pasáží kdy jsem měla sto chutí hlavní hrdinku nějakým způsobem probrat. A jsou zde místa, kdy jsem si říkala, že tohle snad ani není možné, ale kdo ví ... Jako dovolenkové čtení doporučuji, ale co mě týče není to kniha, ke které se vrátím.

29.08.2014 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc pěkné, ostatně jako většina jeho knih. Jediná moje výhrada ke knize je, že bych se velmi ráda dozvěděla více o Hampstockových ženách. Tak třeba se příště dočkám.

14.04.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl se mi celkem líbil, nápad, postavy i prostředí si k sobě šli a všechno do sebe pěkně zapadalo, v druhém díle jsem si nemohla pomoct, ale Tris mě docela štvala a její chování mi chvílemi lezlo dost na nervy. Každopádně mě zajímá jak to dopadne, takže třetí díl si pravděpodobně přečtu.

02.01.2014 2 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina pro tuto knihu, moc se mi příběh Báry v druhém díle líbil, za mě lepší než první díl. Opět krásně napsané a nenásilnou podobou se člověk dozví spoustu zajímavých informací o životě v Pompejích.

08.04.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Moc jsem se na druhý díl těšila a za mě to zklamání rozhodně nebylo. Jsem naopak moc ráda, že se autor vydal trochu méně překombinovaným směrem než u knih s Lincolnem. Co mohu opět jen vyzdvihnout je autorova informovanost o tématu, o kterém píše.

14.02.2021 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Deavera mám ráda a i celou sérii Rhyma a Sachsovou. Prostředí diamantů bylo zajímavé a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí na toto téma. I tak bohužel kniha byla dle mého jedna z těch slabších v této sérii. Dle mého už hodně překombinované. Moc dějových linek, které se vždycky nějak sejdou a tentokrát to za mě nefungovalo.
Nejvíc jsem se těšila na části s "vedlejší" postavou v knize Vimalem Lahorim a vlastně mě části s Rhymem a Sachsovou moc nebavili.

10.07.2020 3 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Dočetla jsem celou sérii. Za mě tedy byl nejzdařilejší první díl. V druhém a třetím dílu jsem některé scény přeskakovala a poslední díl jsem vzala metodou rychločtení a do dočtení jsem se musela nutit. Všechno v tomto příběhu je prostě dohnané do extrému, buď všechno a všichni totálně přeslazené a naprosto dokonalé, včetně neustálého sexu nebo naopak všechno a všichni totálně nejhorší padouši. Za mě opravdu ne a v budoucnu ani nemám chuť si od autorky další knihy přečíst.

15.11.2018 1 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Výborná fantasy kniha. Jedinou výtku bych měla jen ke konci knihy. Ten mi přišel moc rychlý, zbrklý a nedovysvětlený.

03.10.2017 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Detektivka odlišná od současných detektivek, ale naprosto perfektní. Kniha neuvěřitelně propracovaná, ostatně jako i ostatní autorovi knihy.

14.09.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dala jsem na reklamu a nevím zda to bylo přílišným očekáváním, ale kniha mi nepřišla nějak extra skvělá. Naopak mi hlavní hrdinka a vlastně většina situací přišla až moc nereálné. Pokud ale člověk při čtení přimhouří oči nad nereálností, tak se jedná o příjemnou oddychovku na dovolenou. Na nejlepší thriller to podle mne rozhodně nemá .

19.05.2016 3 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Zajímavá kniha, kde je jednoduše popsáno, jaká procesy se v těle odehrávají a jaký vliv má na tyto procesy jídlo. Doporučuji všem, kdo chtějí upravit jídelníček.

12.09.2015 5 z 5