Hedwik Hedwik komentáře u knih

Cesty k sobě, miluji se Cesty k sobě, miluji se Marek Havlíček

Knížku jsem přečetl dvěma dechy a i když to byl fofr, za to si může kniha sama, absolutně zapůsobila tak jak měla. O knize jsem se dozvěděl z portálu o moto cestování "Kolama dolů", kde Marek Havlíček byl hostem.

22.08.2016 5 z 5

Pařížská kravata Pařížská kravata Mika Waltari

Tak trochu zklamání, je to zhýčkáním od Walteriho, může si za to sám :)

06.06.2016 2 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Krásné! Některé povídky veselé, některé méně, ale je zajímavé jak celá kniha povídek graduje.

31.05.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Chtěl bych také svoji truhlu :)

25.05.2016 4 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Kniha je velmi hezky napsána a opět mě pohltila celou svou originalitou. Co mě však trochu vadilo a nepůsobilo zas tak lehce jako celá kniha, je popis milostných scén. Však je to jedna nepatrná vada na kráse :)

12.05.2016 4 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Zajímavá kniha, zas tak trochu jiný styl psaní než na které jsem zvyklý u pána Pratchetta, avšak styl je to pohádkový a ten se mi zamlouvá. Pidimužíci jsou parádní a ta jejich mluva a překlad, no nemá to chybu :)

27.04.2016 4 z 5

Kniha na kterou jsem se dlouho díval s jistým despektem. Vnímal jsem ji jako knihu pro ženský neb o ni neustále básnila manželka, má maminka a kamarádky okolo mě. Jednoho dne mě má milá žena pobídla ať to alespoň zkusím. Zkusil a bylo to skvělé! Příběh je poutavý a všech těch 732 stránek jsem zhltl jedním dechem, veliká věc. Trochu mě však rozčiloval Taita s tím jak byl skvělý a jak by se skoro celý Egypt bez něj neobešel. Možná, že mě mluví však jen mužská ješitnost :)

17.04.2016 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Musím přiznat, že tuto knížku jsem si vybral trochu jako znouzectnost, nechtělo se mi do ní a až na mě přišel jednou hlad a já nevěděl co číst. Nyní už vím jak jsem byl hloupý! Krátká a úzká knížka, ale velmi dlouhý a hluboký obsah! Tleskám!

29.02.2016 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Krásně čtivé, milé a dětsky naivní :)

20.02.2016 4 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Wateari mě baví. Po Sinuhetovi jsem si dal hned Tajemného Etruska a to jsem neměl dělat, zkrátka jsem to nedal. Ke knize jsem se vrátil, až jsem ucítil svůj čas, tedy to trvalo snad tři roky a to více jsem čtení užíval. Kniha je velice působivě napsána a líbila se mi, skvělé opáčko dějin. Jen jsem si říkal jak to kdysi měli s bohy, jestli stačilo víno a vzácné masti a ejhle bůh u vás a nebo v tom bylo něco většího. Samotná postava hlavního hrdiny mě místy lezla na nervy, buď bojoval nebo chodil po ulicích a pozoroval lidi a při tom čekal neustále na znamení, které trvalo někdy i několik let, zajímavá činnost :) Však někteří z nás na to znamení také čekají a v tomto se asi moc nelišíme od našich předků. Avšak to je zas na jinou knihu :) Velmi knihu doporučuji ke čtení a zapřemýšlení.

02.02.2016 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Velmi smutné, když člověk s nalomenou myslí nechá pohltit svoji prací a k tomu všemu si nasadí růžové brýle.

20.01.2016 4 z 5

Jawa kolem světa Jawa kolem světa Pavel Suchý

Náramná kniha, kterou mi přinesl Jeříšek. Pavla Suchého jsem na jeho cestě sledoval, když cestoval skrz jeho deník vyvěšený na internetu. Trochu jsem se ztrácel při čtení v čase, škoda jen, že se více nezmiňoval kolikátého je. Však toto neubírá na kvalitě a zážitku při čtení. Pavel dokáže parádně vtáhnout do děje a samotné zakončení knihy je zralé na film. Tleskám ve stoje a tuze závidím, veliký to muž.

18.01.2016 5 z 5

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Zajímavá kniha, avšak nedá se říci, že bych si z ní úplně sedl na zadek. Chápu, že kouzlo a síla knihy je ve formě, ale přišlo mi, že podobné téma, podobný styl jsem už někde četl. Zkusím však ještě nějaké dílo.

15.01.2016 3 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Terry Pratchett mě rozhodně baví. Pokud máte špatnou náladu vezměte si ke kávě Terryho. Je náramné jak jsou knihy různorodé, vtipné, dvojsmyslné a inteligentní. Propojuje světy příběhů fantastična a dokáže se poprat s mnoha styly a tématy. Jak já toto miluji. Chytré kočky a krysy...? Jasně, třeba už mezi námi jsou a pěkně se nám smějí :)

06.11.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha rozhodně není špatná, líbila se mi více než Hypnotizér. Velice pěkně napsané a autoři neztráceli zas takový čas popisem okolí, pocitů a jiných s kterými se ostatní pisatelé vyžívají.

11.08.2015 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Pan autor mě jako vždy totálně rozhodil. Když už jsem tušil, kdo je vrah a budu si moc dopřát zasloužený odpočinek...ono najednou ouha, vše je jiné a spánek se nekonal :)

20.07.2015 4 z 5

Embéčkem kolem světa Embéčkem kolem světa Michal Vičar

Knížku jsem dostal od přítelkyně k narozeninám, společně s DVD a musím říci, že škoda, že knížka není delší, jedním dechem. Neskutečný příběh, klaním se! Knížka má čestné místo vedle foglarovek, když se vzbudím mam ji hned před očima...snad tento komentář přítelkyně číst nebude :)

16.03.2015 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Knihu jsem dočetl, založil do knihovny vedle ostatních ze Zeměplochy...a pak to přišlo. Někde v dáli přišla Smrť. Nohy z jílu je velice hezky napsaná knížka i když jaká kniha od Terryho není i když Noční hlídkou si u mě nastavil laťku. Musím číst další, abych tu laťku přelezl, na takový tělocvik se velmi těším :)

16.03.2015 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Skvělá kniha, doporučuji zahrát si po čtení deskovou hru Zeměplocha. Jde o to, že každý svět má své mouchy, ale tento prachettovský je chutnější a v můžete v něm být čím chcete.

23.02.2015 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Kniha se mi líbila, nebyla tedy tak odzbrojující jako její sestřičky, které jsem četl dříve, ale to vůbec nevadí, alespoň je možné vidět zvyšující se úroveň autora.

10.12.2014 4 z 5