Jawa kolem světa

Svět umí být někdy báječným místem pro život a rozhodně jeden z nejkrásnějších pohledů na něj musí být ze sedla motorky. Své o tom ví Pavel Suchý (1974), který jako první český motorkář objel Zemi. Kromě odvahy a štěstí mu rozhodně neschází nadání dobrého pozorovatele a snad ještě lepšího vypravěče. Svou osmiměsíční cestu kolem planety v sedle skoro čtyřicetileté Jawy líčí s pro něj typickou nadsázkou a lehkou ironií, přičemž si všímá historických i dalších souvislostí, zážitky nezveličuje a pracuje s dnes nepříliš módní pokorou. To dává jeho stylu lidský a inspirativní rozměr, který činí z již tak jedinečného příběhu ještě atraktivnější čtení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276876/big_jawa-kolem-sveta-A2K-276876.jpg 4.829

Kniha Jawa kolem světa

lordchaos

Na knihu jsem se těšil, dočkal jsem se a byl jsem spokojen! Libí se mi, jak to autor pojal. Chlap, co bez velkýho divadýlka předvede pořádnou českou premiéru. V motorce se vyzná, vždycky si poradí a jen tak mimochodem rozsekne letitou otázku. Ke konci knihy byla cítit únava. Když jsem později zjistil, proč, byl jsem moc rád, že to Pavel taky dal a jede dál!

Endy17
10.01.2019

Když jsem si reprezentativně zpracovanou publikaci odnášel z přednášky, byl jsem přesvědčený, že nemůže ani zdaleka dosahovat úrovně autorova vyprávění. Spletl jsem se stejně kolosálně jako všichni ti, kteří prorokovali Jawě debakl.

Shashlick
22.11.2018

Cestopis se četl dobře, jen mi vadilo časté používání různých novotvarů vycházejících třeba z angličtiny. Myslím, že to bylo zbytečně šroubované.

Autor podává zajímavý náhled do kultur, které měl možnost za svoji dlouhou cestu poznat.

martinidd
25.03.2016

Pro všechny kdo někdy někam vyjeli na motorce aspoň do sousední vsi :-) Sledoval jsem cestu už když to autor jel, tak jsem tuhle knihu mít musel :-)

Miricius
21.02.2016

Cestopisy čítam za účelom poznania zvykov a obyčají miestnych ľudí. Táto kniha je skôr o samotnom cestovaní, kde často popisuje trable pri prechode hraníc a samotnej byrokracii a "šikane" turistov. Avšak dopĺňa rôzne historické a geografické súvislosti, z ktorých som sa čo to priučil. Kniha je doplnená peknými fotkami, ktorým by som vytkol len to, že mohli byť zaradené až za samotným príbehom. Odporúčam danú sériu fotiek preskočiť a vrátiť sa k ním až keď narazíte na novú sériu fotiek, resp. koniec knihy.
Chcel som dať štyri hviezdičky, ale za odvahu na takýto trip a "nonšalanciu" s akou sa autor-cestovateľ vysekal z technických a byrokratických problémov dávam hviezdičiek 5.

Hedwik
18.01.2016

Náramná kniha, kterou mi přinesl Jeříšek. Pavla Suchého jsem na jeho cestě sledoval, když cestoval skrz jeho deník vyvěšený na internetu. Trochu jsem se ztrácel při čtení v čase, škoda jen, že se více nezmiňoval kolikátého je. Však toto neubírá na kvalitě a zážitku při čtení. Pavel dokáže parádně vtáhnout do děje a samotné zakončení knihy je zralé na film. Tleskám ve stoje a tuze závidím, veliký to muž.

misa235
07.01.2016

Super cesta, skvělé zážitky, jen tiše závidím. Pro nezasvěcené nemá smysl knihu popisovat, ostatní moc dobře vědí o čem je (stejně je to všem z popisu jasné) :D
Napsané čtivě, neformálně. Kniha samotná je dobře zpracována, pevná vazba, kvalitní papír jak na text tak na fotky. Našel jsem několik chyb, které ale rád přehlédnu. Kniha bude určitě na viditelném místě v mé knihovně. Pro fandy Jawy a motocestovatele nutnost, ostatním, co mají rádi cestopisy, také mohu jen doporučit! Pokud ovšem seženete, ale bude dotisk. ;)