Hedwik Hedwik komentáře u knih

Národ Národ Terry Pratchett

Mila kniha u ktere je potreba hned na pocatku otevrit hlavu a premyslet o cem se vlastne pise, nuti premyslet a hledat TO co Pratchett umel vzdy s urcitou nadsazkou sdelit. Je to dalsi kniha, ktera mi ukazala jak velky spisovatel Pratchett dokaze byt a jiste je.

12.06.2013 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Velice ctive, seznacni ! Ale co jineho se da napsat o romanech tohoto spisovatele? :)

29.05.2013 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Take jsem knihu zacal cist, kdyz jsem byl maly, ale nedocetl a jsem za to rad neb jsem si ji precetl az nyni, kdy jsem starsi a uzil jsem si kazdou stranku. Verneovka do kazde knihovny !

29.05.2013 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Prvni kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele cetl a hned si me ziskal. Knihu jsem cetl, kdyz mi bylo 15 let a stale se k Vernemu vracim, stale ctu jeho knihy a doufam, ze jeste dlouho budu cist.

29.05.2013 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skvěle napsané, vypjatější a zároveň děsivější knihu jsem snad nečetl. Byl jsem absolutně zatáhnut do děje knížky, prožíval jsem se všemi hrdiny jejich osudy. Měl jsem chuť křičet, měl jsem chuť se zastávat nespravedlivých a otevírat oči ostatním. Mrazí mně ještě teď.

27.05.2013 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Presne, jiz recene, clovek bude mit tendence porovnavat vzdy. Film patri k oblibencum, za to tato kniha byla pro mne malicko zklamanim.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jak nebyt zlomen, hltam a doporucuji.

22.05.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha, která by neměla chybět v každé domácí knihovně.

22.05.2013 5 z 5

Kniha, ktera bych rekl byla pro jedna z klicovych. Nez jsem ji precetl hodne jsem o ni slysel a musim rici, ze jsem byl vuci ni diky zvestem imunni. Pak jsem ji vzal do ruky a četl a musim napsat, ze se stala jednou z nejoblibenejsich knih co jsem kdy cetl, zvesti nelhaly a ja podlehl. Cetl jsem ji pred nekolika lety a stale mam v hlave jakousi historii Egypta v kostce a ma pritelkyne, ktera je egyptofil, toto velice ocenuje :) Velice vsem doporucuji.

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Ja tuhle knizku proste muzu, umocneno divadelnim predstavenim Husy na provazku.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Velike a mile prekvapeni, sice se v knize najdou mista, kdy pozornost pada, ale spise bych rekl, ze je to zamer autora, protoze pak mi toto vynahradi dvojnasob. Neni mozno si knihu rozvhrnout, kdy na ni budete mit cas, protoze musite cist neustale a vse ostatni se ridi dle knihy :)

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha je velice ctiva, byla moji prvotinou od tohoto autora a urcite si prectu dalsi, jen mi prijde, ze podobnych knih je na trhu spousta, dej pro mne byl lehce predvidatelny.

22.05.2013 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Po přečtení jiných Zolových knih, mě tato né úplně dostala. Jedná se určitě o zajímavé téma, které si žádá přečtení, konec knihy si vydařil, ale v souhrnu ta laďka zolových knih je výš.

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Velmi povedena, poucna a nadcasova kniha, ke ktere se rad vracim. Rodice mi take z ni cetli a ja zas z ni predcitam sve pritelkyni.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Zajimave cteni do mestske hromadne dopravy, zvlast pro ty, kdo vam kouka pres rameno :) Knihu bych nazval klasikou, avsak kvuli tomu, kdo ji napsal, kdyby ji vsak napsal nekdo jiny knihu bych ohodnotil zcela jinak.

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Doporucuji knihu cist pri pustenych The Doors, umocnuje to zazitek na druhou.

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Pekna kniha, ale pro mne jako pro amatera pres umění, velice obtizna. Kdyz bych knihu zhodnotil, velice pusobive a bavila mne, kdyby se vsak autor odprostil od vetsiny popisu umeleckych del, byla by kniha polovicni, ale to by vsak uz nebyl Eco.!

21.05.2013 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Úchvatné čtení, které mě pohltilo a nepustilo ani o několik měsíců po přečtení. Můj zájem o příběh pokračoval filmem, mluveným slovem z rozhlasu (velice povedené, dopiručuji) a konče prozkoumáním internetu co je a není pravda. Veliká závislost !

21.05.2013 5 z 5

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Když si člověk nastaví u Irwinga moc vysokolou laďku (Pravidla moštárny, Svět podle Garpa), má pak tendence všechny knihy od tohoto skvělého spisovatele porovnávat, snažím se od toho odprostit, ale nejde to. Kniha má velice zajímavé téma a byla přečtena druhým dechem, první patřil výše zmíněným knihám. Určitě bych však knížku doporučil k četbě.

21.05.2013 3 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Poslední Puzova kniha a já tleskám. Doporučuji, pokud se chcete odprostit od knihy a být nezatíženy, raději ji čtete až po návratu z Vatikánu.

21.05.2013 5 z 5