Hatshepsut Hatshepsut komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Několikrát jsem viděla filmovou verzi, ale ke knize jsem se dostala až díky čtenářské výzvě. A co si budeme povídat, Sherlock Holmes je prostě detektivní klasika! Jeden z nejznámějších případů slavného detektiva, který se odehrává v pochmurném, děsivém prostředí blat, v oblasti devonského hrabství, kam se vydává se svým přítelem doktorem Watsonem, objasnit záhadnou smrt majitele panství baskervillů. Akční, záhadné čtení s hororovými prvky, zkrátka příběh, který nezklame!

25.12.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mám pocit, že pokaždé, když si tento nevšední příběh Malého prince přečtu, objevím zde něco nového k zamyšlení. Určitě tato kniha více řekne dospělým než dětem. Hlavně to, jak důležitá je opravdová láska a přátelství a jak je těžká jejich ztráta.

22.01.2022 5 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Jedním slovem - skvělé! Pokud potřebujete najít knihu, u které se perfektně odreagujete, je to právě tato. Fakt jsem se bavila. Ano je to předvídatelné, zas až tak nic nového na trhu, ale autorka píše čtivě a příběhy jsou plné humorných hlášek, které prostě nezklamou. Super oddechovka na léto.

31.07.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek je nezapomenutelnou klasikou historických romancí. Autorce se zde podařilo lehkou ironií představit život a společenské události anglického venkova na konci 18. století. Příběh má i mnoho filmových zpracování, za mě nejzdařilejší seriál odvysílaný BBC s Colinem Firthem. Postavy Darcyho a Elizabeth se staly velkou inspirací i dnešních romantických spisovatelů a jsou stále nesmrtelnými ikonami a to mluví za vše!

08.04.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

První kniha od této autorky, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem mile překvapena. Rozhodně konec 16. století v Čechách nebyl žádný med. Pro francouzskou lady, vdovu po Vilému ze Zhoře je pobyt na Jelení hoře velmi nelehký, ba co víc je nebezpečný. Nepřístupnost švagra, jeho lidí, mor a nakonec tajemní lapkové, to vše, po pozvolném počátku, přidává příběhu na čtivosti. Nakonec posuďte sami, určitě doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Po přečtení série s Erikou Fosterovou jsem si přečetla první díl s Kate a vypadá to na slibnou sérii detektivních příběhů. Napnutá jsem byla až do konce a to hlavního vraha od začátku znáte. Akorát si budu muset dávat mezi díly přestávky, jelikož zločinci pana Bryndzy jsou opravdu šílení a jen tak na ně nezapomenete! :-)

05.07.2023 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Tak nějak jsem od této knihy nečekala nějaké překvapení. Ale opak byl pravdou. Je to velmi předvídatelný námět a taky jsem nemusela projevy hlavního hrdiny při sexu, ale proč být za puritánku, každému se holt líbí něco jiného. :-) Samotný příběh byl ale velmi čtivý a pozvolné tajemné a temné odhalení všech nočních můr obou hlavních postav mělo něco do sebe. U operace "emoce" jsem se pobavila. Takže výsledek? Nereálné, nic nového pod sluncem, ale od knihy se neodtrhnete! Takže další díly si určitě přečtu!

06.02.2024 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Na poslední díl jsem se moc těšila a byl skvělý. Tato autorka rozhodně umí napsat romantický příběh plný humorných hlášek, které vás jednoznačně pobaví. Poslední z bratrů se nám zamiloval a série s bratry Milesovými tím skončila. Velká škoda! Tak snad nás autorka brzy překvapí svými dalšími příběhy, já si je rozhodně ráda přečtu! Celou sérii velmi doporučuji, je to úžasné oddechové romantické čtení!

16.08.2023 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Příběh, který rozhodně stojí za to přečíst. Autorka nám představuje velmi nezávislou a pohodovou Kristen, která potká svojí spřízněnou duši, ale bude mít nakonec šťastnou budoucnost? Krásné čtení, plné kousavého humoru, kde nechybí přátelství, pochyby, zoufalství, romantika ani láska.

Poznámka autorky ke knize:
Kristenin šťastný konec nikdy nebyl o tom, že otěhotní. Byl o tom, aby si dovolila být milována navzdory tomu, co sama vnímala jako své nedostatky. Byl o tom, aby si přiznala, že ji nedefinuje její schopnost rodit děti a že její cena jako člověka je mnohem vyšší, než jaký je stav její dělohy. Potom teprve mohla žít své šťastně až do smrti.

17.07.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Myslela jsem, že budu mít po takové době problémy si vzpomenout na příběh Eriky, ale vše mi čtením krásně naskočilo. Je fakt, že po dočtení minulého dílu jsem nechápala autora, že sérii takto ukončil? A ejhle je tu další díl a mně se moc líbil. Bohužel jsem si vraha tipla vcelku rychle, nicméně zápletka byla povedená a konečně snad na Eriku čeká i nějaké to štěstí.

29.06.2023 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Pro mě je to jedna z autorek, kde sázím na jistotu. Její příběhy možná nemají originální námět, obsahují romantická klišé, ale jsou velmi čtivé. Líbí se mi, že vždy v příběhu najdete kromě lásky, přátelství i rodinu nebo nějakou komunitu, která drží při sobě.

"Krása je v tom, jak žijeme, jaký život kolem sebe vytváříme. Žít život, který má smysl."

09.06.2023 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Skvělé! Já jsem se bavila od setkání obou hlavních představitelů až do konce tohoto romantického příběhu s erotickým nábojem. Opět pohádka děvčete na mizině, které potkalo bohatého a krásného, nic nového pod sluncem. Jenže autorka ovládá schopnost vtáhnout vás do děje svými vtipnými pasážemi tak, že máte knihu přečtenou během jednoho odpoledne. Nic náročného, ale hlavu si u toho perfektně vyčistíte. :-)

13.03.2023 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Autorku mám ráda i přes její leckdy drsné, nicméně sexy vyprávění. Opět on bohatý, rodinou nemilovaný, osamocený a ona chudá, podvedená, ale milovaná okolím pro své veliké srdce. Takže ne nijak překvapivý romantický námět, přesto vás kniha nepustí a jak už to autorka umí, postavy si oblíbíte i přes jejich neotesané chování. Vždyť v životě není jen černá a bílá. Takže se nalaďte na barevné chucksy, které Jude tak ráda střídá a oddechový román si užijte!

28.09.2022 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Kniha mě upoutala především názvem. Je zde mnoho vtipných replik mezi Hannou a Jackem, které vás určitě pobaví. Konec byl psán trochu z rychlíku a dějová linka s expřítelem byla hodně naivní. Ovšem na páteční večerní relax - ideální čtení.

"Láska není jako sláva. Nezískáte ji oceněním od druhých. Jde z vás.
Láska jste vy, tvoříte ji sami. A milovat někoho jiného opravdu vychází, jak se ukázalo, ze schopnosti milovat sama sebe."

16.02.2024 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Opět jedna z romantických knih šéf a asistentka, ale tady si vás humor Tali opravdu získá. Příběh jsem zhltla za pár hodin a díky jeho čtivosti se nemohla vůbec odtrhnout. Těším se na další díly od této autorky, určitě si je nenechám ujít. Snad se brzy dočkáme.:-)

29.10.2023 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

"Je mi jasné, že mě chtějí oškubat, oloupat a sedřít všechny ostré hrany, aby ze mě udělali nějakou hladkou a měkkou ženušku pro jejich veleváženého potomka. Velkého Calluma Griffina. Je pro ně jako John F. Kennedy a já mám být jejich Jackie. Radši bych byla Lee Harvey Oswald."

Autorce se podařil velmi zdařilý mafiánský příběh s dávkou erotiky, vcelku i uvěřitelný, pokud pominu některé akční scény. :-) Hlavní hrdinka je oproti jiným trochu divočejší, ale když přihlédnu, že vyrůstala mezi třemi bratry z mafiánského prostředí, bez matky, je to pochopitelné. A co musím velmi ocenit, je vkusný a výstižný přebal knihy.

30.09.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Moc krásný příběh z doby Vikingů, který postupně odhalují Mia a Haakon v současné době z artefaktů, které objevují na zděděném pozemku ve Švédsku. Současná linka je spíše okrajová, ale ta z minulosti byla poutavá a krásná. Celkově velmi dobře zpracované a čtivé. Určitě doporučuji!

30.08.2023 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Opět příjemné čtení se skvělým humorem. Jen mi první dva díly přišly o fous lepší, ale s komentářů je znát, že co čtenář to jiný názor. Musím uznat, že i mě autorka překvapila touto příjemnou sérií. A klidně bych si přečetla ještě nějaký díl o Kevinovi. Tak třeba nás KP překvapí. :-)

27.07.2023 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Vůbec u takového příběhu nechci řešit, zda je to reálné či nereálné. Tady prostě obdivuji, jak autorka ve svých příbězích používá až takový laskavý humor. Ten je v dnešní době k nezaplacení. Je zde cítit soudržnost přátel a rodiny. Když nepočítám rodiče Mika a Roberta. Je to příjemné oddechové čtení, po kterém se těším na další díl, který mám naštěstí v záloze.:-)

24.07.2023 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuto sérii jsem četla už před nějakou dobou a věděla jsem, že se k ní ještě někdy vrátím. Vzhledem k tomu, že vyšel nový díl, nedalo mi to a čtu opět od začátku. A nelituji toho! První díl je jeden z top oddechových romantických příběhů. Autorka zde ztvárňuje studentský život mladých lidí. Hanny, dívky s krásným hlasem a Garretta, kapitána hokejového týmu. Jejich hašteřivé poznávání si zamilujete. I postavy zde mají nějakou pohnutou minulost, ale nevzdávají se a snaží se ve svém životě posunout a plnit si své sny. Vyprávění je vtipné, oddechové a čtení vás naladí pozitivně.

"Zlato, klidně bych se díval, jak se ty díváš, jak zasychá barva, a stejně bych se nenudil.
Garrett Graham, můj osobní lichotník."

03.11.2022