harumi harumi komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Takovou úzkost jsem při čtení ještě nikdy nezažila. Opravdu ne. Ale bylo to tak... krásné? Opravdu nevím. Něčím mě to prostě dostalo na kolena.

Ty dialogy, ten popis... ta deprese, strach a smrt. Všechno mě to obklopilo a nepustilo... já se nechala unášet vlnami smutku a podivného pocitu zatracení... panebože :D Nevím, co to tu žbleptám... ale... PROSTĚ SI TO PŘEČTĚTE.

22.06.2014 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Pitomost je srovnávat seriál a knihu. V seriálu vidíte to, co tvůrci chtějí, abyste viděli a v knize máte fantazii, čas na přemýšlení. Já tento díl zhltla opravdu v krátkém čase. Miluju knižního Dextera - seriálový je skvělý, ale moje představa o Dexterovi dostala nový směr a to jen díky knize. Je sice pravda, že jsem také jako první viděla seriál a jsem jím mírně ovlivněná, a proto jsou nějaké pasáže nudné, protože je znám ze seriálu. Kniha a první série se velmi podobají. Konec je ale úplně odlišný! Další série prý nejsou s knihami tolik podobné. Tím lépe. Dexter je skvělý sériový vrah a věřím, že u něj zůstanu až do posledního dílu. Musím hodnotit jako špičkové. Jeff Dextera popisuje a vykresluje opravdu věrohodně a vražedně :))

23.07.2012 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Má druhá nejoblíbenější kniha této ságy. Nepopírám, že některé pasáže byly více než nudné, deprese byla rozpatlávána kde se dalo, až to člověka nudilo, ale byl to nepochybně tah k dokreslení Belliny postavy. Líbí se mi to právě proto, že zde jsou ''vypíchnuty'' Belliny nejdůležitější rysy (nízké sebevědomí, obětavost apod.). Edwardovy úmysly mi nejdříve přišly naprosto hloupé, nakonec je ale vidět, že je stejně zranitelný jako Bella.
Nevím proč, ale u částí s Jacobem jsem se nudila hodně. To asi proto, že ve filmu je mi herec nesympatický a v knize nemám zase ráda jeho povahové rysy.
Přes všechno, co vytýkám si myslím, že nejhorší kniha to není, ale žádný klenot také ne.

08.11.2011 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Trošku nechápu, proč povídku nakladatelství vydalo samostatně. Lepší by byla celá sbírka povídek "The Elephant Vanishes". Do poloviny povídky jsem byla rozpačitá a chtěla ji odložit. Pak to ale nabralo trochu jiný (lepší) směr a celkově se mi povídka líbila. Jen věřím, že kdo mám toto dílo jako prvotinu se může odradit od další Murakamiho tvorby.

18.06.2015 4 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Nemůžu říct, že mě to šokuje, ale alespoň překvapuje, s čím Jeff přijde. S jakou zápletkou, s jakým zločinem. Wow. Tu pasáž, když se setkají s první Dankovou obětí jsem si četla několikrát. Opravdu mě ten popis toho něčeho ohromil, ale nemůžu říct, jestli jsem byla více zděšená nebo překvapená.
Každopádně, kniha je opravdu skvělá a přečetla jsem ji ještě rychleji než první díl. A Cody a Astor? To je snad samostatný případ. Ale dalo se čekat, že se jim tohle stane.
Kniha mě nijak nezklamala a pořád mé nadšení přetrvává.

23.08.2012 4 z 5

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Tuhle knihu jsem ani nedočetla. Doufala jsem v něco zajímavého, nového. Ano, to tu asi je. Ale nedokopalo mě to k tomu ji dočíst. Po chvíli jsem to vzdala. Nemám v povaze číst něco, co mě nebaví a netěším se na to. Chysám se přečíst si "Ranní červánky", tak doufám, že si Tanja vylepší reputaci :) Tedy alespoň u mne.

04.01.2012

Sběratel Sběratel John Fowles

Abych řekla pravdu, nechtělo se mi do toho. Když nám učitel řekl o tématu a lehce načrtl zápletku, nevěděla jsem, jestli je to přímo pro mě. Nakonec jsem se kvůli zkoušce z brit. lit. pustila do čtení...a... skvělé! Chvíli jsem si připadala divná, protože by mě tahle kniha MĚLA děsit, odpuzovat - už asi jen kvůli mému pohlaví, ale nestalo se tak. Byly tu samozřejmě pasáže, které mě odpuzovaly, ale převažovaly chvíle napětí, když jsem nemohla odtrhnout knihu a musela jsem prostě číst!

Bavily mě všechny čtyři části. Bála jsem se Mirandina deníku (čtenáři zde to zhodnotili jako nudnou pasáž), ale nakonec moje zvědavost vyhrála. Vůbec mi nevadily pasáže G. P., ani nic podobného. Jen mi Miranda nebyla moc sympatická - ani před deníkem, ani po něm.

Rozhodně doporučuji!

04.06.2015 4 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Od Smith jsem četla jsem Probuzení a dál se nepouštěla. Proto jsem zkusila tuto sérii a musím říct, že ani scénáristi mě nedonutili tento "svět" Upířích deníků milovat. Je to možná ještě divnější než Probuzení. Moc mi nesedí ani příběh, ani postavy. Stefan je prostě baba. Tvrdí, že Katherine miluje (i když ví, že je upír) a když ji uvidí opravdu takovou jaká je, tak se mu hnusí. No to to?!

Prostě na konec knihy jsem si říkala WTF? To ho opravdu jen okouzlila? Proto mám Damona raději. Ale i tak do nich nejsem zblázněná. Zkusím další díl a uvidím.

06.05.2013 2 z 5

Ranní červánky Ranní červánky Tanja Heitmann

Další kniha od Tanji, kterou jsem nedočetla ani do půlky. Možná si najde své obdivovatele, ale já mezi ně nepatřím a ani asi patřit nebudu, protože po jejích knihách víckrát nestáhnu. Bohužel. Četla jsem už Zimní měsíc a ani ten jsem nedočetla. Kdyby to bylo pouze u jedné knihy, ale hned i u další? WTF? Prostě mi nesedla (velké popisné pasáže prostředí a nic kloudného se nedozvíte)... snad si své obdivovatele najde.

31.03.2013

Žár krve Žár krve Petra Neomillnerová

Musím uznat, že jsem od knihy očekávala více. PSÍ ZIMA byla asi víc akční a víc mě vtáhla do děje. V Žáru krve se řeší hlavně postavení upírů a jejich iluze. Pak to, že Lota má nějakou tu slabost pro Enna, ať už je jakákoliv.
Četla jsem si opravdu dlouho - na to, že je od Petry. A chtěla jsem dát jen tři hvězdy. Avšak, posledních (asi 5) kapitol mě opravdu bavilo, proto nakonec 4 hvězdy. Četla jsem, že v roce 2013 si o Lotě přečteme, tak si to rozhodně nenechám ujít - ať byl Žár krve jakýkoliv.

26.12.2012 4 z 5

Rudovlasá - Cesta čarodějky Rudovlasá - Cesta čarodějky Petra Neomillnerová

Většina povídek byla už zveřejněna, tady jsou jen uspořádané. A jediná nezveřejněná povídka je opravdu pěkná (Věci z moře). Fakt, že mezi Moire a Desmondem to pořád skřípe se mi sice nelíbí, ale snad to nebude tak horké.
Každopádně vůbec nelituju, že jsem si povídky znovu přečetla (alespoň jsem si oživila paměť) a ráda si přečtu poslední trilogii z Písní čarodějky. A doufám, že to nebude poslední kniha o Moire a Desmondovi.

Dalším plusem jsou dodatky (postavy, rejstřík, doslov). Takže hned víte, kdo je kdo.

05.10.2012 5 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Tak nevím, jestli mám raději příběhy o Moire, nebo Lotě. Každopádně, Lota zůstala asi o kousínek níže než-li Moire, ale to neznamená, že by to byla špatná hrdinka. Naopak mě její odhodlání žít docela dost překvapuje. Je to silná ženská, co si s chlapy nedělá starosti.
Psí zima je skvělý román, kde najdete vše: násilí, akci, sex... prostě příběh se vším všudy. Petra rozhodně nezklamala. A dál si ráda přečtu, co Lota vyvede příště.

04.09.2012 5 z 5

Zpátky do života Zpátky do života Margaret McPhee

Originální příběh s dobrým koncem. Co víc si přát? Kniha mě nesmírně bavila.

31.08.2012 4 z 5

Kouř a stíny Kouř a stíny Sue Tanya Huff

Musím se přiznat, že tohle je moje prvotina od S. T. Huff, a proto jsem nevěděla, co od ní očekávat. První polovina knihy mě moc nezaujala. Možná jsem se na čtení pořádně nesoustředila a četla jen v krátkých volných chvílích a večerech, protože jindy nebyl čas. Ale pak se můj přístup nějak změnil, měla jsem více času a četla jsem a četla. A moc se mi to líbilo. Je pravda, že děj se dost často opakuje, ale o zvraty tu není nouze a hlavní hrdina mi přirostl k srdci.
Celkově je kniha spíše průměrná, ale některé ty hlášky byly opravdu úžasné. Homosexuální orientace Tonyho mi vůbec nevadila. Spíše to tvoří komické situace. Ale je to milé. Na to, že kniha je thriller byly tu chvíle, kdy jsem se opravdu smála.
Další díly si určitě přečtu. Doufám, že další obálka bude stejně pěkná jako u tohoto dílu.

22.08.2012 4 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Musím se přiznat, že po třetím díle jde o velký pokrok. Skvělé, promyšlené, napínavé, děsivé, dramatické... úžasné! Opravdu jsem z toho unešená... Hned první kapitola byla skvělá, i rozuzlení!!

Právě mám rozečteného Dextera v jeho "Delikátní" formě, tak se těším!

22.05.2014 4 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Ouha... možná, že jsem nebyla připravení na "filozofického Dextera". Kniha je spíš o hledání původu Temného společníka. Opravdu dlouho jsem ji četla, ale nakonec se mi vlastně líbila. Je to trochu něco jiného.

22.05.2014 3 z 5

Tanec s carevnou Tanec s carevnou Petra Neomillnerová

Páni. Musím říct, že jsem nadšená. Na Tanec s carevnou jsme si počkali pěěěěkně dlouho. Když se mi dostala nakonec do rukou, musím říct, že jsem hltala každou stranu. Je tam spousta akce a Tina je prostě bad ass. Uznávám, že jsem tak nějak počítala, že tenhle díl bude super, když ho Petra tak dlouho psala.

Tina je prostě drsňačka a spolu s Kayem hledají Timoteje (jak tomu už bylo v minulém díle - tam ale Tina pátrala sama a my nic nevěděli). Jednoduše si mě Tina Salo získala. Dokonce i Kay - už to není takový šutr, ale pořád je to upír-zabiják. Prostě super.
Už se těším na další díl... a třeba bude z pohledu Dyreho :)

18.06.2013 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Kniha se mi moc líbí. Neviděla jsem seriál a ani se dívat nebudu - vystačím si se svojí fantazií... alespoň prozatím. Billa jsem si opravdu oblíbila. Mám ráda, že nepřestal být upírem, i když se občas chová lidsky. Eric je pro bad boy a to je moc dobře. Sookie je podle mého občas trochu víc přecitlivělá, ale to je asi tak jedno z mála, co mi vadilo. Co ale nemůžu moc odpustit je detektivní zápletka. Mám pocit, že se o ní mluví především na začátku a na konci. V průběhu se o vraždách zmiňuje, ale nedojde k pokroku a to mě hodně zamrzelo a zarazilo. Kdyby byla zápletka lepší asi bych dala více než 3*.

06.02.2013 3 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Kniha mě bavila hlavně od druhé poloviny a posledních pár kapitol jsem četla, i když bylo půl druhé v noci. Takže výsledek byk skvělý. Měla jsem ráda ty pasáže Mercy x Adam. A rozhodně budu číst i dál, protože Mercy je mi dost sympatická :)

02.09.2012 4 z 5

Čínský příběh / Dovolená v ráji Čínský příběh / Dovolená v ráji Ally Blake

První kniha byla lehce předvídatelná, ale i přesto moc pěkná a čínské prostředí je popsáno opravdu věrohodně. Druhá kniha je bez zbytečných postelových scén a myslím, že to jen pomohlo.

31.08.2012 4 z 5