Ranní červánky

Ranní červánky https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80387/bmid_ranni-cervanky-lhu-80387.jpg 3 32 7

Noční záře série

Je možné milovat upíra? Když potká mladá studentka Lea Adama ve vile svého profesora, zamiluje se do něj na první pohled. Adam je neskutečně pěkný, ale podivně zamlklý… a skrývá smrtelné tajemství. Je posedlý démonem, který ho nutí, aby Leu přetáhl na temnou stranu, mezi zlé mocnosti. Adam však proti démonově snaze bojuje ze všech sil, neboť Leu miluje. Ale v jejich lásce může vše změnit jeden jediný polibek.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Brána

Morgenrot , 2008

Beruška1812
17.07.2019

Knihu jsem sice přečetla, ale nenadchla mě. Nepochopila jsem děj.

renefer
06.11.2014 2 z 5

Autorka vystudovala germanistiku a to jí možná částečně poznamenalo. Jinak si neumím vysvětlit, že celkem zajímavý námět fantazy románu zasadila do jakéhosi klasického jazykového stylu, který je pro tento žánr naprosto nevhodný.
Navíc se jí dost dobře nepodařilo vykreslit hlavní hrdinku, která působí schizofrenním dojmem. Na jednu stranu totálně podmaněná svým vztahem k Adamovi, ochotná udělat cokoliv co řekne, na druhé straně vzdoruje, brání se a bojuje, což není nikdy dotaženo k důsledku. Ve finále nejsem schopná pochopit, proč dělá něco, co nechce a nemusí...

Majulinek
22.02.2014

Ani hvězdičkami to nedokážu pořádně ohodnotit, jaká tato kniha byla. Nenadchla mě, asi jsem naprosto nechopila děj a nezaujala mě.

Karolkoh
12.10.2013 3 z 5

Kniha mi připadala, v některých částí zmatená, ale jinak příběh byl průměrný. U hlavní postavy se mi nelíbila povaha, byla hrozně ufňukaná a nepřijímala fakta a hrála si hroznou chudinku (třeba jak lezla po skále a zlomila si nehet), která by bez Adama nepřežila pět minut. Adam byl ze všech uplně nejlepší, dodával knize šťávu a kvůli němu jsem to dočetla. :)

Alena_S
03.07.2013 5 z 5

Zvláštní; četla jsem několik jejích knih a líbily se moc, a to nejsem nejtrpělivější čtenář! Hlavně mě totiž vždycky zaujala ta atmosféra. Člověk si v tom popisu všechno krásně představí a přímo z toho cítí to roční období :) Kdo umíte německy, doporučuju přečíst rovnou v originále

harumi
31.03.2013

Další kniha od Tanji, kterou jsem nedočetla ani do půlky. Možná si najde své obdivovatele, ale já mezi ně nepatřím a ani asi patřit nebudu, protože po jejích knihách víckrát nestáhnu. Bohužel. Četla jsem už Zimní měsíc a ani ten jsem nedočetla. Kdyby to bylo pouze u jedné knihy, ale hned i u další? WTF? Prostě mi nesedla (velké popisné pasáže prostředí a nic kloudného se nedozvíte)... snad si své obdivovatele najde.

bookcase
01.02.2012 3 z 5

Přiznám se, že jsem pořádně nedočetla, jen přelítla. Nezaujala mě.

upíři

Tanja Heitmann